ترنسکرایب کردن

ترنسکرایب کردن به چه معناست؟

یکی از تکنیک هایی که برای تقویت لیسنینگ زبان انگلیسی به کار گرفته می شود، تکنیک ترنسکرایب کردن است. اگر که به تازگی یادگیری آن را شروع کرده اید خوب است که بدونید اساتید زبان انگلیسی روی این تکنیک تاکید بسیاری دارند و تمرین و تکرار شما در این زمینه باعث می شود که به مرور زمان به تسلط بسیار بالایی نسبت به درک و دریافت تمامی مفاهیمی که در لیسنینگ ها می شنوید دست پیدا کنید.

 

ترنسکرایب کردن به چه منظوری انجام می شود؟

همانطور که گفتیم این تکنیک برای بالا بردن مهارت لیسنینگ زبان آموزان در نظر گرفته شده است. در این تکنیک باید تمامی مکالمات و کلماتی که در فایل های صوتی به عنوان لیسنینگ به آن گوش می دهید را با جزئیات یادداشت کنید. این تکنیک زمان بر است و ممکن است در ابتدا کاری دشوار به نظر برسد اما تاثیر شگفت انگیزی در پیشرفت لیسنینگ شما خواهد داشت!

ترنسکرایب کردن در انگلیسی

نحوه صحیح ترنسکرایب کردن به چه صورت است؟

۱- برای شروع حتما در انتخاب فایل صوتی لیسنینگ دقت کنید که متناسب سطح زبان انگلیسی شما باشد.

۲- پس از انتخاب فایل صوتی برای بار اول آن از ابتدا تا انتها گوش کنید تا از موضوعی که درباره آن صحبت می شود آگاه شوید.

۳- بار دوم سعی کنید کلمات کلیدی و اطلاعات اصلی را یادداشت کنید. هر جا لازم دیدید فایل صوتی را متوقف کنید و نکات اصلی آن را یادداشت کنید و مجددا به ادامه فایل گوش دهید.

۴- برای دور سوم تمامی کلمات و مکالمات را با جزئیات بنویسید. پس از شنیدن هر دو یا سه کلمه، فایل را متوقف کرده و کلمات را بنویسید. پس از یافتن مهارت کافی در این تکنیک، تعداد کلمات را تا جایی که جملات به پایان برسند به تدریج افزایش دهید. اگر واژه یا واژگانی را متوجه نشدید آن را دوباره گوش کنید.

۵- حتما واژگان و به خصوص کالوکیشن هایی را که نمی دانید را یادداشت کرده، معنای آنها را پیدا کنید  و آنها را در جملات به کار ببرید.

تکنیک نرنسکرایب کردن

مزایای ترنسکرایب کردن

 • علاوه بر تقویت لیسنینگ باعث تقویت حافظه و بالا بردن دقت ما می شود
 • قدرت درک مکالمات سریع و به هم پیوسته را در ما افزایش می دهد.
 • باعث بالا رفتن سرعت نکته برداری و نوشتن می شود.
 • قدرت انجام دو کار نوشتن و شنیدن را در شما می افزاید و این چیزیست که در آزمون آیلتس به شدت به آن نیاز دارید.

 

آزمون ماک آیلتس

همه چیز درباره آزمون آزمایشی ماک آیلتس

آزمون ماک آیلتس نمونه شبیه سازی شده آزمون اصلی آیلتس است. در این آزمون تمامی استاندارد ها و قوانین آزمون آیلتس رعایت می شود و شما با شرکت در این آزمون می توانید میزان مهارت ها و آمادگی خود را برای شرکت در آزمون آیلتس بسنجید و با نحوه برگزاری و نمره دهی و تصحیح پاسخ ها آشنا شوید. قرار گرفتن در شرایط آزمون باعث می شود تا به درک صحیح و تجربه‌ای واقعی از آزمون IELTS برسید.

انواع آزمون ماک 

آزمون ماک نیز همانند آزمون آیلتس به دو صورت برگزار می شود:

 1. آزمون ماک آیلتس آکادمیک
 2. آزمون ماک آیلتس جنرال

در هنگام ثبت نام باید با آگاهی کامل از تفاوت این دو نوع آزمون، بسته به نیازتان آزمون مورد نظرخود را انتخاب کنید. برای آشنایی بیشتر با انواع آزمون آیلتس می توانید مقاله تدریس خصوصی آیلتس را مطالعه کنید.

آزمون آیلتس

آزمون آزمایشی آیلتس مناسب چه کسانی است؟

آزمون ماک دقیقا مشابه آزمون آیلتس است و فردی که در این آزمون شرکت می کند باید از تسلط نسبی نسبت به نکات پاسخ دهی به تسک‌های آزمون برخوردار باشد. لذا زمانی می توانید این تست را بدهید که با نکات مربوط به آزمون آیلتس آشنا باشید و روش‌های مدیریت زمان را هم بدانید. این آزمون رایگان است و باید بابت برگزاری و تصحیح آن هزینه پرداخت کنید.

شرکت در آزمون ماک آیلتس چه مزایایی دارد؟

 1. این آزمون ارزان و در دسترس است و در اکثر آموزشگاه های مطرح زبان انگلیسی در فواصل زمانی بسیار کوتاه برگزار می شود.
 2. بهترین روش برای محک دن میزان معلومات و آمادگی داوطلبان آزمون آیلتس به شمار می آید.
 3. اعتماد به نفس داوطلبان را بالا می برد و باعث می شود تا نقاط ضعف خود را بشناسند و آنها را اصلاح کنند.
 4. باعث ایجاد انگیزه در زبان آموزان و مدرسین می شود تا برای به ثمر رساندن زحماتشان بیشتر تلاش کنند.
 5. در آزمون آزمایشی ماک آیلتس سنجش بی طرفانه است و یک شاخص استاندارد بعنوان وجه تمایز بین زبان آموزان در نظر گرفته می شود.
 6. نتایج به همراه کارنامه تحلیلی در کمترین زمان ممکن به دت زبان آموزان می رسد.

ماک آیلتس

ویژگی های آزمون آزمایشی آیلتس

سؤالات Unseen: تمامی سؤالات آزمون آزمایشی ماک Unseen هستند به این معنا که از هیچ منبع یا کتاب آموزشی کپی برداری نشده اند و زبان آموزان قطعاً با سؤالاتی دیده نشده روبرو خواهند شد!

استفاده از سئوالات استاندارد و Unseen: طراحی سوالات آزمونهای آزمایشی IELTS از لحاظ سطح سختی یا سهولت سؤالات، سطح تمایز پذیری سؤالات، توزیع منطقی پاسخها و Construct Validation کاملا استاندارد است تا داوطلبان میتوانند ارزیابی صحیح دقیقی نسبت به عملکرد خود در آزمون آیلتس داشته باشند.

تصحیح بخش Writing توسط پنل ممتحنین: هر Writing در ماک آیلتس توسط حداقل دو ممتحن عضو پنل تصحیح می‌شود که این امر موجب بالارفتن reliability نمرات خواهد بود.

برگزاری Pro-Mock Masterclass Sessions: پس از ماک آیلتس جلساتی تحت عنوان Pro-Mock Masterclass با حضور اساتید آیلتس برای کلیه‌ی شرکت ‌کنندگان در این آزمون آزمایشی برگزار می‌شوند تا راهکارهایی جهت عملکرد بهتر شد داوطلبین در امتحان اصلی به آنها ارائه می‌شود.

امکان برنامه ریزی بلند مدت برای شرکت در آزمون : داوطلبان می توانند با توجه به زمان شرکت در آزمون اصلی، جهت ثبت نام در یک یا چند آزمون ماک آیلتس اقدام کنند و در فواصل زمانی تعیین شده در آزمون شرکت کرده و میزان پیشرفت خود را ارزیابی کنند. به‌عنوان مثال اگر شما قصد دارید در شهریور ماه در آزمون آیلتس شرکت کنید، از فروردین ماه می‌‎توانید آزمون‌های آزمایشی مورد نظرتان انتخاب کرده و ثبت نام نمایید.

جهت تعیین سطح رایگان و ثبت نام در کلاس های استاد سجادی می توانید با شماره های ۴۸۸۳۷۵۶-۰۹۱۲ و ۲۲۹۰۲۱۳۳-۰۲۱ در تماس باشید.

پارافرایز کردن در انگلیسی

پارافرایز کردن در زبان انگلیسی به چه صورت است؟

احتمالا شما هم اصطلاح پارافرایز کردن را از اساتید زبان انگلیسی شنیده ایند. اما پارافرایز کردن در زبان انگلیسی به چه معناست و چه کاربردی دارد؟ پارافریز در حقیقت به معنی خلاصه و بازنویسی یک متن است به طوری که با حفظ معنای اصلی آن متن، عبارت و کلمات انتخاب شدهرا تغییر دهیم و متن جدیدی بنویسیم. در واقع باید در عین انتقال معنای ثابت، از کلمات، جملات و ساختارهای مختلفی استفاده کنیم تا حدی که شباهت ظاهری و لفظی متن پارافریز شده با متن اصلی بسیار کاهش پیدا کند و بتوانیم مقاله را شخصی سازی کنیم تا از ارزش آن به دلیل سرقت ادبی یا plagiarism کم نشود.

