انگلیسی فکر کردن

روش های موثر برای انگلیسی فکر کردن

اگر که در کلاس های آموزش زبان انگلیسی شرکت کرده باشید حتما اصطلاح” انگلیسی فکر کردن ” را از اساتید زبان انگلیسی خود بسیار شنیده اید. اما آیا به این فکر کرده اید که این جمله به چه معناست و چه کمکی به یادگیری شما می کند؟ در این مقاله این موضوع مهم و تاثیر گذار در تقویت زبان انگلیسی را بررسی می کنیم و روش هایی برای تمرین و تکرار بیشتر به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

انگلیسی فکر کردن به چه معناست؟

زمانی که اساتید زبان انگلیسی شما را به انگلیسی فکر کردن توصیه می کنند منظورشان این است که هنگام گوش کردن به دیگران و صحبت با آنها، هیچ گونه ترجمه کردنی در ذهن شما اتفاق نیفتد و شما همزمان با اینکه متنی را می خوانید و یا به صحبتهای کسی گوش می دهید محتوانی آن را به خوبی درک کنید و آن را متوجه شوید. همچنین در مقابل بتوانید تحلیل و یا پاسخ خود را به انگلیسی بیان کنید. بدون اینکه  به ترجمه کردن آن از فارسی به انگلیسی نیازی پیدا کنید!

اگر که شما از سطح زبان انگلیسی متوسطی برخوردار هستید و دوست دارید که بدون فکر کردن به معنای فارسی واژه ها به راحتی انگلیسی صحبت کنید باید بدانید که برای حرفه ای شدن و تقویت این مهارت همانند سایر مهارتها نیاز به تمرین و تکرار بسیار از طریق اصولی آن است. در ادامه روش هایی را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید سریعتر به این هدفتان دست پیدا کنید و زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

چطور انگلیسی فکر کردن را تمرین کنیم؟

۱- کلمات پرکاربرد روزمره را به انگلیسی یاد بگیرید.

روال کلاس های آموزش زبان انگلیسی غالبا به ان شکل است که در ترم های اول کلمات ساده ای را که در مکالمات روزمره کاربرد زیادی دارند را به زبان آموزان آموزش می دهند. همچنین برخی دیگر از کلمات مانند رنگ‌ها، میوه‌ها، اشیای روزمره و حیوانات بعضی از این واژه‌ها تدریس می شوند. اولین کلماتی که ما در کودکی به ما آموزش داده شده اند نیز از همین دسته اند و ما کلمات را با تطبیق دادن آنها با تصاویر و اشیاء دور و برمان یاد گرفته‌ایم.

آموزش انگلیسی به کودکان

۲- جملات و عباتهای انگلیسی را تکرار کنید.

در مقالات گذشته به این موضوع بسیار پرداخته ایم و به شما توصیه کرده ایم که برای تقویت زبان انگلیسی از فیلم، کتاب داستان، موزیک انگلیسی حتما کمک بگیرید. زمانی که صحبت کردن انگلیسی زبانان را تقلید می کنید به مرور زمان به تقویت ۴ مهارت اصلی زبان انگلیسی و یادگیری لفظ صحیح لغات انگلیسی بسیار کمک می کند و پس از مدتی خودتان هم از تاثیر تمرین و تکرار با این روش روی پیشرفتتان شگفت زده خواهید شد!

برای این تمرین هر وقت جمله‌ای یا ترکیبی از کلمات می‌شنوید که تابحال به گوشتان نخورده، تنها شنونده نباشید. جمله را خودتان هم چند بار تکرار کنید. کاربرد آن را یاد بگیرید و به دنبال فرصتی باشید که آن را در موقعیتی مناسب به کار ببرید.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت و استفاده از جعبه لایتنر برای تقویت زبان انگلیسی

۳- در محیط هایی قرار دهید که محبور به انگلیسی صحبت کردن باشید.

قطعا اگر که در یک کشور انگلیسی زبان زندگی کنید، زندگی کردن در محیطی که تمام افراد آن به زبان انگلیسی صحبت می کنند قطعا به یادگیری انگلیسی و تغییر میسر فکر کردن شما از فارسی به انگلیسی کمک خواهد کرد. اما از آنجایی که ما در کشور فارسی زبان زندگی می کنیم باید برای یادگیری انگلیسی در محیط هایی حضور پیدا کنید که در آنها تمامی افراد به انگلیسی صحبت می کنند.برای این کار می توانید:

 1. در کلاس های گروهی و یا تدریس خصوصی مکالمه زبان انگلیسی شرکت کنید.
 2. با دوستانتان به زبان انگلیسی صحبت کنید.
 3. در سایت ها و انجمن های انگلیسی زبانان عضو شوید
 4. در شبکه های احتماعی دوستان انگلیسی زبان پیدا کنید.

این روش ها سرعت یادگیری شما را بسیار افزایش می‌دهد؛ دلیل اصلی این موضوع هم این است که مجبور هستید به هر شکلی که شده به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید فرصتی برای چک کردن دیکشنری ندارید!

۴- فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی انگلیسی زبان ببینید. بدون زیرنویس!

البته که یادگیری زبان انگلیسی با فیلم به همراه زیرنویس هم فواید زیادی دارد، از جمله اینکه به یادگرفتن جملات، کلمات جدید و ساختارهایی که در گرامر و زبان مجاوره ای انگلیسی وجود دارد آشنا می شوید. اما باید بدانید که وابسته شدن به زیرنویس باعث می‌شود صرفا تبدیل شوید زیرنویس ها را دنبال کنید و از هدف اصلی خود دور شوید.

بیشتر بخوانید: تکنیک سایه برای تقویت لیسنینگ زبان انگلیسی

اگر فیلمی را یک یا چند بار با زیرنویس دیده‌اید، یک بار هم زیرنویس را خاموش کنید و به جملات، تلفظ‌ها و زبان بدن (Body Language) بازیگران توجه کنید. نگران نباشید! هر چیزی که متوجه نشدید را می‌توانید بعدا در دیکشنری چک کنید!

 

۵- هنگام مکالمه دیکشتری را چک نکنید!

اتفاقی که معمولا در کلاس های زبان انگلیسی می‌افتد این است که زبان آموزان به هنگام مکالمه شروع می کنند به چک کردن کتاب و یا نرم افزار دیکشنری زبان انگلیسی تا معنای کلماتی را که نمی دانند را پیدا کنند.

checking dictionary

این کار تنها باعث تلف شدن وقت، از بین رفتن حال و هوای مکالمه و همچنین فارسی کار کردن ذهن می‌شود. بنابراین توصیه می کنبم تا در چنین شرایطی اگر که معنای کلمه‌ای را نمی‌دانید، تلاش کنید با اشاره و توصیف آن به انگلیسی مفهوم آن را برسانید و در صورت لزوم از معلم خود کمک بگیرید.

 

۶- برای سوالات قابل پیش بینی پاسخ خود را آماده کنید.

سوالات متداول در انگلیسی از جملات ساده‌ای مثل How are you شروع می‌شوند. هر وقت کسی از شما می‌پرسد How are you، معمولا به این فکر نمی‌کنید که معنی این سوال به فارسی چیست و چه جوابی باید به آن داد، بلکه از قبل عادت کرده‌اید به صورت خودکار بگویید “!I’m fine, thank you”. لزومی ندارد برای پاسخ به هر سوالی کلی فکر کنید، تنها کافی است ذهن شما یک جمله انگلیسی را شناسایی کرده و جمله یا جملات انگلیسی دیگری برای جواب به آن داشته باشد!

 

۷- در کنار کلمات، عبارت‌ها و جملات را یاد بگیرید.

یاد گیری کلمات انگلیسی به تنهایی تاثیری در افزایش مهارت فکر کردن به انگلیسی ندارد. روش موثر این است که لغات اتگلیسی را داخل جملات و در جای مناسب آن بیاموزید. یادگیری کلمات در موقعیت های مناسب و حتی نوشتن درباره موضوع مشخص به منظور آشنایی با کاربرد صحیح لغات کمک می کند تا به مرور زمان به انگلیسی فکر کردن عادت کنید. جملاتی که کاربرد مشخص دارند را بدون توجه به ساختار و کلمات داخلشان حفظ کنید. وقتی کاربرد یک عبارت را به خوبی بدانید، دیگر لازم نیست خود را درگیر جزئیات کنید. باز هم به این فکر کنید که همه ما در زمان کودکی اول جمله‌ها را یادگرفتیم نه معنی دقیق کلمات را!

 

۸- صحبت های روزمره را به زبان انگلیسی انجام دهید.

