ضتایر اشاره در انگلیسی

آموزش ضمایر اشاره در انگلیسی

ضمایر اشاره در انگلیسی همانطور که از نامشان مشخص است برای اشاره شخص یا چیزی استفاده می‌شود. این ضمایر در زبان انگلیسی به منظور اشاره به دور و نزدیک استفاده می شوند.  this به معنای این (اشاره به نزدیک)، that به معنای آن (برای اشاره به دور) کاربرد دارد که حالت جمع آنها به ترتیب these (اینها) و those (آنها) هست. این کلمات به هنگام صحبت کردن از افراد و یا اجسام بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و یادگیری در تقویت مکالمه زبان انگلیسی بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

کاربرد ضمایر اشاره در زبان انگلیسی

ضمایر اشاره نزدیک

اگر که بخواهید به شی و یا شخصی که در نزدیکی شما است اشاره کنید باید از this و these استفاده کنید. این ضمایر اشاره دو حالت جمع و مفرد را شامل میشود که برای اشاره به یک شی از this و برای اشاره به چند شی از these استفاه میشود.

۱- اشاره به افراد یا اشیا نزدیک

This is a lovely doll

Whose shoes are these?

۲- معرفی فرد یا شی برای اولین بار

This is smith.

These are my friends, jon and smith.

نکته: از یک ضمیر نباید برای معرفی دو شخص استفاده کرد.

These are jon and mary. (نادرست)

This is jon and this is mary. (درست)

۳- برای معرفی خود از پشت تلفن

Hello, this is Sara, Can I speak to Juli?

کاربرد ضمایر اشاره دور

اگر که بخواهید به یک شی ای که با فاصله از شما قرار دارد اشاره کنید از that و اگر میخواهید به چند شی اشاره کنید those  استفاده کنید.

۱- اشاره به افراد یا اشیا دور

This is our car, and that’s Smith’s car over there.

Those are very expensive dresses.

۲- اشاره به حرف یا کاری که در گذشته یا حال

A : Shall we go to the party?

B : Yes, that’s a good idea.

A : I’ve got a new job.

B : That’s great.

A : I’m very tired.

B : Why is that?

سوالی کردن و منفی کردن

سوالی کردن و منفی کردن ضمایر اشاره مشابه بقیه ضمایر است . برای مثال:

This is a bag.

Is this a bag?

Yes, this is.

No, this isn’t.

No, this isn’t a bag.

قوانین استفاده از ضمایر اشاره در انگلیسی

 •  ضمیر برای اشاره به اسمی خاص در جمله استفاده می شود. ممکن است این اسم در جمله وجود داشته باشد و یا نباشد.  در جمله ی I can’t believe this (من نمیتوانم این را باور کنم ). با اینکه دقیقا نمیدانیم this به چه کسی یا چیزی اشاره شده. اما قطعا در جملات قبل یا بعد موضوعی بوده که به آن اشاره شده است.
 • ضمیر اشاره معمولا برای توصیف حیوانات، مکان یا اشیا استفاده می شود. مثال: this sounds like mary singing (این صدا شبیه به آواز خواندن مریبه نظر میرسد.)
 • هیچگاه ضمیر اشاره را با صفت اشاره اشتباه بگیرید. شاید این دو از نظر ظاهری به هم شباهت داشته باشند اما دارای ساختار و کاربرد متفاوتی هستند.

 

کاربرد ضمایر اشاره در زمان ها

ضمایر اشاره برای اشاره به زمان نیز مورد استفاده قرار می گیرند. معمولا this و these برای زمان هایی که سپری نشده اند (مثلا this week – این هفته) و  that و those معمولا برای اشاره به زمان هایی در گذشته کاربرد دارند. در مواردی نیز از این کلمات برای اشاره به آینده دور نیز استفاده می شود. (that week – آن هفته)

I have an important match this weekend.

That night I dreamt of being a famous tennis player.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و با کاربرد ضمایر اشاره به خوبی آشنا شده باشید. سوالات خود را در بخش کامنتها با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

کتاب oxford word skills

دانلود رایگان کتاب oxford word skills برای تقویت لغات انگلیسی

کتاب oxford word skills از بهترین کتاب هایی به شمار می آید که برای تقویت دایره واژگان زبان انگلیسی در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته توسط انتشارات آکسفورد منتشر شده اند به طوری که با هر سطحی از اطلاعات زبان انگلیسی می توانید از این کتابها استفاده کنید. این کتاب به عنوان یکی از منابع آموزشی مورد تایید اساتید برتر زبان انگلیسی در آموزشگاه ها تدریس می شود و در کنار سایر منابع ویدئویی، صوتی و تصویری به شما کمک می کند تا لغات و اصطلاحات رایج را بیاموزید و در مکالمات زبان انگلیسی از آنها استفاده کنید و سطح زبان انگلیسیتان را ارتقاء دهید.

 

هر یک از کتاب های مجموعه Oxford Word Skills دارای ۸۰ درس را شامل می شود که هر درس به موضوعی خاص میپردازد و کلمات مرتبط با آن را به شما آموزش می دهد که در هر درس تمرین هایی نیز برای تسلط بیشتر آورده شده است. پاسخ این سوالات نیز در انتهای کتاب قرار داده شده است. هر کتاب بیش از ۲۰۰۰ لغت و عبارت را شامل می شود.

در ادامه این مقاله شما می توانید کتاب های آکسفورد ورد اسکیلز را در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم تا بتوانید با داشتن یک برنامه منسجم و مشخص روزانه حداقل یک درس از آن را بخوانید و لغات کاربردی آن را به خاطر بسپارید.

بیشتر بخوانید: برای یادگیری سریع لغات انگلیسی حتما این ۱۷ تکنیک را به کار بگیرید!

 

oxford-word-skills-basic book- oxford-word-skills-intermediate book oxford-word-skills-advanced book

در ادامه این مقاله شما می توانید کتاب های آکسفورد ورد اسکیلز را در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم تا بتوانید با داشتن یک برنامه منسجم و مشخص روزانه حداقل یک درس از آن را بخوانید و لغات کاربردی آن را به خاطر بسپارید.