پارافرایز کردن

هدف از پارافریز چیست؟

کاربرد روش پارافرایز کردن بیشتر در مقالات ISI مشخص می شود. به این صورت که استفاده مستقیم از مطالب منتشرشده در مقالات و مراجع دیگر قابل قبول نیست و نویسنده جدید آن مقاله باید آن را بازنویسی کند.  بسیاری از مجلات معتبر علمی، با استفاده از نرم‌افزاری های موجود به بانکی از مقالات منتشر شده متصل هستند و می توانند مقالات ارسالی با مقالات گذشته مقایسه کنند و در صورت مشاهده شباهت هایی میان این دو مقاله به علت سرقت ادبی مقاله را رد کرده و از چاپ آن خودداری می‌کنند. به همین دلیل، پارافرایز کردن از اهمیت بسیار بالالیی برخودار است و فردی که این کار را انجام می دهد باید از دایره واژگان و اصطلاحات بالایی برخوردار باشد.

بسیاری از اساتید زبان انگلیسی از زبان آموزان خود می خواهند که متنی را خوانده و آن را پارافرایز کنند. هدف از این کار استفاده زبان آموزان از واژگانی است که در طول دوره های آموزشی فرا گرفته اند، آنها با استفاده با به کار گیری گرامر و اصطلاحاتی که می دانند می توانند متن را از زبان دیگری و با نوشتار متفاوت تری بنویسند.

یک دیگر از موارد استفاده از متون پارافریزشده، استفاده در سئو مطالب در وبسایت ها است. از آن‌جایی که کپی کردن متن سایت‌های دیگر باعث افت رتبه وبسایت خواهد شد. سئو کاران و تولیدکنندگان محتوا موظفند که پیش از انتشار هر مطالبی که از منابع دیگر به دست آورده‌اند، آن را پارافریز و سپس منتشر نمایند تا دچار جریمه گوگل نشوند.

 

مثال پارافرایز کردن

 

پارافریز کردن در زبان انگلیسی چگونه است؟

همانطور که مشخص است پارافرایز کردن در زبان انگلیسی مختص بخش writting و متونی که از پیش نوشته شده اند و یا قصد تغییراتی در آنها را داریم به کار می برد. این روش نوعی خلاصه نویسی است و هر شخصی می توتاند برداشت و پارافرایز خاص خود را از متن مشابه داشته باشد و آن را برای خود شخصی سازی نماید.  برای برای پارافریز کردن رایتینگ زبان انگلیسی باید همواره دو نکته را در نظر بگیرید:

۱) بیانیه اصلی را بررسی کنید.

۲) آن بیانیه را به شکلی متفاوت و جذاب بازگو کنید.

 

چطور پارافرایز کنیم؟

ممکن است در ابتدا پارافرایز کردن برای شما امری دشوار به نظر برسد. اما در ادامه ۴ ترفند سریع برای انجام این کار را برای شما توضیح می دهیم تا بتوانید به راحتی اولین پارافرایز خود را به خوبی پیش ببرید و از نتیجه کار راضی باشید.

روش پارافرایز کردن

پس از خواندن متن رایتینگ و تسلط پیدا کردن درباره موضوعی که به آن پرداخته شده است، سعی کنید برای کلماتی که در متن به کار برده شده اند مترادف پیدا کنید. همزمان با خلاصه کردن متن و بازنیسی آن، ترتیب قرار گرفتن لغات در جملات را تغییر دهید و با کلمات مترادفی که به عنوان جایگزین در نظر گرفته اید جمله بندی های جدیدی را ایجاد کنید. گرامر جمله را تغییر دهید. از زبان فرد دیگری صحبت کنید. نوع جملات را از معلوم بهه مجهول تغییر دهید.رعایت تمامی این موارد به شما کمک می کند تا متنی را بنویسید که محتوای متن اصلی را به گونه ای شیوا تر خلاصه تر بیان کنید.

اعترض به نمره آیلتس

اعتراض به نمره آیلتس

اگر که شما از داوطلبان شرکت در آزمون آیلتس هستید و در این آزمون شرکت کرده اید و یا قصد شرکت در این آزمون بین المللی را دارید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که در صورتی بروز اشتباه در تصحیح بخش های مختلف آزمون آیلتس و نگرفتن نمره ای که نتیجه تلاش های شماست چطور می توانید اعتراض خود را نسبت به نمره آیلتس به مراجع برگزار کننده اعلام کنید تا پیگیری های لازم را انجام دهند و پاسخ های شما را مجددا تصحیح کنند.

 

چطور نسبت به نمره آیلتس اعتراض کنیم؟

اعلام درخواست برای بازنگری نمره شما در آزمون آیلتس قواعد و مراحل خاص خود را دارد. تصحیح دوباره آزمون (یا Remark-EOR) اصطلاحی است که برای اعتراض به نمره آیلتس به کار برده می شود. شرایط اعتراض نسبت به نمره آیلتس به این صورت است که شما می توانید بنا به صلاح دید خود نسبت به یک بخش خاص از ۴ مهارت اصلی و یا تمامی بخش ها درخواست تجدید نظر کنید.

پیش از اقدام به درخواست تجدید نظر نسبت به نتیجه آزمون آیلتس حتما با اساتیدی که تجربه آموزش در کلاس های تدریس خصوصی آیلتس و تحلیل آزمون را دارند مشورت کنید.

نمره آزمون آیلتس

روند درخواست تجدید نظر نمره آیلتس

در صورتی که نسبت به اعلام اعتراض خود به اطمینان کافی رسیده باشید می توانید در کمتر از چهار هفته پس از تاریخ آزمون فرمی به عنوان “Enquiry on Results” را پر کنید و آن را به همراه کارنامه خودتان به مرکزی که در آن آزمون داده اید تحویل بدهید. مراکز برگزاری آزمون در ایران راه های مختلفی را برای این کار پیشنهاد می دهند. از طریق تماس با این مراکز و انجام هماهنگی می توانید مراحل تحویل کارنامه و درخواست اعتراض خود را بصورت حضوری و یا پستی انجام دهید تا آنها نیز آزمون شما به جهت بررسی و امتیازدهی مجدد به دفاتر اصلی آیلتس در انگلستان و استرالیا بفرستند.

 

هزینه اعتراض به نمره آیلتس چقدر است؟

برای این درخواست باید مبلغی را که تقریباً نصف هزینه امتحان اصلی است پرداخت کنید. این مبلغ البته در صورت تغییر نمره شما به نمره ای بالاتر به شما بازگردانده خواهد شد. شما شش هفته پس از تاریخ امتحانتان وقت دارید تا درخواست تصحیح دوباره کنید. کافی است با مرکز آیلتسی که در آن امتحان داده اید تماس بگیرید تا آن ها فرم “Enquiry on Results” را در اختیار شما قرار دهند. پس از پر کردن فرم و پرداخت مبلغ میتوانید ظرف شش هفته آینده پس از دریافت فورم توسط IDP  منتظر گرفتن نتیجه باشید. نکته مهم این است که اگر در شرایطی هستید که محدودیت زمانی برای نمره دارید به خاطر زمان بردن پروسه تصحیح دوباره، شاید بهتر باشد دوباره امتحان بدهید.

درخواست تجدید نظر به نمره آیلتس

پس از درخواست تجدید نظر چه اتفاقی می افتد؟

موسسه برگزار کننده آیلتس فرم را به IDP ارسال میکند. همانطور که حتماً اطلاع دارید برگه های شما پیشتر برای IDP  فرستاده شده است. IDP طبق درخواست شما درخواست دریافت صدای ضبط شده Speaking را میکند و برگه ها را هم که از قبل دارد. IDP دوباره برگه ها و صدای ضبط شده را توسط ممتحن دیگری غیر از کسی که بار اول برگه شما را نمره داده تصحیح می کند و نظرنهایی خود را به مرکز برگزار کننده اعلام مینماید.

پس از اینکه عملکرد شما در آزمون آیلتس مجددا بررسی شد، مرکزی که در آن در آزمون آیلتس شرکت کرده اید، به شما ایمیلی را ارسال می کند که در این ایمیل بیان شده است که آیا تغییری در نمرات آیلتس شما ایجاد شده است یا خیر. اگر که نمرات شما همانند قبل باشد، به شما مدرک آیلتس اصل بازگردانده خواهد شد.

اما اگر تغییری در نمرات شما ایجاد شده باشد و در هر کدام از تست های لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و یا اسپیکینگ نمره بیشتری را دریافت کرده باشید هزینه ای که برای ارسال درخواست پرداخت کرده اید به شما بازگردانده می شود و یک مدرک جدید توسط مرکز برگزاری آیلتس برای شما صادر می شود.