در کنار روش هایی که برای تمرین انگلیسی فکر کردن در این مقاله به شما آموزش دادیم. باید بدانید که در بسیار ی از شرایط ممکن است که فردی برای انگلیسی صحبت کردن در کنارتان نباشد و یا روزهای محدودی در طول هفته به کلاس زبان بروید. همین موارد باعث می شود تا مدت زمانی را از مجیط و شرایطی که در آن به زبان انگلیسی صحبت می شود دور بمانید.

مکالمات روزمره انگلیسی

به همین جهت توصیه می کنیم تا در مورد کارهای روزمره ای که انجام می دهید و هنگام برنامه ریزی برای آنها با خودتان انگلیسی صحبت کنید و سعی کنید تا ازلغات و اصطلاحات جدیدی که یاد می گیرید استفاده کنید. به عنوان مثال صبح که بیدار می شوید در مقابل آیینه باییستید و به خود صبح بخیر بگویید و درمورد لیست کارهایی که باید انجام دهید به زبان انگلیسی و با لحن کاراکتر مورد علاقه تان صحبت کنید.

 

امیدواریم که با بهره گیری از روش هایی که به آنها پرداختیم بتوانید مهارت خود را در نگلیسی فکر کردن بالا ببرید و شاهد تاثیرات مثبت آن در  و آشنایی با این روش ها و بکارگیری از آنها باشید.

تغییرات لیسنینگ آزمون آیلتس

تغییرات لیسنینگ آزمون آیلتس در سال ۲۰۲۰

همانطور که اطلاع دارید آزمون آیلتس در تاریخ های تعیین شده در مراکز آیلتس در سراسر کشور برگزار می شود. از آنجایی که این آیلتس مهمترین آزمون بین المللی زبان انگلیسی به شمار می رود و مدرک آن برای مهاجرت و یا تحصیل در برخی از کشورها نظیر کانادا ضروری به نظر می رسد، شرکت در کلاس های آمادگی آزمون آیلتس و آشنایی به شرایط و نحوه برگزاری آن از اهمیت بسیار بالایی برخودار است. به همین جهت قصد داریم تا در این مقاله شما را با آخرین تغییرات لیسنینگ آزمون آیلتس در سال ۲۰۲۰ آشنا کنیم. البته این تغییرات محسوس نیستند و به صورت جزئی صورت گرفته اند و جای نگرانی نیست.

 

تغییرات Listening آزمون آیلتس

۱- اولین تغییرای که در آزمون های اخیر ازنمون آیلتس مشاهده شده است، تغییر کلمه “section” به “part” است به این صورت که کلمه Section حذف شده و Part تبدیل شده است. به ابن صورت که سر جلسه آزمون به جای واژه “section 1” و “section 2” و… با “part 1” و “part 2” مواجه خواهید شد. به این ترتیب بخش لیسنینگ آزمون آیلتس ۴ پارت را شامل می شود که هر پارت ۱۰ سوال را شامل می شود.

۲- حذف شماره صفحه دومین تغییری است که در آزمون لیسنینگ آیلتس با آن رو به رو خواهید شد. به این صورت که هیچ یک از صفحات شماره ندرند و بجای آنکه شماره صفحه را ذکر کنند تنها شماره سوال مورد نظر را مطرح خواهند کرد. یعنی به جای اینکه از شما بخواهند به سوال ۱ تا ۵ در صفحه x نگاه کنید، تنها شماره سوال بدون ذکر شماره صفحه را عنوان خواهند کرد. البته این تغییر جزئی مشکلی در آزمون ایجاد نمی‌کند، چرا که تنها یک سری سوال با شماره ۱ تا ۵ وجود دارند و پیدا کردن آن‌ها بسیار ساده خواهد بود.

۳- سومین موردی که باید به آن توجه کنید و از اهمیت بیشتری نسبت به مورد اول و دوم برخوردار است، حذف شدن مثالی است که تا کنون در ابتدای آزمون لیسنینگ برای آشنایی بیشتر سوالات اصلی برای زبان آموزان پخش میشد. صدای ضبط شده از همان ابتدا پخش شده و شما هم باید از همان اول با دقت به آن گوش کرده و سوالات را جواب دهید. حتما در این بخش دقت و توجه لازم را داشته باشید چراکه این فایل صوتی دوباره پخش نخواهد شد!

لیسنینگ آزمون آیلتس

بنابراین توصیه می کنیم که برای آمادگی بهتر جهت پاسخگویی به سوالات این بخش و کسب نتیحه دلخواهتان حتما باید پیش از آزمون به قدر کافی تمرین کرده باشید. همپنین در روز آزمون باید از همان لحظه اول که دفترچه بخش Listening به شما داده می‌شود، تمرکز کرده و به دستور العمل هایی که برای شما پخش می‌شود دقت کامل داشته باشید.

 

موضوع مکالمات Listening آیلتس

 Listening آزمون خود از چهار بخش تشکیل شده که در هر یک از این بخش ها مکالمه ای پخش می‌شود.

۱- مکالمه‌ای است بین دو نفر که و موضوع آن هم معمولا عبارت است از رزرو یک اتاق در هتل، گرفتن کارت عضویت باشگاه یا چیزی مشابه آن.

۲- صحبت های تنها یک نفر است و آن هم مربوط به موضوعات اجتماعی مثل شغل، دانشگاه یا تحصیلات ابتدایی.

۳ و ۴ – برخلاف اولی و دومی موضوعی آکادمیک دارند. بخش سوم مکالمه ای است بین دو نفر که ممکن است صدای افراد دیگری هم همراه آن باشد. بخش چهارم هم سخنرانی یک شخص درباره موضوعی آکادمیک بوده و درک آن از بخش های قبلی دشوارتر است.

 تغییرات آزمون آیلتس

تغییرات جدید در شرایط برگزاری آزمون آیلتس

ما با دریافت بازخورد از بیست نفر از زبان آموزان که اخیرا در آزمون آیلتس شرکت کرده اند به نکاتی درباره این آزمون اشاره کرده اند که در ادامه آنها را ذکر می کنیم:  به تغییرات بسیار کوچک زیر برخورده ایم که برای شما به اشتراک می‌گذاریم:

 • در آزمون آیلتس استفاده از خودکار و اتود ممنوع است. پیش تر اجازه استفاده از خودکار در آزمون رایتینگ وجود داشت اما الان که! این مداد باید نرم و پر رنگ باشد (مداد HB). برخی از مراکز برگزاری آزمون آیلتس به شما مداد می دهند تا مجبور به تکرار و چک کردن نباشند.
 • یکسری تغییرات جزئی نیز در فرم و طراحی و رنگ حاشیه پاسخنامه ها و همینطور اضافه شدن بارکدهای متفاوت برای راحتتر اسکن شدن برگه ها ایجاد شده است که کاملاً قابل چشم پوشی است.
 • اجازه ندارید که همراه خود ساعت ببرید. ساعت های بزرگ در همه جای سالن جلوی چشم شما قرار دارد
 • همه آزمون های مصاحبه اسپیکینگ باید در روزهای قبل از آزمون کتبی یا “حداکثر بعدازظهر روز آزمون کتبی” انجام شده باشند.

همانطور که خواندید تغییرات فوق بسیار سطحی و کوچک هستند و تغییر بزرگ و ساختاری و موثر در روند آزمون و نمره دهی ایجاد نشده است و بدون نگرانی می توانید با آمادگی کافی در این آزمون شرکت کنید.

کمبریج 15 آیلتس

دانلود رایگان کتاب کمبریج آیلتس ۱۵

همانطور که میدانید نسخه کامل کتاب کمبریج آیلتس ۱۵ (Cambridge IELTS 15) منتشر شده است. این کتاب که به عنوان یکی از منابع معتبر برای کسب آمادگی لازم جهت شرکت در آزمون آیلتس است، به دنبال ۱۴ نسخه قبلی کمبریج آیلتس در تاریخ June 2020 منتشر شد. در بین تمام کتاب هایی که نمونه سوالات IELTS را جمع آوری کرده اند، تنها برخی از آنها تایید شده هستند. مجموعه کتاب های Cambridge IELTS از جمله معتبر ترین این کتاب ها هستند که توسط انتشارات کمبریج منتشر شده اند. در ادامه با نکاتی در باره ی این کتاب های بسیار مفید و مهم آشنا خواهید شد.

 

آیلتس ۱۵ از منابع معتبر آیلتس

کمبریج آیلتس ۱۵ در دو جلد برای آیلتس  General و Academic در نظر گرفته شده است. این کتاب شامل ۴ تست استاندارد جدید، پاسخ ها و توضیحات اضافه، فایل صوتی چهار تست به همراه Tapescript آنها، نمونه های Writing و یک مثال Speaking به صورت ویدیویی است.