 

 

 

دانلود کتاب Oxford Word Skills و استفاده از تکنیکهای تقویت مکالمه زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند تا با لغات جدید زبان انگلیسی آشنا شوید و تاثیر استفاده از این روش ها را در بهبود مکالمات و سایر مهارتهای انگلیسی ببینید. استفاده از فلش کارت ها و مکالمه با دیگر دوستان خود و مرور برنامه های روزانه به انگلیسی با استفاده از لغات جدیدی که می آموزید کمک می کند تا بتوانید در کوتاه مدت لغات بیشتری را به خاطر بسپارید.

 

منابع آزمون تافل

معرفی برترین منابع آزمون تافل از دید اساتید

هر ساله عده زیادی از زبان آموزان در آزمون تافل که به عنوان یکی از قدیمی ترین و معتبرترین آزمون های بین المللی زبان انگلیسی شناخته می شود، شرکت می کنند تا پس از دریافت نمره مورد نظر بتوانند از مزایای داشتن مدرک تافل جهت کار، تحصیل و مهاجرت بهره مند شوند. اساتید برتر تافل زبان آموزان را به استفاده از منابع آزمون تافل ، شرکت در آزمون های آزمایشی ، آنالیز آزمون و رفع اشکالات پس از آن تشویق می کنند تا در آزمون تافل موفق شوند و به نمره موردنظرشان دست پیدا کنند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با مهمترین منابع تافل از دید اساتید آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

کتاب Barons TOEFL iBT

کتاب Barrons TOEFL iBT یکی از بهترین کتاب‌ها جهت کسب آمادگی برای شرکت در آزمون تافل به شمار می آید. در این کتاب با توجه به سوالات اصلی آزمون تافل، نمونه سوالاتی وجود دارد که معیار طراحی آنها با سوالات اصلی آزمون تافل یکسان است. علاوه بر اراده نمونه سوالات مشابه با آزمون اصلی، این کتاب تکنیک‌های پاسخگویی به سوالات را به شما یاد می‌دهد. مطالعه‌ی کتاب‌های Barrons می‌تواند در مسیر موفقیت نقش مهمی را ایفا کند. کتاب ۱۱۰۰ لغت بارون نیز از معتبرترین منابع برای مطالعه‌ی لغات انگلیسی و آمادگی برای آزمون تافل است.

منابع آزمون تافل

کتاب Delta key to the next generation TOEFL test

بسیاری از داوطلبا آزمون تافل کتاب Deltas Key to the Next Generation TOEFL Test را کلید آزمون تافلiBT معرفی کرده اند. چرا که این کتاب مرجعی برای آشنایی با مهارت های تافل است و چهار مهارت اصلی مهارت خواندن ، گوش دادن ، صحبت کردن و نوشتن و از آن مهمتر آن نکات مهم دستور زبان را به صورت تفکیک شده آموزش داده است. فراموش نکنید که بهمراه این کتاب یک دی وی دی هم باید دریافت کنید و حتما نسخه Revised Edition را خریداری کنید.

منبع آمادگی تافل

کتاب TOEFL test preparation kit 2nd edition

این کتاب توسط وسط سرویس آزمون آموزشی ETS ارائه شده و تمرین ها و نکات مطرح شده در آن کاملا شما را با سطح آزمون آشنا می کند.

منابع مهم آزمون تافل

کتاب Cambridge Preparation for the TOEFL Test 

به منظور کسب آمادگی  بیشتر برای شرکت در آزمون زبان انگلیسی تافل می‌توانید کتاب TOEFL test preparation kit 2nd edition را نیز مطالعه کنید. این کتاب توسط  ETS طراحی و تالیف شده است. سطح دشواری آزمون، مواد امتحانی و مطالب مهم در مورد آزمون زبان انگلیسی تافل در این کتاب به صورت مختصر و استاندارد ارائه شده‌اند.

منابع تافل

کتاب The official guide to the TOEFL

کتاب The official guide to the TOEFL توسط شرکت ETS، برگزارکننده آزمون تافل، تألیف و گرد‌آوری شده است. کتاب شامل چهار فصل است و یک فصل به هر بخش از آزمون اختصاص داده شده است. در پایان هر‌فصل از این کتاب نمونه سوال و راهکارهای آمادگی برای آزمون ارائه می‌شود. کتاب شامل چهار فصل است و یک فصل به هر بخش از آزمون اختصاص داده شده است. سوالاتی که در این کتاب آورده شده اند شباهت بسیاری به سوالات آزمون اصلی دارند.

منابع برتر تافل

کتاب Kaplan TOEFL iBT Premier

کتابی جامع با چهار بخش نمونه سوال و جواب‌های مفصل است. همچنین نکات و راهکار‌های منحصر بفرد برای افزایش نمره برای هر مهارت زبان انگلیسی یعنی، خواندن، نوشتن، شنیدن و مکالمه و نکات مطالعه مؤثر برای شرکت کنندگان است. این کتاب شامل ۹۵ دقیقه صدا برای بخش‌های شنیداری، مکالمه و نوشتن در CD و به‌صورت آنلاین است. ۹۵ دقیقه فیلم ویدیویی خود‌‌آموز و گام‌به‌گام توسط متخصصان Kaplan تدریس می‌شود که استراتژی‌ها در هر بخش از آزمون را ارائه می‌دهد.

این کتاب برای زمانی که تسلط نسبی برای آزمون دارید و یا حداقل دوره اولی نباشد که در امتحان شرکت می‌کنید، مناسب است.

   منابع تافل ibt

کتاب Official TOEFL iBT Tests

کتاب Official TOEFL iBT Tests سوالات ۵ آزمون آخر تافل را شامل میشود. در این کتاب تمام سوال‌ها به‌صورت مفصل جواب داده شده که برای آشنایی و آمادگی برای تافل مناسب است.

official toefl ibt tests secon

اما انتخاب کتاب و منابع مناسب برای آزمون می‌تواند به شما کمک کند تا در وقت و هزینه صرفه‌جویی کنید. ما تلاش کردیم در این مقاله تمامی منابع خودآموز برای آزمون تافل را در دسته‌بندی‌های مختلف به شما معرفی کنیم تا بتوانید بسته به سطح و نیاز خود از آن‌ها استفاده کنید. همپنین شما عزیزان میتوانید جهت شرکت در دوره های آنلاین و حضوری تدریس خصوصی تافل استاد سجادی می توانید از طریق شماره های

۲۲۹۰۲۱۳۳-۰۲۱ و ۴۸۸۳۷۵۶-۰۹۱۲ با ما در تماس باشید.