اعتراض به نمره آزمون آیلتس

احتمال تغییر نمره چقدر آیلتس است؟

توجه داشته باشید که احتمال تغییر نمره خیلی زیاد نیست. با توجه به اینکه همه ممتحن های آیلتس دوره های فشرده و سخت و مشابهی را میگذرانند، کمتر پیش می آید که در تصحیح دوباره Reading  و Listening نمره ای تغییر کند. گرچه بعضاً در آزمون Speaking  و Writing شاید یک نمره تغییر اتفاق بیافتد ولی تغییر در آزمون های Listening و Reading بسیار نادر است. خیلی کم دیده شده تا نمره ای بیش از یک نمره تغییر در هر بخشی پس از تصحیح دوباره اتفاق بیافتد. پس در صورتی که واقعاً مطمئنید که اشتباهی پیش آمده برای تصحیح دوباره اقدام کنید به خصوص که هزینه آن هم کم نیست.

توجه داشته باشید که برای هر آزمون آیلتس فقط یک بار حق اعتراض وجود دارد و اگر بعد از اعتراض باز هم از نمره جدیدتان راضی نبودید یا حتی اگر نمره تان اصلاً تغییری نکند، دیگر نمی توانید برای بار دوم به همان آزمون آیلتس اعتراض کنید. البته با توجه تجربه بالای ممتحن های آزمون آیلتس و نظارت مداومی که روی کار آنها وجود دارد، منطقی هم نیست که بخواهید برای بار دوم هم به نمره آزمون اعتراض کنید و هزینه مجدد پرداخت کنید.

امیدواریم که این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد و با فرایند مربوط به ارسال درخواست تجدید نظر برای نمره آزمون آیلتس آشنا شده باشید. شما نیز اگر تجربه ای در مورد اعتراض به نمره آیلتس دارید در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید.

 

نکات مهم رایتینگ آیلتس

نکات مهم رایتینگ آیلتس

همانطور که می دانید آزمون آیلتس دارای چهار بخش اسپیکینگ، ریدینگ، لیسنینگ و رایتینگ می باشد که کسب نمره کافی در تمامی این بخشها به قبولی شما در آزمون آیلتس کمک می کند. حال در این مقاله می خواهیم در مورد نکات مهم رایتینگ آیلتس با شما عزیزان صحبت کنیم تا دیگر نگران این بخش از آزمون آیلتس نباشید.

بخش رایتینگ آیلتس نسبت به دیگر بخش ها استرس بیشتری به شرکت کنندگان وارد می کند و به همین دلیل میخواهیم به معرفی نکات مهم رایتینگ آیلتس بپردازیم.

 

۱.آیلتس آکادمیک یا جنرال؟ تفاوت را بشناسید.

هر چند که بخش های اسپیکینگ و لیسنینگ در هر دو نوع آزمون آیلتس یک‌سان است، اما بخش رایتینگ این آزمون ها متفاوت هستند. هر دو به مهارت‌های نوشتاری خاص نیاز دارند. تکلیف ۱

مدل نوشتن به طور خاص متفاوت است. تسک ۱ آیلتس آکادمیک نیازمند این است که بدانید چگونه باید خلاصه از تصاویر بنویسید، در حالی که تسک ۱ در آیلتس جنرال، نوشتن نامه است. تسک ۲، در هر دو آزمون آکادمیک و جنرال شبیه هم هستند. هر دو در مورد نوشتن مقاله هستند اما موضوعات آن ها متفاوت است.

 

۲.تسک ۱ آکادمیک؟ خلاصه، خلاصه، خلاصه!

این تسک فقط برای شرکت کنندگان در آزمون آیلتس آکادمیک است. اگر در مورد سبک نوشتاری استاندارد برای خلاصه نویسی آکادمیک نمی دانید، بهتر است از الان خود را برای آن آماده کنید. این مهارتی است که همیشه در تسک ۱ مورد ارزیابی قرار می گیرد. به شما یک نوع تصویر، مانند یک نمودار، یک چارت، یک فرآیند و یا یک دیاگرام داده خواهد شد. با استفاده از این، باید یک گزارش تهیه کنید. آگاه باشید که هیچ نظر، توضیحات، و یا استفاده از مثال‌های اضافی در این نوع سوال وجود ندارد. شما باید آنچه را که می‌بینید گزارش کنید.

۳. تسک ۱ جنرال؟ سبک و بالت مهم است.

زمانی که افراد در مورد تسک ۱ آزمون جنرال سوال می‌کنند، این دو موضوع مطرح می شود. اول، شما باید سبک نویسندگی خود را با گیرنده هماهنگ کنید. گیرنده فردی است که در حال نوشتن نامه به آن هستید. این بدین معنی است که شما قرار است به یکی از دوستان یا اعضای خانواده نامه بنویسید، نامه شما غیر رسمی خواهد بود. اگر به مشاور شهر یا مدیر بانک نامه می نویسید، باید رسمی باشد. موضوع مهم دوم بالت است. بالت ها سه نقطه سیاه هستند که شما در دستورالعمل آزمون خواهید دید. دقت کنید که به هر سه در نامه تان پاسخ داده اید در غیر این صورت ممکن است نمره خود را از دست بدهید.

۴.برای آموزش رایتینگ آیلتس از حروف کوچک و بزرگ به درستی استفاده کنید.

آزمون آیلتس برای استفاده نکردن از حروف بزرگ در ابتدای کلمات نمره منفی ندارد اما بهتر است تمرین کنید تا همیشه به درستی از حروف استفاده کنید اما در مورد آن استرس نداشته باشید. dO yoU waNna stuDY iN cAnaDA or auSTraLia?

 

۵.دایره لغات خود را نشان دهید.

برای آموزش رایتینگ آیلتس باید از کلمات مناسبی در متن استفاده کنید. البته این یک چهارم نمره رایتینگ است. چند چیز که در اینجا به شما آسیب خواهد رساند، اشتباهات املایی، استفاده از کلمات تکراری، یا کپی واژگان از روی سوالات است. برای اینکه نمره بیشتری کسب کنید باید از مترادفات بیشتر استفاده کنید و از به کار بردن اصطلاحات غیرضروری و عباراتی که در سوالات آزمون وجود دارد بپرهیزید.

 

۶.از گرامر به درستی استفاده کنید.

شما حتی اگر گرامر زبان انگلیسی را دوست نداشته باشید، نیاز دارید که به طور موثری در رایتینگ آیلتس از آن استفاده کنید. برای آموزش رایتینگ آیلتس باید از گرامر صحیح و مناسب استفاده کنید. نشان دادن ترکیبی از اشکال گرامری و ترکیبی از انواع جملات مهم است. به یاد داشته باشید، درست مانند دایره لغات، دستور زبان ۲۵ % از نمره بخش رایتینگ شما را تشکیل می دهد

۷.پیوستگی را حفظ کنید.

بخشی دیگر از امتیاز نوشتاری شما ناشی از حفظ پیوستگی است. پس پیوستگی چه معنایی دارد؟

این بدین معنی است که نوشته های شما چگونه به هم متصل می‌شوند. مهم است که از کلمات و عباراتی استفاده کنید که ایده‌های شما را به خوبی نشان می‌دهد. این‌ کلمات مثل علائم جاده هستند. آن‌ها به خواننده می‌گویند که کجا باید برود.مثال هایی از این کلمات first, second, third, however, in conclusion, in sum, in my opinion, هستند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که از آن‌ها را به خوبی استفاده کنید!

۸.پاراگرافها در اولویت هستند.

در تمام تکالیف نوشتاری، پاراگرافها مهم هستند. اگر از پاراگراف‌ها استفاده نکنید و یا از آن‌ها به خوبی استفاده نکنید، امتیاز خود را کم می کنید. دقت کنید که در هنگام آموزش رایتینگ آیلتس، باید استفاده از پاراگراف‌های مناسب را بررسی و تمرین کنید.

 

۹.در مسیر باقی بمانید.

آزمون اسپیکینگ آیلتس ممکن است مانند گپ زدن با دوست شما باشد، اما نوشتن تسک ۲ اینگونه نیست. شما باید بر روی موضوع باقی بمانید و به طور کامل پاسخ دهید و مستقیم سوال کنید. انجام ندادن این کارها واقعا نمره شما را محدود می کند.برای مثال اگر سوال مقاله در مورد ورزش‌های زمستانی است، شروع به نوشتن در مورد والیبال ساحلی نکنید. اگر سوال در مورد شهریه دانشگاه است، در مورد تعطیلات ننویسید.

 

۱۰.برای آموزش رایتنیگ آیلتس اندازه متن را درنظر داشته باشید.

این به معنای شمارش هر کلمه در رایتینگ آیلتس است. اصلاح کنندگان آزمون آیلتی هر کلمه‌ای که می‌نویسید را حساب می‌کنند. برای این منظور، همه کلمات برابر در نظر گرفته می شود. The، banana و micro-biology یک کلمه در نظر گرفته می شوند. هنگام آموزش رایتینگ آیلتس سعی کنید تعداد کلمات را در نظر بگیرید.

۱۱.همیشه یک طرح کلی بسازید.

قبل از این که شروع به نوشتن کنید، باید یک طرح کلی ایجاد کنید. دانشجو گاهی اینطور استدلال می‌کنند که چون این آزمون محدودیت زمانی دارند، نباید زمان خود را صرف انجام این کار بکنند.