 

کتاب کمبریج آیلتس ۱۵ (جنرال و آکادمیک)

دو کتاب جنرال و آکادمیک کمبریج آیلتس ۱۵ جدیدترین کتاب های انتشارات کمبریج هستند که اساتید آیلتس به عنوان منابع معتبر آمادگی آزمون به زبان آموزان معرفی می کنند تا از منابع آموزشی استاندارد و به روز بهره مند گردند. اگر که قصد مطالعه به سبک خودخوان (سلف استادی) آیلتس را دارید نیز این کتاب و سایر کتابهایی که به عنوان منابع آیلتس بدون استاد معرفی کرده ایم می تواند مسیر را برای شما عزیزان هموارتر کند.

 

دانلود رایگان آیلتس کمبریج ۱۵

جهت دانلود رایگان فایل کامل pdf کتابهای جنرال و آکادمیک جنرال آیلتس کمبریج ۱۵ روی لینک های زیر کلیک کنید.

دانلود PDF کتاب کمبریج آیلتس جنرال

دانلود PDF کتاب کمبریج آیلتس آکادمیک

 

شما عزیزان می توانید جهت هماهنگی برای تعیین سطح رایگان و شرکت در کلاس های آمادگی آزمون آیلتس با ما در تماس باشید. تلفن: ۰۲۱۲۲۹۰۲۱۳۳ – ۰۹۱۲۴۸۸۳۷۵۶

استفاده از دیکشنری انگلیسی

آموزش کامل طرز استفاده از دیکشنری

اگر که شما نیز از علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی هستید حتما می دانید که دیکشنری (فرهنگ لغت) از همراهان همیشگی شماست تا همواره بتوانند با بررسی نوشتار، تلفظ و معنای کلماتی مورد نظرشان سطح زبان انگلیسی خود را تقویت کرده و مهارت های اصلی زبان انگلیسی یعنی نوشتار، گفتار، خواندن و شنیداری خود را ارتقاء داده و در مکالمات زبان انگلیسی خود را به سطح مطلوبی برسانید. به همین جهت در ادامه این مقاله قصد داریم تا شما را با طرز استفاده از دیکشنری آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

 

چگونه دیکشنری مناسب انتخاب کنیم؟

همانطور که در زبان فارسی در سطوح و رشته های مختلف دیکشنری های متفاوتی وجود دارد، در زبان انگلیسی نیز باید به این موضوع توجه کافی داشته باشید تا دیکشنری مناسب خودتان را انتخاب کنید. مناسب ترین دیکشنری از دید اساتید برتر زبان انگلیسی استفاده از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی است. این دسته از دیکشتنری ها معنای بهتر و دقیقتری از لغات را ارائه می کنند.

برای انتخاب دیکشتنری به سطح معلومات خود بسیار توجه کنید. اگر که در ابتدای مسیر هستید از دیکشنری intermediate و اگر در سطح پیشرفته هستید advanced استفاده کنید. همچنین اگر در رشته خاصی می خواهید به صورت اختصاصی زبان خود را تقویت کنید باید دیکشنری های مخصوص را تهیه کنید مانند: یکشنری‌های زبان، دیکشنری‌های فنی، دیکشنری های اشعار، دیکشنری‌های مخصوص معما و

بیشتر کشورها برای زبان خود فرهنگ‌ لغت بخصوصی دارند که خیلی بیشتر از دیکشنری‌ها و فرهنگ لغت‌های دیگر به شما کمک می‌کنند. در صورتی که قصد شرکت در آزمون های بین المللی و مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان انتخاب دیکشنری خاص آن کشور به شما کمک خواهد کرد. برای مثال، فرهنگ لغت Macquarie در استرالیا، فرهنگ لغت Oxford در انگلستان، فرهنگ لغت Webster در ایالات متحدۀ آمریکا.
همچنین بعضی مدارس، دانشگاه‌ها و محل‌های کار، یک دیشکنری به‌خصوصی را ترجیح می‌دهند! این به دلایلی مانند برقرارکردن یک شیوۀ ثابت برای متوجه‌شدن همگان است. پس اطمینان حاصل کنید که شما هم از همان دیکشنری یا فرهنگ لغت به‌خصوص برای وظایف خود، مانند مقاله‌نویسی و تهیه گزارش استفاده کنید.

 استفاده از دیکشنری

چگونه از دیکشنری استفاده کنیم؟

بهترین روش برای آشنایی با طرز استفاده از هر دیکشنری و لغت نامه ای، مطالعه مقدمه آن است. چرا که این بخش اطلاعات مهمی درباره مخفف کلمات، علامت‌های تلفظ و غیره را درباره دیکشنری به شما می‌دهد تا بتوانید با شکل‌های مختلف، نقش، تلفظ  و معنی کلمه مورد نظرتان آشنا شوید.

برخی از دیکشنری ها اطلاعاتی درباره تلفظ کلمات و شکل‌های نوشتاری مشابه به شما می دهند. برای مثال اگر که کلمه‌ای را شنیده‌اید اما دربارۀ شکل نوشتاری آن مطمئن نیستید. برای مثال اگر شما “not” را بشنوید، ممکن است این “knot” هم باشد. نمایش کلمات مشابه کمک می کند تا کلمه مورد نظر را بیابید.

چطور نقش کلمات را تشخیص دهیم؟

برای اینکه نقش کلمات در دیکشنری را چیدا کنیم، نیاز است تا با مخفف کلمات رایجی که برای نشان دادن جایگاه کلمات در جمله وجود دارند آشنایی پیدا کنیم. برای مثال “adj.” مخفف کلمۀ (صفت)”adjective” می‌باشد و به شما نوع کلمه‌ای که دنبال آن هستید را ارائه می‌دهد. “advb” مخفف کلمه (قید) “adverb” میباشد.
*چیزی مانند “n” می‌تواند مخفف سه چیز باشد. معمول‌ترین آن “noun” (اسم) است، یا ممکن است مخفف کلمه “neuter” (اسم یا صفتی که نه مذکر است نه مونث، و یا مخفف کلمۀ “north”(شمال) باشد، فقط بستگی به متنی که می‌خوانید دارد. پس حتماً هنگام جستجوی کلمه در فرهنگ لغت انگلیسی به جایگاه آن در جمله نیز دقت کنید.

 

چطور تلفظ صحیح لغات را یاد بگیریم؟

اگر که در ابتدای مسیر یادگیری زبان انگلیسی هستید، طبیعی است که با علائم اختصاری مربوط به تلفظ لغات آشنایی کافی نداشته باشید. به همین جهت داشتن اطلاعات درباره علامت‌های تلفظ کار را برای شما آسان خواهد کرد. اعلب دیکشنری ها بخشی را برای آموزش این علائم در نظر گرفته اند و با کلماتی که با تلفظ آنه را به خوبی میدانید، هر یک از آنها را توضیح داده اند. تلفظ کلمات بین دو خط مورب قرار (\ \) قرار می‌گیرید و با حروف کج نوشته می‌شود.
علامت (‘) قبل از حرفی که دارای استرس قوی است می آید. علامت (“) نشان از استرس دوم دارد و برای استرس سوم علامتی وجود ندارد. مثال، تلفظ کلمۀ penmanship  به این صورت است: /ˈpenmənˌSHip/.
علامت (ə) نشاندهنده صدای بدون استرس است. این علامت معمولاً بین یک صدای استرس دار که پس از آن هم \r\ یا \l\ قرار می‌گیرد. مانند کلمۀ sour که تلفظ آن می‌شود: /ˈsou(ə)r/
*علامت \ä\ نشانه نوعی صدا مانند صدای “a” است که  در کلماتی مانند “caught” یا “fought” پدیدار می‌شود.این را با علامت \a\ که صدایی مانند  “a” دارد و در کلماتی مانند”mat ” map” و “snap” پدیدار می‌شود، مقایسه کنید. پس نتیجه می‌گیریم که  لزوماً یک کلمه برای داشتن صدای “a” به حرف “a” نیازی ندارد.

 کار با دیکشنری

چطور کلمه ای را در دیکشنری پیدا کنیم؟

پیدا کردن کلمات در دیکشنری انگلیسی نیز همانند استفاده از فرهنگ لغات در زبان افرسی است. به این شکل که باید ترتیب حروف انگلیسی را به خوبی بدانید.

برای مثال برای پیدا کردن کلمه “can” باید در ابتدا به دنبال حرف c باشید یعنی از ابتدای دیکشنری حرف a و b را رد کنید تا به حرف c برسید. پس از آن در میان کلمانی که دو حرف ca در ابتدای آنها آمده است، حروف انگلیسی را رد کند تا به حرف n برسید و کلمه can را پیدا کنید.