ضربت المثل انگلیسی

متداولترین ضرب المثل ها در زبان انگلیسی

همانطور که میدانید در زبان فارسی ضرب المثل های زیادی را داریم که معنای ظاهری و معنای مورد نظر ما از بیان آنها با هم تفاوت دارند. حتما برای شما نیز پیش آمده است که هنگام انگلیسی صحبت کردن بخواهید از ضرب المثل های فارسی استفاده کنید و اما ترجمه صحیح آن به انگلیسی آگاه نباشید. به همین جهت در این مقاله تعدادی از متداولترین ضرب المثل انگلیسی که معادل آنها را در فارسی داریم را آورده ایم تا بتوانید با به خاطر سپردنشان از آنها در مکالمات ربان انگلیسی، داستان ها و متون عیر رسمی استفاده کنید.

جدول زیر ۸۰ مورد از پرکاربردترین ضرب المثل های انگلیسی (proverbs) را شامل می شود. در ضرب المثل ها شیوه بیان موضوع از گفته های عادی متفاوت است. این عبارت ها کوتاه, دقیق,شیوا,به یاد ماندنی هستند و به ما کمک می کنند تا با کوتاهترین حمله ممکن برای اخطار, نصیحت, پیش گویی یا برداشت انتقادی که از یک موضوع داریم را بیان کنیم.

 

ضرب المثل
معنی
When money speaks, the truth remains silent. وقتی پول حرف می‌زنه، حقیقت سکوت می‌کنه.
.When pigs fly وقت گل نی
.When hell freezes over وقت گل نی
.From A to Z از سیر تا پیاز
.A snake in the grass مار خوش خط و خال
.The pen is mightier than the sword قلم بر شمشیر پیروز است
 .To be under the weather حالم خوب نیست
 .Add fuel to the fire آتیش بیار معرکه
.The apple never falls far from the tree تره به بذرش می ره
.Barking up the wrong tree این گوری که گریه می کنی سرش، مرده نداره
.Another day, another dollar روز از نو، روزی از نو
What is past, is past. گذشته‌ها گذشته
.When in doubt, do nothing روزه‌ی شک‌دار نگیر.
Dreams go by contraries. خواب ظن چپه.
Birds of a feather, flock together. کبوتر با کبوتر باز با باز.
There is no place like home. هیچ‌جا خونه‌ی آدم نمی‌شه.
Too many cooks, spoil the broth. آشپز که دو تا شد، آش یا شور می‌شه یا بی‌نمک.
Don’t bite off more than you can chew. لقمه‌ی گنده‌تر از دهنت برندار.
Don’t cry over spilled milk. آبی که ریخته دیگه جمع نمی‌شه.
Don’t put off for tomorrow what you can do today. کار امروز به فردا میافکن.
The first step is always the hardest. اولین همیشه سخت‌ترین قدمه.
Barking dogs, seldom bite. سنگ بزرگ علامت نزدنه.
Old habits die hard. ترک عادت موجب مرض است.
Beauty is in the eye of the beholder. علف باید به دهن بزی شیرین بیاد.
A friend in need, is a friend indeed. دوست آن است که گیرد دست دوست.
Haste makes waste. عجله کار شیطونه.
The grass is always greener on the other side of the fence. مرغ همسایه غازه.
Nothing hurts like the truth. حقیقت تلخه.
When the dust has settled. وقتی آبا از آسیاب افتاد.
A word before is worth two after. جنگ اول به از صلح آخر.
What goes around comes around. از هر دست بدی، از همون دست می‌گیری.
Whatever comes up is welcomed. هر چه پیش آید خوش آید.
Ask much to have a little. به مرگ بگیر تا به تب راضی بشه.
Always have two strings to your bow. کار از محکم‌کاری عیب نمی‌کنه.
All abroad and nothing at home. جیب خالی، پز عالی.
Much coin, much care. هر که بامش بیش، برفش بیشتر.
A bird in hand is worth two in the bush. سیلی نقد به از حلوای نسیه‌ست.
The sky will not fall in. آب از آب تکان نخواهد خورد.
No pain, no gain. نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود.
Where there is a will there is a way خواستن توانستن است.
To beat a dead horse. آب تو هاون کوبیدن.
Money doesn’t grow on trees. پول علف خرس نیست.
After death, the doctor. نوش‌دارو بعد از مرگ سهراب.
When in Rome, do as the Romans do. خواهی نشوی رسوا، هم‌رنگ جماعت شو.
His days are numbered. پیمانه‌اش پر شده.
All roads lead to Rome. هر جا بری آسمون همین رنگه.
Fish in troubled waters. از آب گل‌آلود ماهی گرفتن
Everyone is in the same boat. تر و خشک با هم می‌سوزن.
Easy come, easy go. باد آورده رو باد می‌بره.
No news is good news. بی خبری خوش خبریه.
All is well that ends well. شاهنامه آخرش خوشه.
Actions speak louder than words. دو صدا گفته چون نیم کردار نیست.
All that glitters isn’t gold. هر گردی گردو نیست.
Better late than never. دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است.
The blind leading the blind. کوری عصاکش کور دگر شود.
Don’t count your chickens before they hatch. جوجه رو آخر پاییز میشمرن.
The pot calling the kettle black. دیگ به دیگ می‌گه روت سیاه.
Don’t look a gift horse in the mouth. دندون اسب پیشکشی را نمی‌شمردند.
It takes two to tango. یه دست صدا نداره.
Seeking water in the sea. آب در کوزه و ما تشنه‌لبان می‌گردیم.
To get up on the wrong side of bed. از دنده چپ بلند شده.
Light come, light go. باد آورده رو باد می‌بره.
Don’t judge a book by its cover. کسی رو از روی ظاهر قضاوت نکن.
To have a finger in every pie. نخود هر آشی شدن
There is no smoke without a fire. تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها.
To fall from the frying pan into the fire. از چاله توی چاه افتادن
A burnt child, dreads the fire. مارگزیده از ریسمون سیاه و سفید می‌ترسه.
Harp on one string. پا توی یه کفش کردن.
You can’t have your cake and eat it, too. هم خر رو می‌خوای هم خرما رو!
You may end him but you’ll not mend him. توبه گرگ مرگه.
You pay your money and you take your chance. هر چقدر پول بدی، همون‌قدر آش می‌خوری.
You want something done right, do it yourself. کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من.
You can’t keep a man down. خواستن توانستن است.
See no evil, hear no evil, speak no evil. شتر دیدی، ندیدی.
I am scrapping the bottom of the barrel. کفگیرم به ته دیگ خورده.
You must lie on the bed you have made. خود کرده را تدبیر نیست.
You are a backseat driver. کنار گود نشستی می‌گی لنگش کن.
You may know by a handful the whole sack. مشت نمونه‌ی خرواره.
You can’t dance at two weddings. نمی‌تونی با یه دست دو تا هندوانه برداری.
You can’t mend a broken egg. آبی که ریخته رو نمی‌تونی جمع کنی.

