مقایسه مراکز برگزاری آزمون آیلتس

مقایسه مراکز برگزاری آزمون آیلتس

برای مقایسه مراکز برگزاری آزمون آیلتس باید به چه نکاتی توجه کرد؟

به نظر شما مراکز برگزاری آزمون آیلتس چه ویژگی هایی باید داشته باشند تا به عنوان بهترین مرکز شناخته شوند؟ نحوه فعالیت آنها چه تاثیر در نتیجه آزمون آیلتس دارد؟ برای شرکت در آزمون آیلتس و موفقیت در آن پس از انتخاب استاد خوب آیلتس و شرکت در کلاس تدریس خصوصی آیلتس انتخاب بهترین مراکز برگزاری آزمون آیلتس اهمیت بسیار زیادی دارد با ما همراه باشید تا با مراکز آزمون IELTS در ایران آشنا شویم.

مراکز مجاز برگزاری آزمون آیلتس در ایران

در حال حاضر تنها مرجع صادرکننده مجوز فعالیت جهت برگزاری آزمون های بین المللی در ایران سازمان سنجش می باشد. و فعالیت مراکزی که از این سازمان مجوز اخذ نکرده اند فاقد اعتبار و غیرقانونی است.

موسسه آموزش عالی آزاد پروشات نوین
پایگاه اطلاع رسانی: https://proshotielts.com

دانشگاه آزاد اسلامی
پایگاه اطلاع رسانی: http://english.iau.ac.ir/ielts

موسسه فرهنگی و هنری ایرسافام
پایگاه اطلاع رسانی: http://ielts.irsafam.com

موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش
پایگاه اطلاع رسانی: http://www.ieltsadd.ir

آیلتس تهران
پایگاه اطلاع رسانی: http://www.ieltstehran.com

موسسه پارسیان
پایگاه اطلاع رسانی: http://www.ielts-parsian.ir

موسسه فرهنگی هنری مهر آریا دانش
پایگاه اطلاع رسانی: http://www.ieltsaria.com

موسسه آموزشی علوم و فنون پاراکس
پایگاه اطلاع رسانی: http://www.paraxielts.com

مراکز مجاز برگزاری آزمون آیلتس در ایران

بهترین مراکز برگزاری آزمون آیلتس

با توجه به اهمیت بالایی که در آزمون آیلتس دارد سعی می کنیم در این مقاله به نکاتی اشاره کنیم که برای انتخاب بهترین مرکز برگزاری آزمون آیلتس بتواند به شما کمک کند و از شما عزیزان تقاضا داریم اگر تجربه شرکت در آزمون آیلتس را دارید تجربیات خود را در دیدگاه با دیگر زبان آزمون به اشتراک بگذارید تا از آنها استفاده کنند.

انتخاب بهترین سنتر آیلتس کاملا سلیقه ای است و باید به این نکته توجه کنید که تمامی مراکز برگزاری آزمون آیلتس در ایران دارای مزایا و معایب مختلفی هستند که پیش از ثبت نام بهتر است به آنها توجه کنید.

برای مثال یکی از مراکزی که هدفون های کم کیفیتی داشت پس از اعتراض شرکت کنندگان کیفیت تمام هدفون های خود را تغییر داد و این مسئله طبیعی است که در طول زمان مراکز برگزاری آزمون تغییراتی ایجاد کنند.

برای مطالعه بیشتر میتوانید به مقاله اقدامات لازم قبل از شرکت در آزمون آیلتس مراجعه نمایید.

نکات مهم در انتخاب بهترین مراکز برگزاری آزمون آیلتس

 1. نحوه نمرده دهی در مهارتهای Speaking و Writing آزمون IELTS
 2. کیفیت صدای محل برگزاری آزمون حین برگزاری بخش Listening
 3. برگزاری آزمون توسط هدفون و کیفیت هدفونهای به کار رفته
 4. نحوه برخورد کارکنان کادر اجرایی محل برگزاری آزمون آیلتس
 5. شروع به موقع آزمون رأس ساعت مقرر
 6. کیفیت مکان برگزاری آزمون آیلتس
 7. امکانات رفاهی حین برگزاری آزمون
 8. نحوه برخورد Examiner حین برگزاری Interview آزمون Speaking
 9. میزان تسلط و نوع لهجه Examiner ها در Interview آزمون Speaking
 10. کیفیت و نحوه پاسخگویی (راهنمایی های) تلفنی، آنلاین و حضوری، قبل و بعد از آزمون
 11. سرعت ارائه نتایج آزمون IELTS و کارنامه
 12. آسان بودن مراحل ثبت نام آزمون
 13. تسهیلات مراکز آزمون از جمله کارگاههای آموزشی مفید و خدمات رایگان
 14. کیفیت و تنوع خدمات پس از آزمون مانند پست مدارک و …
توجه