ممکن است به کلماتی مواجه شوید که حتی با داشتن تلفظ مشابه از لحاظ شکل نوشتاری ممکن است کاملاً متفاوت از هم باشند. برای مثال، کلماتی مانند “throne” و “thrown” تلفظ یکسانی دارند اما شکل نوشتاری و معنی آن‌ها متفاوت است. پس مطمئن شوید که دنبال کلمه درست می‌گردید.

 

تعریف کلمات به چه صورت است؟

پس از پیدا کردن کلگه مورد نظر، تعریف آن را نیز جلوی آن خواهید دید.در صورتی که کلمه‌ای بیش از یک معنا داشته باشد، معمول‌ترین آن اول مطرح می‌شود.) همچنین تلفظ آن کلمه، با حروف بزرگ نوشتن آن (درصورتی که اسم خاص باشد) نقش کلمه و غیره،  مقابل کلمه نوشته می‌شود. شما باید کلمات درون تعریف را نیز جستجو کنید. ناامید نشوید، سعی کنید معنای کلمات را باتوجه به کل جمله کشف کنید اگر هم نتوانستید آن‌ها را جستجو کنید.
دیکشنری‌ها گاهی هم معنی و متضاد کلمات را هم به شما ارائه می‌دهند. برای مثال، برای کلمۀ futile مترادف‌هایی مانند : “fruitless” و “unsuccessful” و متضاد‌هایی مثل: “effective” و “helpful” مطرح می‌شوند. همچنین می‌توانید کلمه‌های هم خانوادۀ آن مانند “futility” پیدا کنید. ممکن است هم‌ریشه، ریشه تاریخ کلمه را هم بیابید.
دیکشنریها شکل نوشتاری کلمات را در ریشه‌های دیگر زبان‌ها نیز مطرح می‌کنند.(مانند انگلیسی بریتانیایی،انگلیسی استرالیایی و…)

 

با انواع دیکشنری ها بیشتر آشنا شوید:

بعضی دیکشنری‌ها اطلاعاتی بیش از کلمات و تعاریف آن‌ها دارند. تعدادی از آن‌ها اطلاعاتی دربارۀ جهان دارند، معمولاً به‌صورت لیست‌های مختلف. آن‌ها شامل اطلاعات جغرافیایی هستند (مانند نقشه‌ها، شهرها، کشورها، پایتخت‌ها و غیره).

دیکشنری آنلاین

علاوه بر این با گستردگی دسترسی افراد به گوشی های تلفن همراه، می توانید از دیکشنری آنلاین و نرم افزارهایی که بعنوان دیکشنری تهیه شده اند استفاده کنید تا سرعت جستجویی خود را بالا برده و از تلفظ صوتی این دیکشنری ها نیز بهره مند شوید.

 

در این مقاله تمام نکاتی را که برای استفاده صحیح از دیکشنری برای یادگیری زبان انگلیسی نیاز بود را بررسی کردیم. در صورتی سوالی در این زمینه دارید می توانید در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید.

قید حالت در زبان انگلیسی

آموزش گرامر قید حالت در زبان انگلیسی (Adverb of manner)

یکی از مباحث گرامری در زبان انگلیسی به قید حالت مربوط می شود که همانطور که از اسم آن پیداست و مشابه آن را در زبان فارسی داریم، از قید حالت برای توصیف و نشان دادن چگونگی انجام و یا اتفاق افتادن موضوعی استفاده می کنیم. قید حالت در زبان انگلیسی به طور معمول با اضافه کردن ly به انتهای صفات ساخته می شود. به مثال های زیر توجه کنید:

قید حالت صفت
slowly – به آهستگی slow آهسته
beautifully – به زیبایی beautiful – زیبا
kindly – مهربانانه kind – مهربان
seriously – به طور جدی serious – جدی

 

جایگاه قید حالت در جمله

جایگاه قید حالت در زبان انگلیسی به نوع فعل بستگی دارد:

۱٫ اگر فعل جمله از نوع افعال لازم باشد (فعلی که به مفعول نیاز ندارد)، قید حالت بلافاصله بعد از فعل می آید.

قید حالت + فعل + فاعل

مثال:

He runs quickly.

او با سرعت می دود.

در این مثال فعل run نیازی به مفعول ندارد و قید جمله یعنی کلمه quickly بعد از آن قرار گرفته است.

 

۲٫ اگر در جمله مفعول داشته باشیم، قید حالت بعد از مفعول می آید.

قید حالت + مفعول +فعل + فاعل

مثال:

سارا ظرف ها را با دقت شست.

Sara washed the dishes carefully.

 انواع قید حالت در انگلیسی

نکاتی درباره قید حالت

همانند موضوعات گرامری در زبان انگلیسی، در ساختار قید حالت نیز باید نکاتی را بدانید:

۱- برخی از کلمات هم صفت هستند هم قید. این سری از کلمات حتی در هنگامی که به عنوان قید در جمله مورد استفاده قرار می گیرند به آنها ly  اضافه نمی شود و به شکل ساده کاربرد دارند. مانند: hard – near – fast – low – high – early – late – far

This math problem is hard and we try hard to solve it.

این مسئله ریاضی سخت است و ما سخت تلاش می‌کنیم تا آن را حل کنیم.

They all worked hard.

همه آنها سخت کار کردند.

She usually arrives late.

او معمولا دیر می‌رسد.

قیدهای حالت در انگلیسی

۲- گاهی اوقات بسته به اینکه حرف آخر صفت با y یا e باشد، هنگام تبدیل به قید املای آن تغییر می کند.
اگر حرف آخر صفت y باشد، هنگام اضافه کردن ly  تبدیل به i می‌شود. مثال: easy > easily

اگر حرف آخر صفت e باشد، هنگام اضافه کردن ly حرف e حذف می‌شود. مثال: gentle > gently

اگر در آخر صفت حروف le وجود داشته باشند، e را حذف می‌کنیم و فقط به آخر آن y اضافه می‌کنیم:

terrible (وحشتناک) → terribly (به طرز وحشتناک)
simple (ساده) → simply (به سادگی، به آسانی)
capable (شایسته) → capably (به طور شایسته)

نکته: قیدهای hardly و lately هیچ ارتباط معنایی با صفت hard و late ندارند و معانی خاص خود را دارند. hardly به معنای “به ندرت، به زحمت، کم” و lately به معنای “اخیرا” است.

به مثال‌ها نگاه کنید:

He could hardly walk.

او به زحمت می‌توانست راه برود.

I haven’t seen John lately.

من اخیرا “جان” را ندیده‌ام.

 

۳- در زبان انگلیسی می توانیم به کمک کلمه Like نیز قید حالت بسازیم و چگونگی و حالت انجام کاری را توصیف کنیم. این کلمه به همراه افعال ربطی (… be, feel, taste, smell, look, seem, sound) قید حالت می سازد. در این جملات کلمه Like به معنای “شبیه، مثل” ترجمه می شود. مثال:

She slept like a baby.

او مثل نوزاد می‌خوابد.

It smells like fresh bread.

بویی مثل بوی نان تازه می‌دهد.

This  book is amusing.

این کتاب سرگرم کننده است.

She looks beautiful.

او زیبا به نظر میرسد.

 

۴اگر در جمله قید مکان و یا قید زمان داشته باشیم، قید حالت را قبل از این دو قید قرار می دهیم. اگر در جمله هر دو قید زمان و مکان با هم باشند، قید حالت را قبل از قید مکان قرار میدهیم. مثال:

Sara parked the car carefully in the yard.

در این جمله قبل از قید مکان (in the yard) آمده است.

Sara parked the car carefully last night.

در این مثال قید حالت (carefully) قبل از قید زمان (last night) آمده است.

Sara parked the car carefully in the yard last night.

در این جمله قید مکان و زمان هر دو در جمله هستند، بنابر این قید حالت قبل از قید مکان آمده است.

مراکز برگزاری آزمون تافل

مراکز برگزاری آزمون تافل

آزمون تافل همانند آزمون آیلتس یکی دیگر از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که به منظور سنجش سطح زبان انگلیسی افرادی که قصد مهاجرت، ادامه تحصیل و یا ارتقاع شغلی دارند برگزار می شود. این آزمون در ایران زیر نظر سازمان سنجش برگزار می شود تنها فرمت iBT آن قابل پذیرش است. اگر که شما نیز فصد شرکت در این آزمون را دارید، باید بدانید که علاوه بر کسب آمادگی کافی جهت شرکت در آزمون، باید نسبت به مراکز برگزاری آزمون تافل در سطح کشور اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید.