اما اینگونه نیست!  طرح کلی زمان شما را با افزایش تمرکز شما بر روی آنچه که می خواهید بنویسید حفظ خواهد کرد؛ بنابراین از موضوع منحرف نخواهید شد. یک طرح کلی همچنین به شما در سازماندهی نوشته تان کمک می‌کند. قبل از این که شروع به نوشتن کنید، ایده‌ها را به بهترین ترتیب قرار دهید. داشتن یک طرح کلی خوب به این معنی است که شما می‌توانید بیشتر بر روی استفاده از لغات و ساختارهای مناسب به جای بیان ایده ها تمرکز کنید.

بنابراین طرح کلی تان چقدر باید دقیق باشد؟ باید با نوشتن مقدمه (در تسک ۲) یا نکات مهم در مقدمه شروع کنید. مقدمه بخش مهمی از نوشته شما هستند و تمام مقاله و نتیجه گیری در واقع مقدمه را پوشش می دهد.

برای نوشتن تسک ۱، مقدمه خود را با پاسخ به سوالات زیر بنویسید: هر کس چه اطلاعاتی را باید

درباره نمودارها / چارت /  دیاگرام بداند؟( در آیلتس آکادمیک) و یا “هدف از این نامه چیست”  (در آیلتس جنرال).

برای پاراگراف‌های بعدی، طرح کلی تان تنها نیاز به انعکاس موضوع اصلی، مثال ها و شواهد برای پشتیبانی از مقدمه دارد. لازم نیست در طرح کلی درباره نتیجه گیری بنویسید، چون نتیجه گیری توضیح و یا خلاصه ای از استدلال هایتان است و شما ایده جدیدی را ارائه نخواهید کرد. در مورد نوشتن نامه (در آیلتس جنرال) ممکن است نتیجه‌گیری رسمی لازم باشد یا نباشد.

 

۱۲.بهترین استفاده از توانایی های خود را داشته باشید.

زمانی که ایده های مقاله خود را در مرحله طرح کلی سازماندهی می‌کنید،  ترتیب ارائه ایده ها را مشخص کنید. قوی‌ترین پاراگراف شما باید در ابتدای مقاله باشد، چون این اولین پاراگرف است و بیشترین تاثیر را در خواننده ایجاد می کند. اگر سه پاراگراف در متن خود داشته باشید، بهترین را در ابتدا، ضعیف ترین را در وسط و پاراگراف متوسط را در انتهای مقاله خود بنویسید. با این روش خواننده تان مقاله شما را با دیدگاه خوبی به پایان خواهد رساند.

 

۱۳.ایده هایتان را ساده نگه دارید.

مهم است که به یاد داشته باشید که تکالیف نوشتاری آیلتس برای ارزیابی اینکه چقدر این موضوع را خوب می‌شناسید و یا چقدر باهوش هستید نیست. آن‌ها توانایی شما در ارائه ایده‌ها به طور واضح و موثر به زبان انگلیسی  را ارزیابی می‌کنند. در نتیجه مهم است که پاراگراف‌ها و جملات را به گونه‌ای تنظیم کنید که آن‌ها یک ایده در هر جمله و یک ایده کلی را در هر پاراگراف ارائه دهید.

پاراگراف های خود را با دلایل محکم (مثال و یا توضیح) پشتیبانی کنید.

 

۱۴.روی زبان تمرکز کنید، نه طول نوشته!

رایتینگ آیلتس نیازی به طولانی بودن ندارد، اگر شما حداقل ها را رعایت کنید.مقالات تسک ۲ فقط نیاز دارند دو پاراگراف قوی داشته باشند، اگر چه سه پاراگراف باعث کسب نمره بهتری می شود اگر می‌توانید آن را مدیریت کنید. شما برای استفاده از ساختار جملات پیچیده و لغات قوی امتیاز بیشتری دریافت خواهید کرد.

به جای نگرانی در مورد طول مقاله خود زمان خود را صرف استفاده از لغات خوب کنید و از تکرار کلمات اجتناب کنید. همانطور که برای آزمون آیلتس آماده می‌شوید، شما باید تلاش کنید تا واژگان خود را در موضوعات مختلف گسترش دهید. به علاوه ممکن است بخواهید از کلمات مترادف یا لغات مرتبط با هم استفاده کنید. همچنین مطمئن شوید که با استفاده از اصطلاحات آشنا و راحت هستید. اصطلاحات و عبارات را به طور طبیعی بیان کنید. از تکرار آن ها اجتناب کنید. شما با استفاده از اصطلاحات کوتاه و منسجم، خواننده را تحت‌تاثیر قرار خواهید داد، بنابراین هنگام رایتینگ بر روی این موضوع باید تمرکز کنید.

 

۱۵.متن خود را بازخوانی کنید.

این می‌تواند یک چالش برای تست‌های زمان‌دار باشد، اما ضروری است که چند دقیقه پس از نوشتن مقاله آن را بازخوانی کنید. شما باید به دنبال اشتبا‌هات کوچک در املا و دستور زبان باشید. بازخوانی به این معنی نیست که تصمیم بگیرید که استدلال تان موثر نیست و یک چیز جدید باید بنویسید.

مقاله خود را مطالعه کنید و مطمئن شوید که منسجم است و جملات یا عباراتی را اضافه کنید تا قوی‌تر شود. اگر لازم باشد بین ایده‌ها ارتباط برقرار کنید.

 

۱۶.عبارت‌های نوشتاری استاندارد را یاد بگیرید و از آن ها استفاده کنید.

زبان آموزان گاهی اوقات برای پایان بخشیدن به نوشته خود با مشکل مواجه می شوند. این اتفاق زمانی می‌افتد که شما سعی دارید هر جمله را از ابتدا خودتان بنویسید. واقعیت این است که در نوشتن نامه های انگلیسی (در آزمون آیلتس جنرال) از تعدادی عبارت استاندارد استفاده می شود.

با یاد گرفتن نحوه استفاده از این عبارات و اصطلاحات، شما می توانید آسانتر نامه های خود را در آزمون بنویسید و در زمان خود صرفه جویی کنید.

 

۱۷.دقت کنید که حداقل ۱۵۰ کلمه بنویسید.

نوشتن نامه آیلتس را تا زمانی تمرین کنید تا که بدانید ۱۵۰ کلمه چه مقدار است و چگونه به نظر می آید. اگر کم‌تر بنویسید، نمره را از دست خواهید داد. اما اگر بیشتر از ۱۵۰ کلمه بنویسید نمره  از دست نخواهید داد. تنها محدودیت برای نوشتن بیشتر زمان است نه تعداد کلمات.

 

۱۸.املای صحیح کلمات مورد استفاده را یاد بگیرید.

تعجب است که بسیاری از زبان آموزان هنگام نوشتن املای کلمات را به درستی نمی نویسند. شما می‌توانید از طریق یادگیری صحیح املای کلمات و اصطلاحاتی که به احتمال زیاد از آن ها در نوشته خود استفاده خواهید کرد از کم شدن نمره رایتینگ خود در آزمون آیلتس جلوگیری کنید.

 

۱۹.در مورد موضوع صحبت کنید.

برای تکمیل رایتینگ خود در عرض ۲۰ دقیقه یا کم‌تر، نوشتن نامه‌هایی را تمرین کنید که در آن به موضوع پایبند باشید. در تسک ۱ آزمون آیلتس جنرال شما نیاز دارید از یک داستان برای تکمیل نامه خود استفاده کنید، اما داستان تان را بقدری پیچیده نکنید که زمان کم بیاورید.

 

دوره های آنلاین زبان انگلیسی

دوره های آنلاین زبان انگلیسی

با وجود اینترنت و افزایش پیدا کردن کاربرد برنامه های تماس تصویری، دورههای آنلاین زبان انگلیسی طرفداران زیادی پیدا کرده است . زبان آموزان با شرکت در این دوره ها دیگر نگران دیر رسیدن به جلسات آموزشی نیستند و می توانند به راحتی در این کلاسها شرکت کنند. استاد محمد سجادی نیز همراه با برگزاری کلاس های تدریس خصوصی آیلتس اقدام به برگزاری دوره های آنلاین زبان نموده است که شامل دوره های زیر می شود:

تمامی کسانی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند با توجه به کشوری که می خواهند به آن سفر کنند لازم است یکی از مدارک آیلتس، تافل و یا PTE را داشته باشند.

دوره های آنلاین زبان انگلیسی به اینصورت است که در آن معمولاً یادگیری و آموزش در محیط های جدا از هم صورت می گیرند. به همین دلیل آموزش آنلاین، به تکنولوژی های ارتباطی و نهادی برای طراحی و برنامه ریزی آموزش نیازمند است. یادگیری آنلاین فقط بر روی نیاز های یاد گیرنده برای رابطه با مدرس تمرکز می کند، درحالی که آموزش آنلاین باید شامل دو طرف ارتباط، یعنی مدرس و یاد گیرنده باشد.

مانند خیلی از انواع درس خواندن، یادگیری زبانی مانند انگلیسی دارای لحظات پر چالشی می‌باشد. این مهم است که بدانید موفقیت با کار زیاد بدست می‌آید و در یک شب بدست نخواهد آمد و لازم است به این ۴ نکته توجه کنید.