همچنین برای پاسخ گویی به این معیارها بهترین کسانی که میتوانند به شما کمک کنند داوطلبانی هستند که در این مراکز امتحان داده اند و همچنین میتوانید از طریق تماس با شماره تلفن های ۰۹۱۲۴۸۸۳۷۵۶ ، ۰۲۱۲۲۹۰۲۱۳۳ برای مشاوره با استاد سجادی در ارتباط باشید تا بهترین مراکز آیلتس را به شما معرفی کنند.

تجربیات خود در مورد مراکز برگزاری آزمون آیلتس در ایران را در قسمت دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید زیرا شما بهترین منبع برای پاسخگویی به این معیارها هستید.

عوامل کاهش نمره رایتینگ آیلتس

عوامل کاهش نمره رایتینگ آیلتس: ۷ اشتباه رایج

عوامل کاهش نمره رایتینگ آیلتس که باید در نوشتن تسک های آیلتس از آنها اجتناب شود.
تسک ۲ رایتینگ آیلتس و همچنین تصحیح یک رایتینگ داوطلبین آکادمیک فرمال و رسمی است بنابراین شما باید از زبان مناسب آزمون استفاده کنید. ممکن است شما نمره رایتینگ خود در حوزه گرامر و واژگان را به دلیل استفاده از زبان اینفرمال و غیر رسمی با استفاده از اصطلاحات (idioms) و عبارت های ثابت حفظ شده از دست بدهید.
در تسک اول رایتینگ آزمون جنرال گاهی ممکن است شما با یک نامه غیر رسمی مواجه شوید. در این مورد به خصوص، شما می توانید نامه را با زبان اینفرمال و غیر رسمی بنویسید.
اگر شما هریک از این عوامل کاهش نمره رایتینگ آیلتس را مرتکب شوید، نمره رایتینگ شما کاهش می یابد. ولی اگر مجموعه ای از تمامی اشتباهات را انجام دهید، ممکن است در نمره ۶ یا ۶.۵ گیر کنید.

در این مقاله به عوامل کاهش نمره رایتینگ آیلتس خواهیم پرداخت.
۱. استفاده از اصطلاحات اینفرمال(informal idioms) و واژه های عامیانه(slang)
اصطلاحات، عبارت های ثابت هستند که انگلیسی زبانان غالباً از آنها در مکالمات روزمره استفاده می‌کند. بعضی از این اصطلاحات فرمال و برخی دیگر اینفرمال هستند شما هرگز نباید از اصطلاحات اینفرمال در رایتینگ خود استفاده کنید. علاوه بر این، کانتکست صحیح اصطلاحات هم از اهمیت زیادی در تضمین نمره بالا در رایتینگ آیلتس برخوردار هستند.
اصطلاحات اینفرمال را می توانید در بخش اسپیکینگ آزمون به خصوص قسمت های اول و دوم استفاده کنید، هرچند باید مطمئن شوید که آنها را در کانتکست درست استفاده می‌کنید. اگر آنها را حفظ کنید، احتمالا ممتحن متوجه آن خواهد شد و نمره شما را کاهش خواهد داد.
در زیر چند نمونه از اصطلاحات اینفرمال را مشاهده می کنید:

 

مثال

At the end of the day, the government needs to raise tax on fast food
It costs an arm and a leg to use public transport in London these days
The issue of global warming is a hot potato
He landed on his feet and found a good job straight away
I can’t get my head round why he said that

استفاده از اصطلاحات اینفرمال(informal idioms) و واژه های عامیانه(slang) یکی از مهمترین عوامل کاهش نمره رایتینگ آیلتس هستند. هرگز از این عبارت ها استفاده نکنید مگر اینکه سطح زبان شما به قدری رشد کرده باشد که بتوانید کانتکست مناسب برای استفاده از آنها را تشخیص دهید.

استفاده از واژه های عامیانه (slang) نیز در اسپیکینگ  یا رایتینگ توصیه نمی شود، زیرا آنها خیلی غیررسمی هستند یا اگر در کانتکست درست استفاده نشوند، منجر به سوء تفاهم می شوند. در زیر چند نمونه اسلنگ بریتیش مشاهده میکنید:

I’m usually knackered after a hard days work

My mate is quite cheeky, he said I was a fat git

I never eat at McDonalds, the meat is dodgy and the burgers taste like crap

هرگز از این واژه ها در آزمون آیلتس استفاده نکنید.