بیشتر بخوانید: مزایای داشتن مدرک تافل زبان انگلیسی

مراکز برگزار کننده آزمون تافل در ایران دارای تجهیزات کاملی همچون اینترنت، هدفون، میکروفون هستند تا تمامی شرایط جهت برگزاری آزمون به طور استاندارد فراهم شود. در ادامه لیست مراکز برگزاری آزمون تافل را به شما معرفی می کنیم. این آزمون در شهر های اصفهان، ارومیه، قزوین، تبریز، تهران، یزد و زنجان برگزار می شود.

مراکز مجاز برگزارکننده آزمون تافل

اسامی مراکز اطلاعات
سازمان سنجش آموزش کشور (تهران)  آدرس: تهران ، خیابان کریم خان زند ، بین خیابان‌های استاد نجات‌اللهی و سپهبد قرنی ، پلاك ۲۱۸ ، طبقه‌همكف ، واحد TOEFLتلفن : ۸۸۹۲۲۲۴۲-۹۸۲۱+
وب سایت : http://www.sanjesh.org
موسسه آزمون های بین المللی زبان نگار آدرس: کارگرشمالی- نرسیده به بلوار- نبش کوچه عبدی نژاد – ساختمان زبان نگار
وب سایت:  WWW.TOEFLNEGAR.COM
ایمیل: INFO@TOEFLNEGAR.COM
تلفن : ۰۲۱۴۳۹۴۲
مجتمع آموزشی امیربهادر ( تهران ) آدرس: نرسیده به میدان ولیعصر ، قبل از وزارت بازرگانی ، بن بست صدف ، ساختمان امیر بهادر
تلفن : ۳۳ – ۸۸۹۱۹۰۲۱
وب سایت : http://www.amirbahador.com و http://www.amirbahador.org
موسسه فرهنگی علامه سخن ( تهران ) آدرس: ولی عصر ، بالاتر از میدان ونک ، خیابان نگار ، پلاک ۳۵
وب سایت : www.asmdi.ir
تلفن : ۸۸۸۸۰۶۸۶-۸۸۷۹۴۵۰۶
مجتمع فنی تهران آدرس : سعادت آباد بالاتر از میدان كاج بلوار بهزاد شمالی نبش باغستان یكم پلاك ۴۴
تلفن : ۲۲۰۹۰۰۰۱
وب سایت : http://www.mftsite.com
مرکز زبان ایران آدرس :خیابان انقلاب ، خیابان وصال شیرازی ، پلاك ۳۱
دانشگاه اصفهان آدرس :دانشگاه اصفهان ، میدان آزادی ، خیابان دانشگاه ، درب شمالی دانشگاه ، ساختمان اداره كل آموزش
دانشگاه صنعتی اصفهان آدرس :طبقه همکف ساختمان کتابخانه مرکزی ، آزمایشگاه زبان
دانشگاه شیراز آدرس :میدان ارم پردیس دانشگاه شیراز( معروف به خوابگاه ) کتابخانه ی میرزای شیرازی
دانشگاه آمل آدرس : مازندران ، آمل ، كیلومتر ۵ جاده هراز ، صندوق پستی ۷۳۱
تلفن: ۱- ۲۱۲۲۷۲۰ (۱۲۱) ۹۸ +
وب سایت : http://ets.shomal.ac.ir
دانشگاه ارومیه وب سایت : https://www.urmia.ac.ir
دانشگاه تبریز آدرس : تبریز ، بلوار ۲۹ بهمن ، خ امام خمینی ، دانشگاه تبریز
وب سایت : http://www.tabrizu.ac.ir
مرکز گسترش انفورماتیک استان زنجان iBT آدرس :زنجان، چهار راه سعدی ، جنب بانک مسکن منبع :http://www.applyabroad.org

دریافت کارنامه­ آزمون تافل

کارنامه آزمون تافل به طور معمول ۱۰الی ۱۲ روز پس از روز برگزاری آزمون در سایت ETS  و در بخش پروفایل شخصی تان قابل مشاهده است. بنابراین اگر که میخواهید کارنامه خود را به دانشگاه های مختلف ارسال کنید، باید قبل از شروع آزمون درخواست خود را در سایت ثبت کنید. امکان ارسال کارنامه خود را به صورت رایگان به ۴ دانشگاه برایتان فراهم است.

بیشتر بخوانید: اعتراض به نمره تافل و ارسال درخواست تجدید نظر

کلاس های آمادگی آزمون تافل زیر نظر استاد سجادی به صورت حضوری و آنلاین برگزار می شود. چنانچه که قصد شرکت در جلسه تعیین سطح و مشاوره رایگان را دارید می توانید از طریق تلفن های ۴۸۸۳۷۵۶-۰۹۱۲ و  ۲۲۹۰۲۱۳۳-۰۲۱ با ما در تماس باشید.

صفات عالی و تفضیلی در انگلیسی

آموزش کامل صفات تفضیلی و عالی

همانطور که میدانید صفت کلمه ای است که از آن برای توصیف حالت و مشخصات یک فرد یا شیء از آن استفاده می کنیم. در زبان انگلیسی نیز صفت همین کاربرد را دارد. مشابه زمانی که در زبان فارسی میخواهیم بین دو مورد مقایسه ای را انجام دهیم و یا برتری را نسبت به بقیه نشان دهیم، در مکالمات زبان انگلیسی نیز به کرّرات از صفات تفضیلی و عالی استفاده می کنیم که برای بیان این صفات باید از قواعد خاصی پیروی کنیم. در ادامه این قواعد را با مثال به شما عزیزان آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.

صفت تفضیلی در انگلیسی (Comparative Adjectives)

صفت تفضیلی را زمانی به کار می بریم که بخواهیم بین دو چیز یا دو گروه مقایسه ای را انجام دهیم. برای مثال اگر بخواهیم بگوییم که “خانه ما بزرگتر از خانه شماست.” باید طبق قائده زیر جمله بندی را انجام دهیم.

صفت کوتاه + er + than

در جملاتی که از اسم تفظیلی استفاده می کنیم، کلمه than به معنای از هست. به جمله زیر دقت کنید:

our house is bigger than your’s.

خانه ما بزرگتر از خانه شماست.

yesterday was colder than today.

دیروز سردتر از امروز بود.

 

انواع صفت تفضیلی در انگلیسی

باید بدانید که صفات تفضیلی در زبان انگلیسی به دو دسته تقسیم می شوند و این دسته بندی به این بستگی دارد که صفتی که در مورد آن استفاده می کنیم تک بخشی (تک سیلابی) یا چند بخشی (چند سیلابی) باشد. به عنوان مثال صفاتی مانند big و cold تک سیلابی و صفات expensive و beautiful و امثال اینها در دسته چندسیلابی ها قرار می گیرند. به طور خلاصه می توان گفت تمام صفاتی که بیش از یک سیلاب دارند (به جز صفات دو سیلابی ختم شده به y) جند سیلابی محسوب می شوند. برای ساختن صفات تفضیلی چند سیلابی باید از قاعده مجزایی پیروی کنیم که به این صورت است:

than + صفت چند بخشی + more

در ساخت صفات تفضیلی از آنجایی که نشانه ای به صفت اضافه نمی شود باید پیش از صفت از کلمه more استفاده کنیم. کلمه than نیز همانند کاربردی که در صفات تفضیلی تک سیلابی دارد به معنای از یه کار می رود. به مثالهای زیر دقت کنید:

 

My father is more hardworking than my uncle.

پدرم سختکوش تر از عمویم است.

My bicycle is more expensive than Ali’s.

دوچرخه من گرانتر از مال علی است.

These flowers are more beautiful than those flowers.

این گلها زیباتر از آن گلها هستند.

 

۴ نکته مهم درباره صفات تفضیلی

۱- هنگام ساخت صفت تفضیلی از صفات تک سیلابی در صورتی که حرف آخر آن بیصدا و حرف یکی مانده به آخر صدادار باشد، هنگام اضافه کردن “er” آن حرف بیصدا دو تا می شود:

big → bigger                 fat → fatter                    hot → hotter                new → newer                       few → fewer

 

۲اگر در آخر یک صفت دو بخشی به y ختم شده و حرف قبل از y بیصدا باشد، هنگام اضافه کردن er، حرف y به i تبدیل می شود:

early (زود) → earlier (زودتر)              happy (خوشحال) → happier (خوشحال تر)               easy (راحت) → easier (راحت تر)

 

 

۳ اگر که صفتی به حرف e ختم شود، در صفت تفضیلی به آخر آن فقط r اضافه می شود:

large    بزرگ → larger    بزرگتر           strange    عجیب → stranger    عجیب تر               wide    عریض → wider    عریض تر

 

۴- برخی از صفات در زبان انگلیسی همانند برخی از افعالی که در این زبان وجود دارند، بی قاعده اند به این صورت که هنگام ساختن صفت تفضیلی er نمیگیرند و شکل آن ها به کلی تغییر می کند:

good  خوب   →   better  بهتر                bad  بد    →  worse بدتر                   little کم    →  less  کمتر
                  much   زیاد     →  more    بیشتر                    far  دور    →  farther  دورتر

 

صفات بی قاعده

صفات عالی در انگلیسی (Superlative Adjective)

صفات عالی در انگلیسی برای توصیف اسم‌هایی که بالاترین یا پایین‌ترین حد صفت را در میان اعضا گروه دارند، به کار می‌روند. در واقع این صفت‌ها برای انجام مقایسه بین گروهی از چیز‌ها استفاده می‌شوند. در ساخت صفات عالی نیز همانند زمانی که می خواهیم صفت تفضیلی بسازیم باید به یک یا جند سیلابی بودن صفت دقت کنیم چرا که هر یک از قواعد خاصی پبروی می کنند. برای ساخت صفت عالی از صفات تک بخشی از قاعده زیر پیروی می کنیم:

est + صفت کوتاه + The

This is the smallest insect I’ve ever seen.