 

امیدواریم که این مقاله برایتان مقید واقع شود و بتوانید با تنرین و تکرار کافی و به کار بردن این ضرب المثل ها مکالمه زبان انگلیسی حود را بهبود ببخشید. اگر که به دنبال معنا انگلیسی ضرب المثلی در زبان فارسی هستید و آن را در جدول بالا مشاهده نمیکنید در بخش کامنتها با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت ترجمه آن را در اختیارتان قرار دهیم.

مقالات مرتبط:

عادات روزمره به انگلیسی

عادات روزمره به انگلیسی

یکی از ابتدایی ترین مواردی که در تقویت مکالمه زبان انگلیسی حائز اهمیت است، صحبت کردن درباره فعالیت ها و عادات روزمره به انگلیسی است. در موسسات آموزش زبان انگلیسی و در کلاس های خصوصی مکالمه که برای افراد در تمامی سنین برگزار می شود، هدف اول این است که زبان آموزان بتوانند خودشان را به انگلیسی معرفی کنند، اصطلاحات رایج در احوال پرسی ها را یادبگیرند و درباره کارهایی که در طول روز انجام می دهند به راحتی صحبت کنند. به همین جهت در این مقاله برخی از اصطلاحات و کارهایی را که روزانه با آنها سروکار داریم را آورده ایم تا بتوانید با یادگیری آنها مکالمه خود را تقویت کنید.

عادات روزمره به انگلیسی با تفکیک محیط:

کارها و فعالیت های روزمره به انگلیسی مثل زبانهای دیگر، در محیط های مختلف اتفاق میافتند. در ادامه پرکاربردترین آنها را به تفکیک توضیج میدهیم:

 • اصطلاحات روزمره انگلیسی درباره محیط خانه
 • اصطلاحات روزمره انگلیسی درباره مسیرها
 • اصطلاحات روزمره انگلیسی درباره محیط کار
 • اصطلاحات روزمره انگلیسی درباره مدرسه
 • اصطلاحات روزمره درباره انگلیسی محیط های دیگر مانند: باشگاه، فروشگاه، بیمارستان، دانشگاه و …

 

اصطلاحات روزمره انگلیسی درباره محیط خانه

 معنی عبارت  معنی
عبارت
انجام دادن تکالیف Do homework از خواب بیدار شدن Wake up
استراحت کردن Relax  از خواب / تختخواب بلند شدن Get up
چُرت زدن Take a nap دوش گرفتن / حمام کردن Take a Shower / Take a bath
روزنامه خواندن / مجله خواندن Read the (newspaper) / Read a magazine لباس پوشیدن و آماده شدن Get dressed
کتاب خواندن Read a book صبحانه سِرو کردن / صبحانه خوردن Have breakfast / Eat breakfast

چک کردن ایمیل / چک کردن تلگرام / اینستاگرام

Check email / Check Telegram / Instagram نهار سِرو کردن / نهار خوردن Have lunch / Eat lunch
تلویزیون دیدن / فیلم دیدن Watch TV / Watch a film (movie)

شام سِرو کردن / شام خوردن

Have dinner / Eat dinner
رادیو گوش کردن / موسیقی گوش کردن Listen to radio / listen to a music نهار پختن / نهار درست کردن Cook lunch / Make lunch
مسواک زدن Brush teeth شام پختن / شام درست کردن Cook dinner / Make dinner
آرایش کردن Make up تمیز کردن خانه Clean the house
به خواب رفتن Go to sleep  شانه کردن موها / بُرس زدن موها Comb hair / Brush hair

استفاده از قید های تکرار در جملات انگلیسی:

هنگامی که میخواهیم از تکرار کردن یک کار به صورت روتین صحبت کنیم از قیدهای تکرار استفاده می کنیم. به مثال های زیر دقت کنید:

How often do you have breakfast?

هرچقدر یکبار تو صبحانه می خوری؟

I often have breakfast.

من اغلب صبحانه می خورم.

 How often do you make dinner?

هر چند وقت یکبار تو شام درست می کنی؟

I rarely make dinner.

من به ندرت شام درست می کنم.

 

اصطلاحات روزمره انگلیسی درباره مسیرها

معنی عبارت  معنی عبارت
به خواربار فروشی رفتن Go to the grocery store بچه ها را به مدرسه بردن Take children to school / Drop off the kids
دنبال بچه ها رفتن Pick up the kids اتوبوس گرفتن به مدرسه Take the bus to school
برگشتن به خونه/ رفتن به خونه / رسیدن به خونه Come (back) home / Go home / Get home رانندگی کردن تا محل کار Drive to work / Go to work
به مهمانی رفتن go to party  به مدرسه رفتن /  به کالج رفتن /  به دانشگاه رفتن Go to school / Go to college / Go to university

برای استفاده از کارهای روزمره در مکالمه ها معمولا از زمان حال ساده استفاده می کنیم. به چند مثال درباره کاربرد کارهای روزمره در انگلیسی توجه کنید:

 Does your brother exercise?

داداشت ورزش میکنه؟

 Yes, he does.

بله، ورزش میکنه.

 When does he go to gym?

ساعت چند میره باشگاه؟

 He goes to gym at 8 in the evening.

ساعت ۸ عصر میره باشگاه.