 

۲. برخی از انواع ضمایر شخصی: you, we, us
شما مجاز به استفاده از ضمایر شخصی در رایتینگ آیلتس هستید ولی باید بسیار با احتیاط عمل کنید. اگر مثلاً از ضمیر “you” زیاد از حد در رایتینگ آزمون آیلتس استفاده بکنید، ممکن است رایتینگ شما بسیار اینفرمال به نظر بیاید. چون شما مخاطب را شخصا، خطاب قرار داده اید. این نیز یکی از شایع ترین عوامل کاهش نمره رایتینگ  آیلتس است. به مثال زیر توجه کنید:

مثال

‘…In general, therapy and medicine are more expensive than prevention of diseases. For example, if you get a cold and have a high fever, you have to go to see a doctor and you will pay a lot of money for the diagnosis and medicine. However, if you would like to keep yourself from getting a cold, you have to just wash your hands and mouth before you enter the house or eat food. Also, its cost is not expensive it does not cost anything so, you don’t have to pay a lot……’

در مثال بالا شما مشاهده می کنید که چقدر این رایتینگ اینفرمال است. این داوطلب باید به جای استفاده بیش از حد از ضمایر شخصی از حالت مجهول (passive) استفاده میکرد تا رایتینگ او آکادمیک تر بشود.

هر چند شما می توانید از ضمایر “I” یا “my” برای دادن نظر خود استفاده کنید. چون در بسیاری از موارد در رایتینگ تسک ۲ آیلتس، سوال، مستقیماً نظر شما را میخواهد. مثلا:   ? ‘To what extent do you agree or disagree’  / ‘What is your opinion’ 

دادن نظر شخصی بدون استفاده از ضمایر “I” یا “my” بسیار سخت است. شما هرگز نباید از حالت مجهول برای دادن نظر خود استفاده کنید. در زیر مثال ها را مشاهده میکنید:

‘It is believed that the consumption of too much fast food causes obesity

جمله بالا به روشنی نظر من را نشان نمیدهد و انگار یک نظر عمومی است چون از زبان مجهول استفاده شده است.

‘In my view, the consumption of too much fast food causes obesity’

اما این جمله به وضوح نظر من را نشان می دهد.
هر چند شما می توانید از ضمایر “they“, “I” و “their” برای ارجاع دادن به اشخاص و اشیا جهت اجتناب از تکرار در رایتینگ خود استفاده کنید چون ارجاع ( referencing ) یک فاکتور مهم در جدول معیارهای تعیین نمره آیلتس میباشد. برای خواندن بیشتر راجع به ارجاع به مقاله اجتناب از تکرار با استفاده از ضمایر در رایتینگ آیلتس  کلیک کنید.
۳. کلمات کوتاه شده (shortened words) و اختصار (contraction)

کلمات کوتاه شده کلماتی مانند:

‘info’ به جای ‘information’
uni‘  به جای ‘university’
asap‘ به جای ‘as soon as possible’

هستند. نمونه های دیگری از کلمات کوتاه شده که در رایتینگ آزمون آیلتس اینفرمال به حساب میایند عبارتند از:

till‘ به جای ‘untill’،

gonna‘ به جای ‘going to’

thru‘ به جای ‘through’

 

از کلمات کوتاه شده که یکی از متداول ترین عوامل کاهش نمره رایتینگ آیلتس هستند هرگز در رایتینگ خود استفاده نکنید چون باعث شلختگی آن می شود این کلمات معمولا در اسپیکینگ مورد استفاده قرار میگیرد. علاوه بر این کلمات، شکلهای مخفف افعال کمکی مانند:

can’t / isn’t / aren’t / won’t / don’t / didn’t / shouldn’t …etc

استفاده بیش از حد از این شکلهای مخفف و مختصر، نمره رایتینگ آیلتس شما در حوزه واژگان و گرامر را کاهش می‌دهد. به جای آن ها باید از شکل های زیر استفاده کرد:

cannot / is not / are not / will not / do not / did not / should not

یک مثال ببینید:

مثال

On the one hand, some people would argue that we shouldn’t ban cars from city centres. Their view is that many drivers need to get to business appointments and buses don’t always go directly to where they wanna go. Furthermore, people with disabilities who can’t take public transport need their own vehicles to get around. For example, a report by the Guardian newspaper stated that private car use in Madrid had risen by 17% in 2018 as many people couldn’t rely on the bus and train network’

 

این پاراگراف به خوبی توسعه داده شده است و از واژگان و گرامر بسیار خوب در آن استفاده شده است ولی شکل های مخفف افعال کمکی از قدرت آن کاسته است.