این کوچکترین حشره ای است که تا به حال دیده ام.

Ali is the tallest student of our class.

علی قدبلندترین دانش آموز کلاسمان است.

 

اگر که صفت چند بخشی یا چند سیلابی باشد (بلند باشد) به آخر نشانه ای برای نشان دادن صفت عالی اضافه نمی کنیم و تنها قبل از آن عبارت “the most” را می آوریم تا نشان دهیم که اط صفت عالی استفاده می کنیم.

the most + صفت چند بخشی

This is the most expensive car in the world.

این گرانترین ماشین جهان است.

I like to see the most beautiful flower of the garden.

دوست دارم زیباترین گل باغ را ببینم.

Lesson seven is the most difficult of all.

درس هفت سخت تر از همه است.

۳ نکته درباره صفت عالی

۱ صفت یک بخشی که آخرش یک حرف بیصدا باشد و قبل از آن یک حرف صدادار باشد، هنگان اضافه کردن “est” آن حرف بیصدا دو تا می شود:

big → biggest               fat → fattest                   hot → hottest               new → newest

۲ اگر در آخر یک صفت دو بخشی y باشد و قبل از y یک حرف بیصدا باشد، هنگام اضافه کردن “est“، حرف y به i تبدیل میشود:

early (زود) → earliest (زودتر)        happy (خوشحال) → happiest (خوشحال تر)           easy (راحت) → easiest (راحت تر)

 

۳ اگر در آخر صفتی حرف e باشد به آخر آن فقط st اضافه میشود (در واقع e حذف میشود و به جایش est می نشیند):

large بزرگ → largest بزرگتر             strange عجیب → strangest عجیب تر             wise عاقل → wisest عاقل تر

صفات عالی بی قاعده انگلیسی

صفات بی قاعده هنگام ساختن صفت عالی یا برترین “est” نمیگیرند و شکل آن ها به کلی تغییر میکند:

good خوب → the best بهترین            bad بد → the worst بدترین             little کم → the least کمترین
much / many زیاد → the most بیشترین               far دور → the farthest / the furthest دورترین

امیدواریم که این مقاله از سری مقالات آموزش گرامری ما مورد توجه تان قرار گرفته باشد و با صفت تفضیلی و عالی در انگلیسی و نحوه استفاده از آنها در جملات آشنا شده باشید. جهت مطالعه مقالات گرامری دیگر می توانید به لینک های زیر مراجعه کنید:

کلاس خصوصی مکالمه زبان انگلیسی

بهترین کلاس خصوصی مکالمه زبان انگلیسی

با پیشرفت جوامع و گسترش روابط بین کشورهای مختلف در دنیا، یادگیری مکالمه زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط با افراد در کشورهای دیگر به واسطه شغل، تحصیل و یا مهاجرت به یکی از ضروریات تبدیل شده است. در کنار کاربردهایی که برشمردیم، بسیارند افرادی که به دنبال آموزش زبان و ارتقاء شغلی خود هستند و یا به فیلم و سریال و موزیک های انگلیسی علاقه مندند و برای اینکه بتوانند به راحتی دیالوگ ها را درک کنند، دوست دارند تا مکالمات و دانش زبان انگلیسی خود را تقویت کنند. یکی از روش های موثر شرکت در کلاس خصوصی مکالمه زبان انگلیسی در کنار اساتید مجرب و شناخته شده است.

فراگیری کلاس های تدریس خصوصی مکالمه در سالهای اخیر به علت ویژگی هایی است که آن را با کلاس های گروهی که در آموزشگاه های زبان برگزار می شوند متمایز میسازد.

 

ویژگی های کلاس خصوصی مکالمه

۱- روز و ساعت برگزاری کلاس خصوصی با توجه به زمان های خالی که در اختیار دارید و با هماهنگی شما تعیین می شود.

۲- محل برگزاری کلاس خصوصی می توانید یکی از کلاس های آموزشگاه، منزل و یا محل کارتان باشد.

۳- امکان برگزاری خصوصی به صورت آنلاین نیز وجود دارد و شما می توانید به کمک اپلیکیشن های رایج برای تماس تصویری به صورت آنلاین با معلم خصوصی مکالمه در ارتباط باشید.

کلاس آنلاین مکالمه

۴- پس از انجام تعیین سطع رایگان و مشخص شدن سطح زبان انگلیسی شما، استاد زبان انگلیسی با توجه به سطحتان نسبت به آموزشهای پیش رو اقدام به برنامه ریزی می کند. این آموزش ها با توجه به سطح شما آغاز می شوند و به مرور به سطح پیشرفته می رسد.

۵- برنامه ریزی خاص شما با توجه به هدفی که از تقویت مکالمه انگلیسی تعیین کرده اید صورت می گیرد.  به این صورت که اگر قصد مهاجرت و یا ادامه تحصیل داشته باشید، جهت انجام جلسات کاری نیاز دانستن اصول صحیح مکالمه را داشته باشید و یا اینکه بخواهید به تدریس زبان انگلیسی بپردازید، کلاس را با محوریت هدفی که تعیین می کنید پیش خواهد رفت.

۶- از دیگر ویژگی هایی که کلاس خصوصی را نسبت به کلاس های گروهی متمایز می سازد این است که در کلاس های خصوصی که با یک و یا دو زبان آموز برگزار می شود استاد مکالمه، تمام زمان کلاس را به آموزش و رفع اشکلات یک الی دو زبان آموز می پردازد و طبیعتا نتیجه حاصل بسیار متفاوت تر از کلاس های عمومی با تعداد بالای زبان آموزان است.

۷- از آنجایی که در کلاس های مکالمه روی گرامر، دامنه لغات و تلفظ لغات انگلیسی تاکید بسیاری می شود، شرمت در این کلاس ها قطعا روی افزایش آمادگی شما جهت شرکت در آزمون های مطرح نظیر آزمون آیلتس و آزمون تافل تاثیر گذار خواهد بود و کمک می کند تا در بخش اسپیکینگ نمره بسیار خوب دریافت نمایید.

 

کلاس خصوصی مکالمه به چه کسانی توصیه می شود؟

 • افرادی که شاغل هستند و امکان هماهنگ شدن با زمان برگزاری کلاس های گروهی در آموزشگاه ها را ندارند.
 • افرادی که محدودیت زمانی دارند و باید به صورت فشرده در کوتاه قدرت مکالمه خود را به حد مطلوبی برسانند.
 • افرادی که در کوتاه مدت باید به هدفی که تعیین کرده اند برسند.
 • افرادی که روزهای مشخصی برای شرکت در کلاس ندارند.
 • افرادی که سطح بسیار پایینی در زبان دارند.

 

با شرکت در کلاس های استاد سجادی از چه مزایایی بهره مند می شوید؟

استاد سجادی از مدرسین بین المللی تدریس زبان انگلیسی هستند و به توجه به رزومه کاری بالای ۱۲ ساله ای که دارند می توانید با اطمینان خاطر در کلاس ها شرکت کنید، چرا که تجربه استاد زبان انگلیسی و رضایت زبان آموزان در انتخاب بهترین استاد زبان انگلیسی بسیار مهم است. پس از تعیین سطح رایگان، برنامه ریزی جلسات کلاس مکالمه شما با توجه به سطح آموخته هایی که از زبان انگلیسی دارید صورت می گیرد.

از آنجایی که استاد سجادی کلاس های آمادگی آیلتس، تافل و pte را نیز برگزار می کنند، شرکت در کلاس های مکالمه ایشان نیز قطعا در آمادگی هر چه بیشتر شما در بخش اسپیکینگ این آزمون های سرنوشت ساز نیز تاثیرگذار خواهد بود.