 1. هیچ وقت در یادگیری زبان انگلیسی عجله نکنید.
 2. همیشه با معلم آنلاین خود ارتباط برقرار کنید.
 3. از یادگیری در اوقات فراغت خود غافل نشوید.
 4. سعی کنید زبان مورد نظر خود را هر روز تمرین کنید.

دوره های آنلاین زبان انگلیسی

دوره های آنلاین زبان چگونه انجام می شود؟

همه ما میدانیم که فناوری بر هر جنبه ای از زندگی تاثیر می گذارد و یادگیری زبان از آن مستثنی نیست. اما منظور ما دقیقا از «کلاس آنلاین زبان انگلیسی» چیست؟ از آنجا که این یک مفهوم نسبتا جدید است، در اینجا آن را برای شما توضیح خواهیم داد.

یادگیری چهره به چهره

یادگیری آنلاین مبتنی بر چند مزیت عمده برای دانش آموز است. اول از همه، این نوع از آموزش آنلاین است، دقیقا مانند یک کلاس معمولی، اما معمولا در یک گروه کوچک، بنابراین شما با معلم خود زمان بیشتری را دریافت خواهید کرد.

کلاس های انعطاف پذیر در هر زمانی

انعطاف پذیری، مزیت کلیدی یادگیری آنلاین است. شما می توانید هر زمان از روز، هفته یا ماه از هر نقطه با اتصال به اینترنت، در کلاس های آنلاین شرکت کنید. شما می توانید کلاس های خود را در برنامه خود سازماندهی کنید و مجبور نیستید وقت خود را صرف سفر در شهر برای شرکت در کلاس های درس سنتی کنید.

مطالب آموزشی

کلاس های آنلاین مطالب آموزشی به روزی را برای شما فراهم خواهند کرد و شما نیازی به رفتن به بازار و خرید کتاب های گران قیمت نخواهید داشت.

مدارک معتبر آموزش آنلاین

زمانی که دوره آموزشی خود را به پایان رسانید چه می کنید؟ یادگیری آنلاین معتبر باید گواهینامه های معتبری را که موفقیت های آموزشی شما را نشان می دهد، ارائه دهد. با این مدارک می توانید برای درخواست تحصیل یا درخواست اقامت خود در یک کشور دیگر استفاده کنید.

 

زمان ها در زبان انگلیسی

زمان ها در زبان انگلیسی

کسانی که با هدف سفر کردن و صحبت با افراد بومی به خارج از کشور می روند به راحتی می دانند که باید انگلیسی را به طور کامل یاد بگیرند و آگاهی داشتن از زمان ها در زبان انگلیسی بسیار مورد اهمیت است که در این مقاله میخواهیم بیشتر در مورد ان به شما عزیزان توضیح دهیم.

لازم است تمرکز اصلی خودتان را بر توانایی درک مطالبی که می شنوید و صحبت کردن بدون تلاش و بدون فکر کردن بگذارید.

اما اگر هدف شما صرفا شرکت در یک آزمون خاص است، در این صورت باید انگلیسی کتابی را یاد بگیرید. یعنی نکات گرامری خاص تا بتوانید در بخش سوالات مربوط به گرامر نمره قابل قبولی کسب کنید.

زمان ها در زبان انگلیسی به ۴ گروه کلی تقسیم می شوند:

 1. حال
 2. گذشته
 3. آینده
 4. آینده در گذشته

هر کدام از این زمانها دارای ۴ حالت می باشد. بنابراین در زبان انگلیسی ۱۶ زمان وجود دارد.

زمان حال ساده: (Present Simple)

این حالت فعل به عملی اشاره دارد که همیشه و در همه حال به عنوان یک حقیقت، واقعیت و عادت در حال انجام است و همیشه تکرار پذیری دارد (همانطور که در دیاگرام می بینیم یک نقطه سبز که همیشه انجام می شود).

I always play football.

She goes to park every day.

Birds migrate in autumn.

حال ساده استفاده های دیگری نیز دارد.

 

زمان حال استمراری: (Present Continuous)

به عملی اشاره دارد که همین الان در زمان حال در حال انجام شدن است (فلش های سبز).

I’m writing now.

She is studying at the moment.

زمان حال استمراری به عملی که مداوم درحال تغییر باشد نیز اشاره دارد.

The cost of life is increasing nowadays.

The number of PhD students is increasing.

و همچنین به یک قرار شخصی در آینده نزدیک در زمان و مکان مشخص نیز اشاره می‌کند.

We are having a party in John’s house tomorrow night.

I’m visiting my doctor next week.

حال استمراری استفاده های دیگری نیز دارد.

Present Continuous

بیشتر بخوانید: جملات شرطی در زبان انگلیسی

زمان حال کامل: (Present Perfect)

حال کامل یا ماضی نقلی عملیست که در گذشته شروع شده و تا زمان حال ادامه پیدا می کند و ممکن است در زمان حال تمام شده باشد یا تا آینده ادامه یابد. (خط مقطع سبز رنگ که در گذشته دور یا گذشته شروع شده و تا زمان حال ادامه پیدا می کند).

I have been a teacher since 2005.

I have lived in this house for two years.

ماضی نقلی، همچنین، در انگلیسی یک تجربه در گذشته که زمان آن را نمی گوییم.

I have been to Turkey once so far.

I have eaten Sushi.

حال کامل برای عملی که اخیراً انجام شده نیز استفاده می شود:

Have you finished your homework?

Yes. I have just finished it.

و یا برای اعلام انتظار پرسش کننده:

Have you finished your homework yet?

I have already finished it.

I haven’t finished it yet.

حال کامل یا ماضی نقلی استفاده های دیگری نیز دارد.

 

زمان حال کامل استمراری: (Present Perfect Continuous)

عملی که از گذشته تا الان در حال انجام شدن بوده است و تاکید به استمراری بودن این عمل دارد (خط سبز ممتد). فعل باید در این ساختار Action باشد.

I have been studying English since morning.

It has been raining since last night.

 

حال کامل مستمر استفاده های دیگری نیز دارد. توضیحات کامل را در اکسیر حال کامل استمراری در گرامر انگلیسی بینید.

 

زمان گذشته ساده: (Past Simple)

گذشته ساده عملیست که در گذشته در زمان مشخصی انجام شده است (دایره مشکی).

I visited the president in 2005.

I ate fish last night.

گذشته ساده چندین استفاده دارد. توضیحات کامل را در اکسیر گذشته ساده در گرامر انگلیسی بینید.

 

گذشته استمراری: (Past Continuous)

گذشته استمراری بیانگر عملی است که در گذشته در حال انجام شدن بوده است (فلش های مشکی) و معمولا با یک حال ساده ترکیب می شود.

I was washing the dishes when I cut my finger.

I was doing exercises while I was listening to music.

 

گذشته کامل: (Past Perfect)

گذشته کامل در فارسی معادل ماضی بعید بوده و عملی است که در گذشته، قبل از عمل دیگری انجام شده و به عبارتی برای حرکت رو به عقب در زمان است (خط مقطع مشکی).

I had finished reading this book before you came.

در این مثال، تمام شده مطالعه قبل از رسیدن شخص اتفاق افتاده است.

بیشتر بخوانید: صرف کردن افعال در زبان انگلیسی

گذشته کامل استمراری: (Past Perfect Continuous)

همان گذشته کامل اما به صورت استمراری قبل از کار دیگری اتفاق افتاده است (خط مشکی ممتد).

I had been studying English before you came.

در این مثال، تمام شده مطالعه قبل از رسیدن شخص اتفاق افتاده است و گرامر گذشته کامل استمراری در این جمله تاکید می کند که آن کار به صورت مستمر در حال انجام بوده است.

آینده ساده: (Future Simple)

آینده ساده را می توان با ساختار to be going to و فعل کمکی مدال Will ساخت.

مثال از ساختار to be going to

I’m going to build a super car!

مثال از آینده ساده با فعل will

I will travel abroad.

I will help you.

It will rain in spring.

هردو ساختار going to و فعل کمکی مدال Will مفاهیم و استفاده هایی دارند. مطالب مرتبط به خودشان را مطالعه کنید. درضمن، مطلب آینده ساده نیز می تواند در این مورد روشنگر باشد.

 

آینده استمراری: (Future Continuous)

اگر کاری در آینده در حال انجام شدن باشد، برای بیانش از آینده استمراری استفاده می شود (فلش قرمز).

I will be travelling tomorrow this time.

آینده کامل: (Future Perfect)

عملی که ممکن است در گذشته خیلی دور و یا در زمانی در گذشته شروع شده و یا حتی همین الان در زمان حال شروع شود و یا اینکه در آینده شروع شود؛ ولی پایان کار زمانی در آینده خواهد بود و پایان خواهد یافت (خطوط مقطع قرمز). این گرامر می گوید فلان اتفاق در فلان زمان آینده پایان یافته خواهد شد.

You will have finished this course by the end of the summer.

The workers will have finished the bridge by the end of 2030.

 

آینده کامل استمراری: (Future Perfect Continuous)

عملی که در آینده تکمیل خواهد شد و تاکید به استمراری بودن عمل دار (خط ممتد قرمز).