اصطلاحات روزمره انگلیسی درباره محیط کار

معنی عبارت  معنی عبارت
به دفتر کار رفتن Go to office کار کردن Work
صحبت کردن با همکاران Talk with colleagues (co workers) مشتری داشتن Have a customer
صحبت کردن با رئیس / مدیر Talk with the boss کمک کردن به مشتری Help a customer

گاهی اوقات در جملات انگلیسی از گذشته ساده نیز استفاده می کنیم:

Sara went shopping at 10 p.m yesterday.

سارا دیروز ساعت ۱۰ شب رفت خرید.

I went out with my friends last midnight.

نیمه شب دیروز با دوستام بیرون رفتیم.

 

اصطلاحات روزمره انگلیسی درباره مدرسه

معنی عبارت  معنی عبارت
حرف زدن با معلم / مدیر مدرسه / معاون مدرسه Talk with teacher / Principal / Assistant principal رفتن به کلاس/کتابخانه Go  to class/ library
ترک کردن کلاس / مدرسه Leave the class / School رفتن به دفتر مرکزی Go to main office

سوالات مربوط به عادات و کارهای روزانه:

این سوالات را می توانید درباره کارها و اتفاقات روزمره از دیگران سوال کنید:

 • What time do you usually wake up?  معمولا کی از خواب بیدار می شوی؟
 • How many times a week do you go running?  چند بار در هفته می دوی؟
 • How many times a week do you go jogging?  چند بار در هفته پیاده روی تند می کنی؟
 • What time do you usually go to bed?  معمولا چه ساعتی به رختخواب می روی؟
 • How often do you watch a movie at night?  هر چند وقت یکبار شب ها فیلم نگاه می کنی؟

اصطلاحات روزمره انگلیسی درباره سایر محیط ها

معنی عبارت  معنی عبارت
دیدن دکتر Meet a doctor ورزش کردن Exercise
ملاقات داشتن Have a meeting تمرین ورزشی کردن / نرمش کردن Work out
 بیرون رفتن با دوستان / خانواده Go out with friends / family خرید رفتن Go shopping

یک نمونه مکالمه روزمره انگلیسی

در جملات زیر نمونه ای از مکالمات و صحبت های روزمره به انگلیسی را مشاهده می کنید. با مرور این جملات خواهید دید که با دانستن اصطلاحات رایجی که در این مقاله مرور کردیم به راحتی می توانید با دوستان و همکلاسی هایتان انگلیسی صحبت کنید.

A: Hello, what are you doing? 

سلام. داری چیکار میکنی؟

B: I always go running in the mornings.

 من همیشه صبح ها می دوم

A: Do you go running every day of the week? 

 همه روزهای هفته می دوی؟

B: I usually run from Monday to Friday

معمولا از دوشنبه تا جمعه این کار را می کنم

A: I wish I could go running but I have to work.   

 ای کاش می توانستم بروم بیرون و بدوم اما باید کار کنم

B: Are you going to my birthday party next Sunday?   

شنبه هفته بعد به مهمانی جشن تولد من می آیی؟

A: Sorry but I have to go to church with my family

 ببخشید اما باید با خانواده ام به کلیسا بروم

B: No problem, have a good day

مشکلی نیست، روز خوبی داشته باشی

A: Take care   

مواظب خودت باش

امیدواریم نکاتی که در این مقاله آموزش دادیم به تقویت مکالمه زبان انگلیسیتان کمک کند. و بتوانید با تمرین و تکرار کافی و استفاده از روش هایی نظیر گوش دادن به آهنگ انگلیسی، خواندن کتاب داستان، دیدن فیلم های انگلیسی و.. بتوانید در کوتاه مدت به سطح مطلوبی از مکالمه زبان انگلیسی برسید.

مطالب مرتبط :

هرینه شرکت در آزمون آیلتس

هزینه شرکت در آزمون آیلتس در ایران و خارج از کشور

همه ساله عده زیادی از افراد در سراسر جهان با توجه به اهدافی که برای خود تعیین کرده اند در آزمون آیلتس شرکت می کنند. افرادی که قصد مهاجرت برای کار و تحصیل را دارند باید مدرک آزمون آیلتس با نمره ای که کشور و دانشگاه مورد نظرشان تعیین کرده است را داشته باشند و به همین جهت آمادگی برای آزمون آیلتس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. یکی از موضوعات مهم در این زمینه هزینه آزمون آیلتس است که به تازگی افزایش چشمگیری داشته است.

 

هزینه ثبت نام آزمون آیلتس در ایران

 

از آنجایی که هزینه شرکت در آزمون آیلتس هر ساله رو به افزایش است، به شما پیشنهاد می کنیم که پیش از اقدام به ثبت نام در آزمون آیلتس، نسبت تقویت زبان انگلیسی خود تا سطح مطلوبی برنامه ریزی داشته باشید. شرکت در کلاس های تدریس خصوصی آیلتس، استفاده از منابع خودخوان آیلتس شرکت در آزمون ماک آیلتس… روش هایی هستند که که به شما کمک می کنند تا با آمادگی بهتری در آزمون آیلتس شرکت کنید.

دوره های آنلاین و حضوری استاد سجادی فرصت خوبی است تا بتوانید به صورت فشرده و در مدت زمانی که میخواهید زیر نظر یک استاد مجرب آیلتس نکات لازم را یادبگیرید، اشکالاتتان را برطرف کنید و آمادگی لازم را برای حضور در آزمون آیلتس کسب کنید.

 

جهت هماهنگی برای حلسه مشاوره و تعیین سطح از طریق شماره های زیر با ما در تماس باشید: ۲۲۹۰۲۱۳۳-۰۲۱ و ۴۸۸۳۷۵۶-۰۹۱۲

گرامر جملات مجهول

گرامر جملات مجهول در زبان انگلیسی

یکی از مباحث گرامری مهم در زبان انگلیسی به گرامر جملات مجهول مربوط می شود. ممکن است که این بخش از گرامر چندان مبحث مهمی به نظر نرسد اما با مثال های که در ادامه بررسی می کنیم خواهید دید که در بسیاری از شرایط به ساحتن جملات نیاز پیدا می کنیم. استفاده از جملات مجهول نه تنها در نوشتار بلکه در گفتار و مکالمات زبان انگلیسی نیز بسیار پر کاربرد است.