در این دوره ها آموزش مکالمه انگلیسی بر طبق جدیدترین متدهای آموزشی صورت می گیرد و در کنار کتب آموزشی از فیلم، موزیک و ویدئو ها آموزشی معتبر نیز استفاده می شود.

زمان و محل برگزاری کلاس ها با همانگی شما صورت می گیرد و در صورتی که تصمیم به شرکت در دوره های آنلاین مکالمه زبان انگلیسی را داشته باشید این امکان برای شما فراهم است.

تماس با ما

جهت هماهنگی و شرکت در کلاس های مکالمه استاد سجادی به صورن حضوری و یا آنلاین می توانید از طریق شماره های ۲۲۹۰۲۱۳۳-۰۲۱ و ۴۸۸۳۷۵۶-۰۹۱۲ با ما در تماس باشید.

 

افزایش تمرکز در یادگیری زبان انگلیسی

۷ تکنیک کاربردی جهت افزایش تمرکز در یادگیری زبان

یکی از مسائلی که اغلب زبان آموزان با ما در میان می گذارند این است که علی رغم داشتن برنامه ریزی مناسب و شرکت در کلاس های آمادگی آزمون های زبان انگلیسی حتی در سطوح پیشرفته همانند آزمون تافل و آیلتس این است که هنگام مطالعه و یادگیری دچار حواس پرتی می شوند و به دنبال تکنیک های موثر در افزایش تمرکز در یادگیری زبان انگلیسی هستند. به همین جهت قصد داریم تا در این مقاله به توضیحاتی پیرامون این خواسته پر تکرار شما عزیزان بپردازیم.

 

هر آنچه که مانع تمرکزتان می شود را حذف کنید.

پیش از هر توضیح و راهکاری باید بدانید که در این مسیر با چه موانعی رو در رو می شوید و تا با شناسایی و حذف این موانع بتوانید راه را برای پیشرفت هر چه بیشتر خود هموار سازید.

۱- عدم رشد قشر یادگیری مغز و تازگی کارکرد آن: مغز شما همانند ماهیچه است و هر چقدر که تمرین بیشتری داشته باشیم قطعا کارکرد بهتری خواهد داشت. از جمله این تمرینات می توان به حل کردن جدول و سرگرم شدن با محاسبات ریاضی است.

۲- استرس امتحان و مدرک: داشتن استرس برای آزمون های حیاتی تا حد اندازه آن مفید است و به عنوان نیروی محرکه ای برای مطالعه و یادگیری بهتر هدایت کند. اما استرس بیش از حد قطعا مخرب است و مانع یادگیری و به خاطر سپردن نکات مهم درسی می شود.

استرس امتحان

۳- محیط، زمان، شیوه و نوع مطالعه: شرایط و محیطی که در آن مطالعه کمی کنید بسیار مهم است.  درس خواندن در محیط های پر سر و صدای منزل و در مکان های پر جمعیت، موقع خواب یا هنگامی که باید به کارهای دیگر خود برسید، افکارتان را مغشوش می کند و مانع داشتن تمرکز کافی می شود. قطعا هر چقدر که محیط مطالعانی آرامتری برای مطالعه انتخاب کنید تمرکز بیشتری خواهید داشت.

۴- وسایل الکترونیکی و شبکه های اجتماعی: فراگیری دسترسی به اینترنت و تلفن های همراه همانگونه که مزایای بسیاری برای ما فراهم آورده است، می تواند آثار مخربی را نیز بر جای بگذارد. به جرات می توان گفت که یکی از بزرگترین موانعی که برای تمرکز زبان آموزان وجود دارد عادت به چک کردن مدام تلفن های همراهشان است!

چگونه تمرکزمان را در مطالعه زبان انگلیسی افزایش دهیم؟

حتما شما نیز از اطرافیان خود شنیده اید که زبان انگلیسی زبان فراری است و نیاز به تمرین و مطالعه مستمر دارد. بنابراین برای یادگیری بهتر و به خاطر سپردن لغات و گرامر و اصول اساسی این زبان به عنوان یک زبان بین المللی و فراگیر نیاز خواهید داشت تا بسیار جدی تر درباره روش های افزایش تمرکز اطلاع پیدا کنید.

 

۱- وسایل الکترونیکی را از خود دور کنید.

همانطور که گفتیم عادت به چک کردن مدام تلفن همراه و فکر کردن به مطلبی که در آن خوانده اید و یا به شما ارسال شده است، شما را از مبحثی که قصد یادگیری آن را داری دور می کند. بسیار دیده شده است که زبان آموز مغول مطالعه زبان انگلیسی بوده اما با پیامی که در تلفن همراه خود دریافت می کند تا ساعتها درگیر کارکردن با گوشی تلفن همراه می شود و از برنامه ریزی خود و اهدافی که مشخص کرده است عقب می افتد. بنابراین توصیه می کنیم تا در طول زمانی که برای مطالعه در نظر می گیرید تفن خود را سایلنت و یا خاموش کنید و دور از دسترس خود قرار دهید تا بتوانید از مطالعه مفید خود در بازه زمانی که مشخص کرده اید لذت ببرید.

استفاده از تلفن همراه

۲- خواب کافی داشته باشید.

نداشتن خواب کافی و حس خواب آلودگی نشان می دهد که ذهن شما به اندازه کافی استراحت نکرده است و در نتیجه عملکرد ذهن شما کند تر از روزهای دیگر خواهد بود. بنابراین تمرین کنید که زمان خواب تنظیم شده ای داشته باشید چرا که خلاقیت، عملکرد شناختی، توانایی حل مسئله و حافظه همگی بستگی به داشتن خواب کافی دارند.

 

۳- موزیک گوش دهید.

گوش دادن به موسیقی باعث خلاقیت و نوآوری میشود و ذهن شما را آرام می کند .توصیه می‌کنیم که ترجیحا از موزیک های ناآشنا و بیکلام استفاده کنید وگرنه بخشی از توجه شما به سمت موسیقی رفته و تمرکز شما را پایین خواهد آورد. گوش دادن به موزیک های های ملایم و کلاسیک توانایی شناختی و تمرکزی تان را تقویت خواهد کرد.

 

۴- از مدیتیشن کمک بگیرید.

استفاده از روش مدیتیشن باعث می شود تا اطلاعات بیشتری در حین آموزش زبان به شما منتقل شده و تمرکز بیشتری در حین آموزش داشته باشید. مدیتیشن به رشد روانی ذهن شما کمک کرده و باعث می شود تا افکار گذشته و آینده خودشان را در کنار آرزوها و ترسی که دارید، در حین آموزش کنار بگذارید. با ایجاد چنین شرایط ذهنی، می‌توانید با تمرکز حوس جمع از مزیت‌های یک حافظه قوی استفاده کرده و مهارت‌های یادگیری زبان انگلیسی خود را تا حد قابل توجهی گسترش دهید.

مدیتیشن در یادگیری

۶- محل مطالعه خود را تغییر دهید.

محل مناسبی برای مطالعه انتخاب کنید. اتاق مطالعه باید نور مناسب داشته باشد، سکوت و آرامش کافی برای مطالعه شما فراهم شود تا از عواملی که باعث حواس پرتی و عدم تمرکزتان می شود دور شوید.

 

۷- زمان استراحت داشته باشید.

برای خود زمانی را جهت استراحت و تفریح در نظر بگیرید. ایجاد این تنوع باعث می شود تا نسبت به یادگیری زبان انگلیسی دچار یکنواختی شوید و مغزتان عملکرد بهترین در یادگیری از خود نشان دهد.

 

امیدواریم که این مقاله نیز جورد توجه شما عزیزان واقع شده باشد و بتوانید با به کارگیری این تکنیک ها به افزایش تمرکزتان در یادگیری زبان انگلیسی کمک کنید و به نتیجه دلخواهتان دست یابید.

افعال مدال در زبان انگلیسی

آموزش افعال مدال در انگلیسی

افعال مدال به چه افعالی در انگلیسی گفته می شود و این افعال چه کاربردهایی دارند؟ برای پاسخ به این سوال در ابتدا باید بگویم که افعال در زبان انگلیسی به دو دسته ی فعل های اصلی (Main/Lexical Verbs) و فعل های کمکی (Auxiliary Verbs) تقسیم بندی می شوند. یکی از انواع افعال کمکی که دسته دوم افعال را شامل می شوند و در مکالمات ربان انگلیسی بسیار پرکاربرد اند، فعل های کمکی مدال Modal (فعل های کمکی وجهی) هستند که این نوع از افعال (فعل های Modal) همگی از یک سری قوانین پیروی می کنند. در ادامه این مقاله با افعال مدال در انگلیسی بیشتر آشنا خواهید شد.