I will have been finishing this book by the end of this week.

بیشتر بخوانید: اصطلاحات انگلیسی در سفر

Future Perfect Continuous

آینده در گذشته

با استفاده از فعل مودال would، که برای فرض کردن استفاده می شود، می توان ساختارهایی خلق کرد که بیانگر آینده ای متصور در گذشته است.

 

آینده ساده در گذشته: (Future Simple in the Past)

فردی در گذشته گفته که کاری را در آینده انجام خواهد داد. این کار که قرار بود در آینده انجام شود ممکن است که انجام شده باشد و یا اینکه آینده آن ممکن است همین امروز باشد و یا اینکه هنوز رخ نداده باشد. به همین دلیل نمی توان محل آن را در دیاگرام مشخص کرد (این ساختار در نقل قول های غیر مستقیم نیز استفاده می شود):

My Father told me that he would buy a car for me.

 

آینده استمراری در گذشته : (Future Continuous in the Past)

یک عمل که در آینده ( آینده ای که گذشته و یا همین امروز است و یا اینکه هنوز نیامده است) و فرض می شود حال انجام شدن باشد:

He said that he would be travelling all over the world then.

 

آینده کامل در گذشته: (Future Perfect in the Past)

عملی که در آینده (آینده ای که گذشته و یا همین امروز است و یا اینکه هنوز نیامده است) تکمیل خواهد شد.

He Told me that he would have built a house by the end of paying his debts.

 

آینده کامل استمراری در گذشته: (Future Perfect Continuous in the Past)

عملی که در آینده (آینده ای که گذشته و یا همین امروز است و یا اینکه هنوز نیامده است) تکمیل خواهد شد و تاکید به استمراری بودن عمل دارد.

He said that he would have been finishing his thesis by the end of this year.

 

این نکته قابل توجه است که بسیاری از این زمان ها کاربرد بسیار کمی دارند و به دلیل اینکه زبان رو به سادگی می‌رود، زمان های ساده به ویژه در حالت های آینده بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. در این مقاله اکسیری تمامی زمان های انگلیسی در یک نگاه معرفی شدند. توضیحات مفصل هر زمان در دیگر مقالات اکسیر قابل مشاهده هستند.

جملات شرطی در زبان انگلیسی

جملات شرطی برای این استفاده می‌شوند که ما حدس بزنیم چه چیزی می‌تواند اتفاق بیافتد، چه چیزی ممکن است اتفاق بیافتد و چه چیزی ما آرزو داریم اتفاق بیافتد. در زبان انگلیسی، در بیشترِ جملاتِ شرطی از if استفاده می‌شود. در بسیاری از جملات شرطی یک فعل وجود دارد که زمان آن گذشته است، در این حالت جمله شرطی اشاره به یک “گذشته غیرواقعی” دارد؛ زیرا ما از زمان گذشته استفاده می‌کنیم اما در واقع به چیزی که در گذشته اتفاق افتاده اشاره نمی‌کنیم.
در زبان انگلیسی ۵ نوع ساختار برای جملات شرطی وجود دارد که در همۀ آنها یک جمله‌وارۀ مستقل یا main clause و یک جمله واژه if یا if clause وجود دارد. در جملات شرطی منفی به جایِ if از unless استفاده می‌شود. با ما همراه باشید تا به معرفی جملات شرطی در زبان انگلیسی بپردازیم. بطور کلی جمله شرطی به چهار قسم است؛ سه نوع از جملات شرطی اصلی و یک نوع آن در واقع از دو نوع اصلی دیگر ساخته می‌شود. هر کدام از این جملات بر زمان و موقعیتی خاص دلالت می‌کنند که کاربرد هر کدام را متمایز می‌کند.

انواع جملات شرطی در زبان انگلیسی

۱- جملات شرطی نوع صفر
۲- جملات شرطی نوع اول
۳- جملات شرطی نوع دوم
۴- جملات شرطی نوع سوم
۵- جملات شرطی ترکیبی

جمله‌وارۀ نتیجه جمله‌وارۀ شرط کاربرد انواع جملات شرطی
حال ساده حال ساده واقعیات عمومی نوع صفر
آینده ساده حال ساده یک شرطِ ممکن و نتیجۀ محتملِ آن نوع اول
شرطی حال یا شرطی حال استمراری گذشته ساده یک شرط فرضی و نتیجل محتملِ آن نوع دوم
شرطی کامل یا شرطی کامل استمراری گذشته کامل یک شرطِ غیرواقعی در گذشته و نتیجۀ محتمل آن در زمان گذشته نوع سوم
شرطی حال یا شرطی کامل گذشته کامل یک شرطی غیرواقعی در گذشته و نتیجۀ محتملِ آن در زمان حال ترکیبی

جملات شرطی نوع صفر

جملۀ شرطی نوع صفر وقتی استفاده می‌شود که زمانِ جمله اشاره به حال یا همیشه دارد و شرایط واقعی و امکان پذیر است. جملۀ شرطی نوع صفر معمولا اشاره به واقعیت عمومی دارد. زمان در هر دو بخش جملۀ شرطی نوع صفر، حال ساده است. در جمله شرطی نوع صفر به جای if بدون اینکه معنای جمله تغییر کند می توان از when استفاده کرد.

مثال:

If it rains, tennis lessons are held in the gym.
(.اگر باران ببارد، کلاس‌های تنیس در سال برگزار می‌گردد)
When it rains, tennis lessons are held in the gym.
(.وقتی باران می‌بارد، کلاس‌های تنیس در سالن برگزار می‌گردد)

If you heat ice, it melts.
(.اگر یخ را گرم کنید، ذوب می‌شود)
when you heat ice, it melts.
(.وقتی یخ را گرم می‌کنید، ذوب می‌شود)

جملات شرطی نوع صفر

جملات شرطی نوع اول

این نوع جملات شرطی به زمان حال یا آینده اشاره دارند و نشان دهنده احتمال وقوع یا عدم وقوع کاری در شرایط واقعی می‌باشند. در این نوع جملات، زمان جمله‌وارۀ شرط حال ساده و زمان جمله‌وارۀ نتیجه آینده ساده است.
مثال:

If I find your wallet, I will tell you.
(.اگر کیف شما را پیدا کنم، به شما اطلاع می‌دهم)

در این جمله احتمال پیدا شدن کیف وجود دارد ولی مطمئن نیستیم.

توجه: در این ساختار علاوه بر will می‌توان از should ،must ،can ،might ،may و غيره نيز استفاده کرد.
مثال:

If Ali jogs regularly, he may/might lose weight.
(.اگر علی مرتب پیاده روی کند، ممکن است وزنش کم شود)

در این جمله احتمال پیاده روی از سوی علی وجود دارد ولی مطمئن نیستیم حتماً این کار را انجام می‌دهد.

نکته:
گاه اوقات در جملات شرطی نوع اول در قسمت شرط به should بر می‌خوریم که نشان‌دهندۀ احتمال وقوع رویدادی است. در چنین جملاتی می‌توان if را حذف کرد و جمله را با should شروع کرد. در این حالت فاعل بعد از should واقع می‌شود.
مثال:

If I should see him today, I will tell him to call you.
should I see him today, I will tell him to call you.
(.اگر احتمالاً او را امروز ببینم، به او می‌گویم به شما زنگ بزند)

جملات شرطی نوع اول

جملات شرطی نوع دوم

این نوع جملات شرطی نیز به زمان حال یا آینده اشاره می‌کنند ولی بر خلاف جملات شرطی نوع اول حالتی غیرممکن و غیرواقعی را توصیف می‌کنند؛ چیزی که احتمال وقوع آن وجود ندارد. در این نوع جملات، زمان جمله وارۀ شرط، گذشته ساده و زمان جمله‌وارۀ نتیجه، شرطیِ حال (مصدر بدون would + to) یا شرطیِ حال استمراری (فعل استمراری + would + be) است. توجه داشته باشید در اين نوع جملات می‌توان بجای‌ would از could يا might نیز استفاده کرد.
مثال:

If we had a calculator, we could work this out more quickly.
(.اگر ماشین حساب داشتیم، می‌توانستیم سریعتر محاسبه کنیم)

چون در حال حاضر ماشین حساب نداریم، امکان محاسبه سریعتر نیز وجود ندارد.