 

جملات معلوم و مجهول در زبان انگلیسی

جملات مجهول همانطور که از نامشان پیداست جملاتی هستند که فاعل آنها شخصی که آن فعل را انجام می دهد مشخص نیست. اما چه زمانی فاعل را نمی آوریم و می توانیم از جملات مجهول استفاده کنیم؟

 1. زمانی که فاعل جمله را می شناسیم اما نمی خواهیم بگوییم که چه کسی آن کار را انجام داده است.
 2. زمانی که نمیدانیم که کسی یا چیزی آن کار را انجام داده است
 3. زمانی که فاعل را می شناسیم و حتی قرار است در جمله درباره او صحبت شود اما مفعول جمله از اهمیت بیشتری برخوردار است.
 4. علاوه بر سه مورد بالا جملاتی وجود دارند که در زبان انگلیسی تنها به صورت مجهول به کار می روند.

 

فعل مجهول در انگلیسی

 

تفاوت جملات مجهول و معلوم

ساختار جملات معلوم (Active) در زبان انگلیسی به این صورت است که یک فاعل وجود دارد، یک فعل بعد از آن و مفعولی که در مرحله بعدی پس از فعل به کار می‌رود:

Subject + Verb + Object

مثال:

.The Children ate the cake

در جمله بالا کلمه children فاعل جمله (Subject) محسوب می شود. فعلی که در جمله به کار رفته ate است و همانطور که مشخص است کلمه cake مفعول جمله است. این جمله معلوم است برای اینکه آن را به جمله مجهول تبدیل کنیم باید:

تبدیل جمله معلوم به مجهول

 • فاعل، فعل و مغعول را دقیقا مشخص کنید.
 • فاعل جمله را حذف کنید
 • مفعولی که در جمله معلوم وجود داشت را به ابتدای جمله بیاورید

پس از انجام این مراحل باید زمان جمله (Active) را به درستی مشخص کنید.

 • فرم صحیح از فعل Be را با توجه به اینکه مفعول جمله چندم شخص است و اینکه زمان جمله حال یا گذشته است تعیین کنید.
 • حالت Past Participle فعل اصلی را بسازید.
 • برای مثال اگر که فعل اصلی در جمله معلوم wrote باشد حالت آن در past participle می‌شود written. پس کافی است written را بعد از was بگذارید. برای برای تعیین قسمت سوم افعال نیز طبیعتا می دانید که برخی از افعال با قاعده هستند و برخی دیگر به صورت بی قاعده هستند و باید آنها را حفظ باشید.
گرامر حال استمراری در انگلیسی

آموزش گرامر حال استمراری

یکی از بحث های رایج و پرکاربرد در گرامر زبان انگلیسی به گرامر حال استمراری مربوط می شود. این گرامر همانند زمان حال استمراری در فارسی است و برای بیان کارهایی که در زمان حال در حال وقوع هستند استفاده می شود. در این مقاله به هر آنچه که برای ساخت جملات مربوط به این زمان و نحوه پرسشی و منفی کردن جملات باید بدانید می پردازیم و نکات و استثنائات را بررسی خواهیم کرد.

ساختار جمله در گرامر حال استمراری

همانطور که گفتیم زمان حال استمراری برای بیان کارهایی که هم اکنون در حال اجرا هستند مورد استفاده قرار می گیرد. برای ساخت این دسته از افعال باید فعل  (be (am, is, are را به همراه مصدر ing- دار فعل مورد نظر بیاورید. با این صورت:

    ادامه جمله  + ing  +  فعل  + am,is ,are + فاعل

به مثال های زیر توجه کنید:

am not speaking.
we are eating dinner now. please call us later.

ترجمه جملات در حال استمراری

ترجمه جملاتی که زمان آنها حال استمراری را نشان می دهد اغلب مانند ترجمه زمان ماضی نقلی است. مثلا در جمله : “او اکنون در کلاس نوشته است.” نشان دهنده زمان حال استمراری است در حالی که پسوند است که به اخر اسم مفعول نشسته اضافه شده ترجمه ای همانند فرمول ماضی نقلی را در زبان فارسی را برایمان تداعی می کند.
 گرامر حال ساده استمراری

نشانه های حال استمراری در جملات

۱- گرامر زمان حال استمراری اغلب با قیدهای زمانی مانند : now , at present , at this moment , just now , for the time being به کار می رود. با دیدن این قید های زمانی می توانید به راحتی حدس بزنید که در باره کاری که در حال انجام است در جمله صحبت می شود. به جملات زیر دقت کنید:
 at present, i am writing an essay about present continues for you.
در حال حاضر من در حال نوشتن مقاله ای پیرامون حال استمراری برای شما هستم.
۲- در صورتی که ابتدای جمله ای با وجه امری (مثبت یا منفی) آغاز شود ادامه جمله زمان حال استمراری را نشان می دهد.
look! there is a big resaurant!
نگاه کن! اونجا یه رستوران بزرگه!
 Don’t shot! the baby is sleeping!
فریاد نزن! بچه خواب هست!
۳) اگر بعد از فعل امری بلافاصله کلمه here, there بیاید به جای حال استمراری بایستی از زمان حال ساده ای استفاده شود که فعل بر فاعل جمله مقدم است
Look! the football team is coming here.
نگاه کن! تیم فوتبال به اینجا می آید.

کاربرد گرامر حال استمراری در انگلیسی

۱-اصلی ترین کاربرد این افعال برای زمانی است که کار ها و فعالیت هاییست که در حال رخ دادن اند.

Now you are learning Present Continuous tens

هم اکنون شما در حال یادگیری زمان حال استمراری هستید.

.I am teaching English now

من دارم انگلیسی درس می دهم.

 

۲- بیان اتفاقاتی که به تازگی رایج شده اند.

.A lot of people are immigrating to Canada nowadays

این روزها افراد زیادی به کانادا مهاجرت می کنند.

It is getting colder these days.

این روزا هوا داره سرد میشه

۳- صحبت های رایج و عمومی، کار های موقتی و اتفاقاتی که نزدیک به زمان حال اتفاق می افتند.