افعال Modal کدام افعال هستند؟

افعال مدال (modal verbs)،افعال can, could, may, might, must, need not, shall/will, should/ought to را شامل می شود. این افعال برای نشان دادن توانایی، اجازه، امکان انجام کاری و … در جملات به کار می روند. شکل افعال مدال با توجه به زمان جمله تغییر پیدا می کند. بنابر این باید هنگام استفاده از این جملات به زمان جملات توجه داشته باشید.

ساختار گرامری افعال Modal به چه صورت است؟

۱- این دسته از افعال معمولا در جملاتی که برای زمان حال استفاده می شوند کاربرد دارند، نکته مهم در مورد افعال مدال این است که در حالت سوم شخص مفرد s نمیگیرند.

He must answer my questions

(او باید به سوالات من جواب دهد.)
اما: (He musts …) اشتباه است!

 

۲- برای منفی کردن یا سوالی کردن جملاتی که فعل مدال دارند اجازه نداریم که به آنها فعل کمکی کنیم.

Ali need not worry about his exam.

( نیازی نیست که علی در مورد امتحان نگران باشد.)

Children must not touch any dangerous equipment.

(بچه ها نباید هیچ تجهیز خطرناکی را لمس کنند.)

Can Saeed change a tire?

(آیا سعید می تواند تایر را عوض کند؟)

 

۳- فعل مدال همیشه به همراه فعل اصلی استفاده می شود (به جز در پاسخ کوتاه). فعل اصلی بدون to یا حرف اضافه دیگر به فعل مدال نسبت داده می شود.

Saeed can change tyres.

(سعید می تواند تایرها را عوض کند.)
اما (Max can to change tyres.) اشتباه است.

۴- در زمان های مختلف زبان انگلیسی، فعل هایی که در جملات به کار می روند به صورت Gerund و Infinitive در می آید، اما در پس از افعال کمکی مدال همیشه فعل به شکل ساده به کار می رود.

استفاده صحیح از فعل مدال can

 She can teach French.

استفاده اشتباه از فعل مدال can

She can teaching French.

She can teaches French.

She can to teach French.

کاربرد افعال کمکی Modal در زبان انگلیسی به چه شکل است؟

هر فعل کمکی Modal چند مفهوم متفاوت دارد که بعضی نیز به صورت منفی و بعضی سوالی اند. استفاده های مختلف فعل مدال Can به ترتیب در رابطه با توانایی، احتمال، پیشنهاد به انجام کار، اجازه دادن، درخواست، نهی، حدس با اطمینان:

 • Ability: I can climb a tree without any tools.
 • Possibility: It can get seriously cold here at nights.
 • Offer: I can give you ride!
 • Permission: You can use my car in case you needed.
 • Request: Can I use your sunglasses?
 • Prohibition: You can’t park your car here.
 • Certain guess: He certainly can’t be the manager!

انواع مفاهیم و کاربردهای افعال کمکی مدال Modal در گرامر انگلیسی

همانطور که گفته شد، افعال مُدال Modal هر کدام کاربردهای مختلفی دارند اما اگر بخواهیم همه را جمع بزنیم، باید به بیست و یک مورد زیر اشاره کنیم:

 1. Ability توانایی
 2. Possibility امکان انجام کاری
 3. Permission اجازه
 4. Offer, Advice, Suggestion and Recommendation پیشنهاد و نصیحت
 5. Obligation, Necessity, and Duty الزام و وظیفه
 6. Prohibition ممنوعیت
 7. Assumption, Deduction and Certain Guesses,
 8. Permission and Request  اجازه و درخوست
 9. Typical Occurrences وقایع معمولی
 10. Unrealized Past Abilities and Possibilities احتمالاتی که تحقق نیافته اند
 11. Expressing Regrets and Criticism ابراز تاسف و انتقاد
 12. Wishes آرزو
 13. Promise قول دادن
 14. Prediction پیش بینی
 15. Instant Decisions تصمیمات آنی
 16. Hypothetical Situations,
 17. Past Habits عادات قدیمی
 18. Future in the Past آینده در گذشته
 19. Refusal امتنهاع

افعال کمکی مُدال Modal چه حالت هایی را شامل می شوند؟

این افعال می توانند به صورت ساده، مستمر یا کامل با کاربردهای مختلف استفاده شوند:

 • Simple: He should go.
 • Progressive: He should be going.
 • Perfect: He should have gone.

درخواست و پیشنهاد

زمانی که سوال می کنیم یا درخواستی داریم معمولا میتوانیم بین دو شکل از فعل مدال انتخاب کنیم. یکی از شکل ها از دیگری محترمانه تر است اما هر دو دقیقا یک معنا را دارند. جدول زیر این افعال را مقایسه می کند.

شکل معمولی شکل محترمانه مثال
can (توانایی) could

Can you repair this flat tyre?
Could you repair this flat tyre?

(می توانی این چرخ پنچر شده را تعمیر کنی؟)

can (اجازه) may/might

Can we come in?
May/might we come in?

(می توانیم بیاییم تو؟)

shall should

Shall he pick the car up tomorrow?
Should he pick the car up tomorrow?

(آیا او می تواند فردا ماشین را تحویل بگیرد؟)

will would

Will the car be ready tomorrow?
Would the car be ready tomorrow?

(آیا ماشین تا فردا آماده خواهد بود؟)

Will/Shall

از will برای درخواست کردن استفاده می شود. اما زمانی که می خواهیم (به صورت یک پیشنهاد) به صورت اول شخص مفرد یا جمع سوالی مطرح کنیم از shall استفاده می کنیم. به مثال های زیر توجه کنید:

Max, will you change that tyre?

(ماکس، آیا تایر را عوض می کنی؟)

Shall I change that tyre?

(لاستیک را عوض کنم؟ [به صورت یک پیشنهاد])

شکل های جایگزین افعال مدال

در صورتی که بخواهیم موقعیت های نشان داده با افعال مدال را در زمان گذشته نشان دهیم باید از شکل جایگزین افعال مدال استفاده کنیم. جدول زیر شکل های جایگزین برای هر یک از افعال مدال است:

فعل مدال شکل جایگزین جمله مثال
must to have to

Max must do what he is told.

(ماکس باید کاری که به او گفته شده انجام دهد.)
His father also had to do what he was told.

(پدر او هم مجبور بود چیزی که به گفته شده بود انجام دهد.)

must not not to be allowed to

Max must not touch anything dangerous.
(ماکس نباید هیچ چیز خطرناکی را لمس کند.)

His father was not allowed to touch anything dangerous.

(پدر او اجازه نداشت هیچ چیز خطرناکی را لمس کند.)

can  (توانایی) to be able to/could

Max can already change tyres.

(ماکس می تواند تایرها را عوض کند.)

His father was not able to/couldn’t change tires.

(پدر او نمی توانست تایرها را عوض کند.)

can (اجازه داشتن) to be allowed to/could

Max can help in the garage at the age of 12.

(ماکس می تواند [اجازه دارد] با ۱۲ سال سن در گاراژ کمک کند.)

Max’s father was allowed to help at the age of 13.

(پدر او اجازه داشت در سن ۱۳ سالگی کمک کند.)

need not not to have to Max need not worry about his future.
(ماکس نیازی ندارد در مورد آینده اش نگران باشد.)Max’s father did not have to worry about his future either.(پدر او مجبور نبود در مورد آینده اش نگران باشد.)
should/ought to to be supposed to/to be expected to/to be to

Max should work in the garage more often.

(ماکس باید بیشتر در گاراژ کار کند.)

Max’s father also was supposed to/was expected to/was to work in the garage often.

(پدر ماکس هم باید [قرار بود] اغلب در گاراژ کار کند.)

میتوانیم از شکل جایگزین در زمان حال هم استفاده کنیم. (به جز could) به مثال زیر توجه کنید:

Max can change tyres. = Max is able to change tyres.

در مورد could و is able to

علاوه بر اینکه could و was/were able to به عنوان شکل گذشته فعل can مورد استفاده قرار می گیرد، از آن برای نشان دادن توانایی های کلی مثل حس کردن، شنیدن، دیدن، بوییدن، مزه کردن و … به همراه فعل هایی مثال feel, hear, see, smell, taste, remember  و … نیز استفاده می گردد. اما دو فعل was/were able to زمانی باید استفاده شوند که در مورد توانایی خاص در زمان گذشته صحبت می کنیم (مثلا باز کردن یک قفل یا …)

امیدواریم که این مقاله نیز برای شما عزیران مفید واقع شده باشد. برای آشنایی بیشتر با فعل کمکی Would  می توانید مقاله ای را در این باره مطالعه کنید.