به یاد داشته باشید که در این نوع جملات شرطی و به هنگام استفاده از زبان رسمی و نوشتاری، هنگام استفاده از فعلِ to be، همواره از شکل were استفاده می‌شود.
مثال:

If I were you, I would ask a lawyer for more advice.
(.اگر جای شما بودم، از یک وکیل درخواست مشاوره بیشتری می‌کردم)

نکات مهم:
۱- در جملات شرطی نوع دوم تنها هنگامی که فعلِ قسمت شرط were باشد می توان if را حذف کرده و جمله را با were شروع کرد. دراین حالت فاعل به بعد از were منتقل می‌شود.
مثال:

If he were home now, we could call him.
Were he home, we could call him.
(.اگر او خانه بود، به او زنگ می‌زدیم)

۲- برای بیان حالت های غیرممکن در حال یا آینده علاوه بر جملات شرطی نوع دوم، می توان از فعل wish یا عبارت if only نیز استفاده کرد. به یاد داشته باشید که در این حالت نیز برای توصیف وضعیتی غیرممکن در حال یا آینده از زمان گذشته ساده استفاده می‌کنیم و فعل to be هموار به شکل were می‌باشد.
مثال:

I wish/If only I had Paul’s phone number.
(ای کاش شماره تلفن پال را داشتم. (اما ندارم
We wish/If only we could see you tomorrow.
(ای کاش می‌توانستم فردا شما را ببینم. (اما نمی‌توانم

جملات شرطی نوع دوم

جملات شرطی نوع سوم

این نوع جملات شرطی به وضعیتی مغایر با واقعیت در زمان گذشته اشاره داشته و حالت غیرممکن را توصیف می‌کنند. در این نوع جملات، زمان جمله‌وارۀ شرط، حال کامل (past perfect) و زمان جمله‌وارۀ نتیجه، شرطیِ کامل (حال کامل + would + have) یا شرطی کامل استمراری (فعل استمراری + would + have + been) است.
مثال:

If I had seen him, I would have said hello.
(اگر او را دیده بودم، سلام می‌کردم. (علت سلام نکردن من ندیدن او بوده است
I wasn’t hungry. If I had been hungry, I would have eaten something.
.گرسنه نبودم. اگر گرسنه بودم، چیزی می‌خوردم

نکات مهم:
۱- در جملات شرطی نوع سوم در هر شرایطی می توان if را حذف کرده و جمله را با Had شروع نمود.
مثال:

If I had had a camera, I would have taken some photos.
Had I had a camera, I would have taken some photos.
(.اگر دوربین داشتم، چند عکس می‌گرفتم)

۲- برای بیان حالت های غیر ممکن در گذشته علاوه بر جملات شرطی نوع سوم می‌توان از فعل wish یا عبارت if only نیز استفاده کرد. به یاد داشته باشید که در این حالت نیز برای توصیف وضعیت غیرممکن در گذشته از زمان ماضی بعید استفاده می‌کنیم.
مثال:

I feel sick. I wish/If only I hadn’t eaten so much cake.
The weather was cold when we were away. I wish/If only it had been warmer.

جملات شرطی ترکیبی

این نوع جملات از ترکیب جملات شرطی نوع دوم و سوم بوجود می‌آیند. این حالت زمانی اتفاق می‌افتد که می‌خواهیم نتیجه عملی در گذشته را به حال مرتبط سازیم. در این نوع جملات، زمان جمله وارۀ شرط، گذشته کامل (past perfect) و زمان جمله‌وارۀ نتیجه، شرطیِ حال (مصدر بدون would+ to) یا شرطیِ کامل (حال کامل + would + have) است.
مثال:

If I had gone to the party last night, I would be tired now.
(.اگر دیشب به مهمانی رفته بودم. الان خسته بودم)
If you had used the computer, it would be finished now.
(.اگر از کامپیوتر استفاده کرده بود، الان کار تمام شده بود)

نکات مهم:
۱- unless به معنای «مگر» بوده و به جای if … not استفاده می‌شود.
مثال:

You can’t go there if you are not a member.
You can’t go there unless you are a member.
I wouldn’t eat this food if I were not extremely hungry.
I wouldn’t eat this food unless I were extremely hungry.

۲- عباراتِ as long as، so long as، providing that، provided that به معنای «به شرط اینکه» می‌باشند و می‌توانند به جای if به کار روند.
مثال:

You can use my car as long as/so long as you drive carefully.
Traveling by car is enjoyable provided/providing that you find somewhere to park.

چرا در آیلتس موفق نمیشوم ؟

چرا در آیلتس موفق نمیشوم ؟

چرا در آیلتس موفق نمیشوم ؟این سوال تمام کسانی است که قصد دارند مدرک آیلتس بگیرند اما بنا به هر دلیلی در این آزمون نمره کافی را کسب نکرده و ناراحت می شوند و احساس می کنند که دیگر نمیتوانند این مرحله را پشت سر بگذارند اما جالب است بدانید توماس ادیسون میگوید: اغلب شکست های زندگی برای افرادی رخ داده است که هنگام تسلیم شدن نمیدانستند چقدر به موفقیت نزدیک هستند! پس نگران نباشید و دوباره تلاش کنید!

ما در این مقاله میخواهیم شما را با مواردی آشنا کنیم که شاید یکی از دلایل هدم موفقیت شما در آزمون آیلتس میباشد و نیاز است که آن را رفع کنید.

بی انگیزگی و نا امیدی در پروسه آیلتس

ممکن است هوش شما، با هوش دیگری متفاوت باشد. این می تواند به این معنی باشد که شما در مهارت Speaking سریع تر رشد می کنید و ایشان در مهارت Reading نا امید و بی انگیزه می شوید. پس از آنکه راه اشتباهی را رفتید، و احتمالا دو تا ۱۰ بار در آزمون شرکت کرده و موفق نشدید، تمام امید خود را از دست داده، بی انگیزه و بی حوصله شده، و کلمه ی IELTS به کابوسی ترسناک برای تان تبدیل می شود!

سوال اینجاست که پس از شکست در بار اول، چه عاملی باعث شد که فکر کنید دفعه ی دوم موفق می شوید؟ دفعه ی سوم چه؟ قطعا مشکلی وجود دارد که شما موفق نمی شوید. پس، معقول آن است که به دنبال یافتنش بوده و در صدد حل کردنش قدم بردارید. قطعا ناامیدی و بی انگیزه شدن، دردی از شما دوا نخواهد کرد و تنها دوبار امتحان دادن را به هفت هشت بار تبدیل خواهد کرد. چرا این کار را می کنید؟به حرف استاد خود گوش نمی دهید. شاید به ندرت پیش آمده باشد که با توصیه های اساتید خود، موفقیت را تجربه کرده باشید. پس احتمالا فکر می کنید که خودتان بهتر می دانید چطور می توانید خود را آماده کنید. اما اگر واقعاً چنین است، چرا کلاس می روید؟

 

حرف گوش نکن ها در آیلتس!

در حالتی دیگر، ممکن است به حرف های استاد آیلتس خود گوش ندهید. برای مثال، ما به زبان آموزان مان می گوییم که حفظ کردن لغت، یک کار فرسایشی بوده و تقریبا تاثیر چندانی بر موفقیت شما در مهارت Reading آیلتس ندارد. اما طبق پس زمینه ی دانشگاهی شما، و یا آنچه دوستان تان می گویند، شما حتما باید کل کتاب سمی ۵۰۴ را بخوانید تا بتوانید در آیلتس ۶ بگیرید! و به حرف اساتید خود در اکسیر گوش نمی دهید! شما قطعا به آن، بیشتر ایمان دارید، اما وقتی انجام دادید و نتیجه نگرفتید، کم کم ایمان خواهید آورد که صراط مستقیم در آمادگی IELTS، مسیر دیگری است. فکر می کنید با چندبار امتحان دادن بالاخره موفق می شوید.

 

آیا آزمون آیلتس شانسی است!؟

این موضوع درست است که آیلتس، کمی شانسی است اما شانسی بودن آن هم به خاطر خودتان است. چطور؟ آیلتس شانسی است چرا که ممکن است شما راجع به موضوعات خاصی، هیچ ایده و اطلاعاتی نداشته باشید و یا بر بعضی ساختار ها تسلط داشته باشید و بر برخی دیگر نه؛ نتیجتا، عملکرد شما پایین خواهد آمد. ممکن است در امتحان امروز، شما نمره ی خوبی در آیلتس بگیرید اما اگر فردای آن آزمون، مجددا در آزمون آیلتس دیگری شرکت کنید، نمره ی قابل قبولی نگیرید چرا که موضوعات و مباحث زبانی متغیرند.

سنگ مفت، آیلتس مفت!

راه حل این نیست که بارها در آزمون شرکت کنیم تا بالاخره نمره ی مورد نیاز را به دست آوریم. داستان «سنگ مفت گنجشک مفت» نیست چرا که هیچ چیز در این آزمون مفتی نیست! نه هزینه ی آن، و نه زمان و انگیزه و انرژی شما. راه حل اما آن است که شما خود را برای نمره ی دلخواه آماده کنید به شکلی که هرچه اتفاق افتاد، شما همچنان بتوانید نمره ی دلخواهتان را کسب کنید.دستتان را روی زانوی خودتان می گذارید. بسیار پسندیده است که برای موفقیت در امور زندگی، شما روی کسی حساب نکرده و دستتان را روی زانوی خودتان بگذارید. اما این اصطلاح زمانی استفاده می شود که شما چشم به راه کمک از طرف دیگران هستید و خودتان تلاشی نمی کنید؛ اما به این معنا نیست که از دیگران مشورت و راهنمایی نگیرید.