?What are you doing these days

این روزا چیکار می کنی؟

Well, I am learning English. Also I am teaching in an institute.

خب. دارم زبان یاد میگیرم. همچنین در یک آموزشگاه هم تدریس می کنم.

 

۴- موضوعی که تغییر می‌کند، توسعه پیدا می کند و بهتر می شود.

Your English is improving

انگلیسی شما دارد بهتر می‌شود.

The climate is changing rapidly

آب و هوا به سرعت دارد تغییر می‌کند.

۵- برای بیان کار هایی که اذیتتان می کند.

She is nagging all the time that’s why I am getting divorced.

اون مدام داره غر میزنه. بخاطر همینه که دارم ازش جدا میشم

.He is always lying to me, that is the reason why I hate him

اون همیشه بهم دروغ میگه. به همین دلیله که ازش متنفرم.

 

۲- برای اشاره به اتفاقاتی که در آینده قرار است رخ بدهند.

.Next week I am visiting my doctor

هفته آینده دکتر را ملاقات می کنم.

They are getting married next mont

آنها هفته بعد ازدواج می کنند.

 

منفی کردن زمان حال استمراری

منفی کردن جملات در زمان حال استمراری بسیار کار ساده ایست. تنها کاری که لازم است انجام بدهید این است که بعد از فعل To Beیک Not اضافه کنید. به مثال های زیر توجه کنید:

.He is not listening to music at the moment

اون الان موزیک گوش نمیده

.We are not playing football match

ما مسابقه فوتبال تماشا نمی کنیم.

 

آموزش گرامر حال استمراری

سوالی کردن جملات حال استمراری (Present Continuous)

برای سوالی کردن نیز فعل To Be باید به اول جمله بیاید، پس از آن فاعل و سپس بقیه جمله را بدون تغییر بیاورید. به مثال های زیر توجه کنید:

ادامه جمله  + ing  +  فعل  + فاعل + am,is ,are

?Is she whatching TV

آیا او تلویزیون تماشا می کند؟

.No, she isn’t. She is talking on the phone

نه. اون داره با تلفن صحبت میکنه.

?Are they cooking

اونا دارن غذا میپزن؟

.Yes, they are all cooking dinner for the guests

بله، اونها دارن برای مهموناشون شام میپزن.

 

نکات مهم و استثنائات در اضافه کردن ing

۱- برخی از افعال در زبان انگلیسی هستند که در زمان های استمراری به کار نمی روند. به این گونه افعال که معمولا برای بیان استمرار استفاده می شوند و برای انجام ان ها نیرو و اراده ای به کار نمی رود افعال خودکار یا (Automatic verb ) یا افعال حرکتی گویند. افعالی که در جدول پایین آورده ایم از این دسته هستند و در حالت استمراری با am/is / are هرگز ing نمیگیرند. مثال:

I believe this is not true.  (I’m believing this …)

معتقدم که این موضوع درست نیست.

 

معنا فعل معنا فعل
تصور کردن imagine تصور کردن suppose
درک کردن realize دیدن see
احساس کردن feel استنباط کردن understand
پنداشتن think توجه کردن notice
بخشیدن forgive داشتن have
بو دادن smell مالک بودن possess
مزه دادن taste به نظر رسیدن seem
فراموش کردن forget خواستن want
معتقد بودن believe شنیدن hear
به خاطر اوردن remember تشخیص دادن recognize
دانستن، شناختن know مالک بودن own
بدهکار بودن own امیدوار بودن hope
تنفر داشتن از hate متعلق بودن belong to
احتیاج داشتن need ارزو داشتن wish
تنفر داشتن از dislike دوست داشتن like

 

۲- برای تبدیل افعالی که حرف قبل حرف آخر آنها یک حرف صدادار همراه با استرس دارند، به زمان حال استمراری،حرف بی‌صدا دوبار تکرار می‌شود، به غیر از افعالی که آخرشان w و x و y باشد.

sit –> sitting        fix –> fixing

۳- در انگلیسی بریتانیایی اگر آخر فعلی L باشد، دوبار تکرار می‌شود اما در انگلیسی آمریکایی L یکبار می‌آید.

 

travel – travelling (انگلیسی بریتانیایی)

travel – traveling (انگلیسی آمریکایی)

 

۴٫ اگر آخر یک فعل ie باشد تبدیل به y می‌شود.

lie –> lying

۵- برای تبدیل افعال تک بخشی که به حرف بی صدا ختم می شوند و حرف قبل آن حرف صدادار است، باید حرف بی صدای آخر آن را دو برابر کنید.

Run –> Running                           Stop –> Stopping                          Hit –> Hitting

۶- برای تبدیل افعالی که دو بخشی یا پند بخشی هستند، به حرف بی صدا ختم می شوند و در سیلاب آخرشان حرف صدادار وجود دارد و استرس کلمه روی سیلاب اخر انها باشد، حرف بی صدای آخر را دو برابر می کنیم.

Admit –> Admitting                       Begin –> Beginning

۷- اگر فعلی با حرف e به پایان برسد، برای اضافه کردن ing به آن، حرف e را باید از آخر آن حذف کنید، به غیر از فعل‌هایی که آخرشان ee و oe و ye است.

Come –> coming                 Agree –> agreeing

نکته: افعال Age, dye, singe از این قاعده مستثنا هستند.

Age = Ageing، Dye = Dyeing ، Singe = Singeing

در این مقاله انواع حالتهای جمله و استثنائاتی که در گرامر حال ساده استمراری را بررسی کردیم. امیدواریم که این آموزش برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. برای مطالعه بیشتر درباره آموزشهای گرامری در سایت استاد سجادی می توانید به لینک های زیر مراحعه کنید.
آیلتس در خارج از کشور

آیلتس خارج از کشور یا ایران؟

با وجود فراهم بودن شرایط و مراکز آزمون آیلتس در ایران، همچنان بسیاری از داوطلبان آیلتس خارج از کشور را ترجیح میدهند. در این مقاله قصد داریم تا بررسی کنیم که شرکت در آزمون آیلتس در ایران و خارح از کشور چه تفاوت هایی با هم دارند؟ و آیا بهتر این است که آیلتس را در خارج از ایران و در کشورهایی دیگر نظیر ترکیه، عراق، امارات متحده عربی، ارمنستان و غیره امتحان بدهیم یا خیر؟

شایعات بسیاری پیرامون آزمون آیلتس در خارج از کشور وجود دارد. برای مثال گفته می شود احتمال اینکه یک شخص native در بخش Speaking و Writing ممتحن شما باشد بیشتر است و می توانید در چنین شرایطی نمره بالاتری را دریافت نمایید. اما باید در نظر داشته باشید در صورتی که تمرین کافی داشته باشید و خودتان را برای آزمون آماده کنید دیگر نگران هیچ کدام از این موارد نخواهید بود.