 

آیا می توانیم به تنهایی به موفقیت در آیلتس دست پیدا کنیم؟

به توصیه ی رابرت کیوساکی، شما در هر کاری، باید سعی کنید از راهنمایی مشاوران و مربیان حاذق استفاده کنید و سپس با تلاش خودتان و کنترل و نظارت ایشان، قطعا خواهید توانست بر هر مسئله ای فائق آیید. کیوساکی می گوید هر چقدر هم هزینه کنید، باز هم کم است؛ اما این به این شرط است که ناظر و مربی شما، حاذق و کار درست باشد.

اگر بخواهید خودتان مسیر را بروید، به احتمال خیلی زیاد به نتیجه نخواهید رسید. اگر هم به نتیجه برسید، قطعا زمان و انرژی بسیاری را از دست خواهید داد و نتیجه ی کارتان نیز چنگی به دل نخواهد زد. از راهنمایی های یک مشاور خوب استفاده کنید. به خودتان زمان نمی دهید. برای کسب هر مهارتی در زندگی، شما نیاز به تمرین و ممارست در طول زمان دارید و هیچ میان بر و آمپولی برای زودتر رسیدن به آن وجود ندارد. آزمون آیلتس نیز دارای چهار مهارت است که جز با تمرین کردن در طول زمان تسلط حاصل نخواهد شد. اگر می خواهید به سرعت رشد کرده و موفق بشوید، نمی شوید و اگر سطح زبان شما پایین یا متوسط است بهتر است در کلاسهای تدریس خصوصی آیلتس شرکت کنید!

اما اگر سطح زبان شما بالا و پیشرفته است استفاده از منابع خود خوان آیلتس نیز میتواند به شما کمک کند که در لینک زیر میتوانید آن را مشاهده کنید.

منابع آیلتس بدون استاد

آمادگی برای آیلتس بدون کلاس

آمادگی آیلتس بدون کلاس

 

در جست و جوی معجزه ای برای موفقیت در آیلتس!

اگر به دنبال معجزه، جادو یا آمپولی برای موفقیت هستید، باید بدانید معجزه ی واقعی زمانی اتفاق میفتد که با نگاه به گذشته، مدت زیادی در مسئله ای سخت کوشی شده باشد. به قول مدیران ارشد شرکت های بزرگ دنیا، موفقیتی یک شبه (An Overnight Success)، در واقع ده سال تلاش و کار صادقانه پشت آن است یا خیلی بیشتر. در آزمون آیلتس نیز، موفقیت به همین شکل کسب می شود اما مدت زمان آن با توجه به متقاضی آیلتس متغیر است. در آمادگی IELTS جوگیر و استرسی می دلیل دیگری که شما را از موفقیت در آزمون IELTS باز می دارد، هیجان بیهوده و تخریب گر استرسی است.

معلم خصوصی مکالمه خوب

معلم خصوصی مکالمه خوب

اگر به دنبال معلم خصوصی مکالمه خوب و با تجربه هستید، استاد محمد سجادی یکی از اساتید با تجربه و با سابقه در تهران هستند که جهت راحتی زبان آموزان اقدام به برگزاری دوره های تدریس خصوصی مکالمه به صورت حضوری و آنلاین نموده اند.

استاد سجادی دارای ۴ مدرک بین المللی از دانشگاه کمبریج، مدرک بین المللی CAE و سابقه همکاری با موسساتی معتبری چون کیش، سفیر، گفتگو، کیش ایر، ایرانمهر و … می باشد.

اگر از آن دسته افرادی هستید که مشغله های زیادی دارید، یا به سختی می توانید در میان انبوه برنامه های روزانه، وقتی را به مطالعه و یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید، پیشنهاد می کنیم در کلاس های تدریس خصوصی مکالمه زبان انگلیسی شرکت کنید. استاد سجادی این امکان را برای شما فراهم می کند که طبق شرایط و برنامه های روزانه خودتان، مناسب ترین ساعات را برای حضور در کلاس ها، انتخاب نمایید.

افزایش تمرکز بر کیفیت آموزش فردی

در کلاس های مکالمه زبان انگلیسی عادی، که معمولا با حضور تعدادی زبان آموز برگزار می شود، به دلیل تعداد زیاد افراد، تمرکز مدرس روی آموزش فردی کمتر است. شلوغی کلاس و انبوه سوالات و اشکالات باعث می شود که بعضی زبان آموزان با اشکالات حل نشده و اشتباهات گرامری و گفتاری، کلاس را ترک کنند؛ اما در کلاس تدریس خصوصی مکالمه انگلیسی، تمرکز معلم، کاملا روی یک زبان آموز بوده و این امر موجب کیفیت بسیار بالاتر آموزش خواهد شد.

حرف زدن بیشتر

در کلاس های مکالمه زبان انگلیسی که تعداد زیادی زبان آموز حضور دارند، به دلیل کمبود وقت و تعداد بیشتر افراد، هر زبان آموز فرصت کمی برای صحبت کردن به زبان انگلیسی و بهبود سطح مکالمه خود دارد؛ اما در کلاس تدریس خصوصی زبان انگلیسی، به دلیل اینکه فقط دو فرد (زبان آموز و معلم) در جلسه آموزش مکالمه زبان انگلیسی حضور دارند، شما باید تمام وقت جلسه را در حال یادگیری گفتگو به زبان انگلیسی و صحبت کردن باشید. به این ترتیب در زمان بسیار کوتاه تری می توانید به سطح مطلوبی در مکالمه انگلیسی دست پیدا کنید.

روانشناس معروف جان آزوبل می گوید: «یادگیری باید معنی دار باشد. یادگیری معنی دار در مقابل یادگیری rote learning قرار گرفته است. منظور آزوبل از یادگیری معنی دار این است که زبان آموز باید محتوای جدیدی که از زبان انگلیسی یاد می گیرد باید با تجارب گذشته خود ارتباط دهد در این صورت است که او یادگیری موفقی خواهد داشت.»

اعتماد به نفس بیشتر در صحبت کردن

با صحبت کردن بیشتر در کلاس خصوصی مکالمه زبان انگلیسی ، در زمان کوتاهی استرس و ترس ناشی از گفتگو به زبان خارجی، از بین می رود. در نتیجه صحبت کردن بیشتر، شما پس از مدتی قادر خواهید بود به صورت روان، آسان و با اعتماد به نفس بیشتر به زبان انگلیسی صحبت کنید.

سرعت یادگیری بیشتر

به دلیل تمرکز معلم خصوصی زبان انگلیسی، به روی تنها یک زبان آموز، شما می توانید با سرعت دلخواه خود دوره آموزشی را طی کنید. در صورتی که در کلاس های عادی همه زبان آموزان ناچار به شروع و به پایان رساندن دوره آموزشی هماهنگ با افراد کلاس هستند.

پیشرفت و آمادگی بیشتر برای آزمون

در دوره های خصوصی، می توانید از مدرس تقاضا کنید منابع بیشتری را  برای یادگیری و تمرین به شما معرفی کند. با تمرین و مطالعه بیشتر و استفاده از منابع یادگیری معتبر در زمینه مکالمه و مهارت های گفتن و شنیدن، پیشرفت چشمگیری برای شما حاصل خواهد شد و می توانید با اطمینان و آمادگی بیشتری در آزمون های زبان انگلیسی شرکت کنید.

رفع اشکالات گرامری، تلفظ و لهجه

شما در کلاس های خصوصی مکالمه انگلیسی، در حالتی جلسه درس را می گذرانید که توجه و تمرکز معلم تنها به روی آموزش به شما است. واضح است که در این صورت کوچک ترین اشتباه گرامری، تلفظی و لهجه ای شما از دید مدرس دور نخواهد ماند و این دست از اشکالات و اشتباهات شما پس از مدتی بسیار کم شده و نهایتا از بین می روند. هنگامی که با معلم خصوصی زبان، انگلیسی صحبت می کنید، اشتباهات لهجه ای و تلفظی به شما تذکر داده می شود و به این صورت،  رفته رفته با لهجه ای شبیه به افراد بومی، به زبان انگلیسی صحبت خواهید کرد.

مکالمات هدفمندتر

در کلاس های خصوصی مکالمه، می توانید از معلم زبان، درخواست کنید که بیشتر روی چه موضوعاتی به شما آموزش دهد. ممکن است نیاز به آموزش بیشتر گفتگو کردن در حوزه تجاری و کاری را داشته باشید. در این حالت مدرس تمرکز اصلی درس را به روی مکالمات در فضای تجاری و کاری قرار می دهد.

صرفه جویی در زمان

اگر مایل نیستید که وقت زیادی را صرف رفت و آمد به آموزشگاه زبان کنید، مؤسسه زبان آموزان پیشرو می تواند با اعزام بهترین و مجرب ترین مدرسان و اساتید مکالمه زبان انگلیسی، باعث صرفه جویی قابل توجهی در وقت و هزینه های شما شود. می توانید بین حضور در محل آموزشگاه یا حضور مدرس ، در منزل یا محل کارتان، آن چه را که با شرایط شما سازگاتر است انتخاب کنید. اعزام معلم خصوصی زبان انگلیسی ، به مکان مورد نظر شما و حضور شما در آموزشگاه، جهت برگزاری کلاس، از نظر هزینه هیچ تفاوتی نخواهد داشت.

صرفه جویی در زمان