 

برگزار کنندگان آزمون آیلتس

به صورت کلی، این برگزاری و تصحیح این آزمون در ایران با کشور های دیگر هیچ تفاوتی ندارد. برگزار کنندگان اصلی آزمون در همه کشورها، سه عضو مالک آزمون یعنی دپارتمان ESOL دانشگاه کمبریج، موسسه آموزشی idp استرالیا و British Council یا کنسول گری بریتانیا هستند.

 

بیشتر بخوانید: مقایسه مراکز برگزاری آزمون آیلتس در ایران

 

روند تصحیح آزمون آیلتس

در آزمون آیلتس پاسخنامه بخش های مربوط به مهارت های ریدینگ و لیسنینگ، توسط نرم افزار تصحیح می شود وامکان هیچ دخل و تصرفی در نمره دریافتی شما وجود ندارد. بنابراین چه در ایتالیا آزمون آیلتس بدهید و چه در ایران، نمره یکسانی را دریافت خواهید کرد.

آزمون آیلتس

در بخش اسپیکینگ، ممتحن ایرانی دقیقا موظف است که همانند تمامی ممتحنین بین المللی و طبق معیارهای تعریف شده برای اسپیکینگ ارزیابی را انجام دهد. در این مدت صدای مصاحبه شما و ممتحن نیر ضبط می شود تا در صورت نیاز و اعتراض متقاضی، صدای ضبط شده مورد بررسی قرار گیرد.

جهت تصحیح بخش رایتینگ نیز سربرگه آن را جدا کرده و کدگزاری می کنند. سپس، برگه ها به مرکز idp Australia ارسال می شود تا توسط ممتحنین رسمی تصحیح و ارزیابی شود.

 

بیشتر بخوانید: اعتراض به نمره آزمون آیلتس

نتیجه آزمون آیلتس در ایران و خارج از کشور

از آنجایی که برگزار کننده های آزمون آیلتس خارج از کشور ایران و یا داخل ایران یکسان هستند و این آزمون توسط دانشگاه کمبریج ، idp استرالیا و British Council برگزار می شود. بنابراین شما چه آزمون را در ایران بدهید و چه آیلتس خارج از کشور را انتخاب کنید نباید تغییری در نتیجه شما حاصل شود.

نکته مهمی که باید به شما یادآور شویم این است که استاندارد های آزمون آیلتس خارج از کشور و ایران کاملا یکسان است و ارزش نمره شما در همه جای دنیا به یک اندازه خواهد بود. در واقع شرکت در آزمون آیلتس در انگلیس و یا ارمنستان و یا ایران هیچ تغییری در ارزش مدرک شما ایجاد نخواهد کرد.

تاپبک اسپیکینگ آیلتس

برترین تاپیک های اسپیکینگ آیلتس

همانطور که اطلاع دارید اسپیکینگ آزمون آیلتس از ۳ بخش تشکیل شده است و به صورت حضوری برگزار می شود. ممتحن در ۳ تایمی که برای سنجیدن اسپیکیگتان در اختیار دارد از شما میخواهد خودتان را معرفی کنید، درباره موضوعی خاص صحبت کنید و در آخر نیز به بحث و تبادل نظر با شما در باره دو بخش قبلی می پردازد. تمرین و تکرار بسیار و صحبت کردن با تاپیک های اسپیکینگ آیلتس به شما کمک می کند تا در روز آزمون درخشان تر ظاهر شوید و نمره بالاتری دریافت کنید.

اساتید تدریس خصوصی آیلتس روی تقویت مهارت اسپیکینگ زبان آموزان تاکید بسیاری دارند و با به چالش کشیدن شاگردان خود با موضوعات مختلف سعی دارند تا آنها را برای روز آزمون آماده کنند. به همین جهت قصد داریم تا برخی از تاپیک های متداول تر را در اختیارتان قرار دهیم.

نکته مهمی که در خصوص اسپیکینگ آزمون آیلتس در نظر داشته باشید این است که هرگز نباید پاسخ سوالات احتمالی در روز آزمون را حفظ کنید، چرا که با این کار قطعا از نمره آزمون شما کم خواهد شد!

 

۱- زندگی شهری په مشکلاتی را به همراه دارد؟
۲- زندگی مدرن رو ترجیح میدهید یا زندگی سنتی؟
۳- رسانه ها و شبکه های اجتماعی چه تاثیری روی زندگی ما دارد؟
چگونه ارتباط موثر برقرار کنیم؟
تحصیل در خارج از کشور
تحصیل در کشورهای توسعه یافته
والدین شاغل و تاثیر آن روی رشد و تربیت کودکان
نقش زنان و مردان در کار و تحصیل
تعادل میان کار و زندگی
استقلال مالی
رژیم و سلامتی
سلامت شخصی
نحوه درمان استرس با خوراکی های مفید
گرمای جهانی
آلودگی هوا
حیوانات و محیط زیست
روش های موثر برای کاهش آلودگی در کلانشهرها
مشکلات کشورهای درحال توسعه
ترافیک و راه حل با کم کردن آن
دلایل افزایش جرم و جنایت
بمب اتم و جنگ جهای
گوش دادن به موسیقی
خرید کردن
آب و هوا
تیپ شخصیتی افراد

 

امیدواریم که این مقاله برای شما مقید واقع شده باشد و بتوانید با استفاده از تاپیک هایی که برای اسپیکینگ به شما معرفی کردیم به سطح خوبی در مکالمه زبان انگلیسی برسید و در این آزمون نمره خوبی کسب کنید. اگر که عنوانهای دیگری برای تقویت مهارت اسپیکینگ در نظر دارید در بخش کامنتها با ما در میان بگذارید.