۴٫ جمله های کلی در مقدمه مقاله آیلتس

برای داوطلبین با نمره رایتینگ پایین بسیار ساده است که این عبارت ها را حفظ کنند و در مورد هر سوال در رایتینگ خود از آن استفاده کنند. متاسفانه این هم یکی دیگر از عوامل کاهش نمره رایتینگ آیلتس شما میباشد.
در زیر نمونه ای از آنها را می بینید:

مثال

 • I will argue both points and present my opinion
 • This essay would like to explore reasons for this and offer possible solutions
 • I will illustrate my view in more detail in the following essay
 • The following essay will outline more reasons why I hold this view
 • I will give reasons and argue my opinion in the following essay

در نوشتن مقدمه شما تنها باید دو کار را انجام دهید:
۱. پارافریز کردن سوال
۲ نوشتن thesis statement ( به همراه نظر شخصی در صورتی که سوال از شما خواسته باشد)

۵٫ جملات کلیشه ای در پاراگراف نتیجه گیری (conclusion)

من این مشکل را در پاراگراف نتیجه گیری رایتینگ تسک ۲ بسیاری از داوطلبین آزمون آیلتس دیده ام  که آنها تلاش میکنند ممتحین را با استفاده از عبارات سطح بالا تحت تاثیر قرار دهند. جالب است بدانید که این جملات کلیشه ای یکی از دیگر عوامل کاهش نمره رایتینگ آیلتس میباشد. مانند:

مثال

 • The above points illustrate my opinion
 • As stated above these are the reasons for my view
 • In a nutshell, I think….۰
 • All things considered….۰
 • Last but not least…۰
 • The crux of the matter is…..۰
 • To reiterate….۰
 • In the end…۰
 • Taking all this into consideration….۰

به جای استفاده از این عبارات، از عبارتهای زیر استفاده کنید:

to conclude

to sum up 

in conclusion 

۶. استفاده از عبارت های اینفرمال و غیر رسمی برای دادن نظر
تمامی مقالات آزمون آیلتس از شما می خواهد نظر خود را در مورد یک موضوع عمومی بدهید:

…‘To what extent do you agree or disagree?’ / What is your view’ / Do you agree? / What in your view is

هرگز از عبارتهای اینفرمال برای دادن نظرات خود استفاده نکنید:

 • I reckon…۰
 • I’d say ……۰
 • As far as I’m concerned…۰
 • To be honest, I reckon….۰
 • If you ask me, I think….۰

عبارت های بالا برای استفاده در آزمون اسپیکینگ آیلتس مناسب هستند ولی نباید از آن ها در نوشتن مقاله آیلتس استفاده کرد.به جای عبارت های بالا برای دادن نظر خود در نوشتن مقاله آزمون آیلتس می توانید از عبارت های زیر استفاده کنید:

 • I think…0
 • In my view….۰
 • I believe…۰
 • I hold the view that…۰
 • I agree because…. / I disagree with this view because…۰

۷٫ استفاده از ‘and so on, etc, like, eg, i.e ‘برای مثال ژدن

در رایتینگ فرمال استفاده از عبارتهایی مثل ‘and so on’ درست نیست. این یک نمونه بارزی از شلخته نویسی است. شما باید دقیقاً منظور خود را توضیح دهید. این در مورد ‘eg’ و ‘etc’ هم صدق میکند. از این عبارتها خودداری کنید و دقیقاً منظور خود را توضیح دهید. اگر شمابخواهیدیاداشتی به همکار خود در محل کار بنویسید

 

 

کلاس خصوصی آیلتس در تهران

کلاس خصوصی آیلتس در تهران

برگزاری کلاس خصوصی آیلتس توسط استاد محمد سجادی

همانطور که می دانید با افزایش پیدا کردن تعداد متقاضیان برای شرکت در آزمون آیلتس ، زبان آموزان در سراسر کشور به دنبال استاد خوب آیلتس برای یادگیری و شرکت در آزمون آیلتس هستند. مسئله دیگری که می تواند کمک زیادی در پیشرفت زبان آموزان داشته باشد شرکت در کلاس خصوصی آیلتس است زیرا شرکت در این کلاسهای خصوصی آیلتس مزایای خاص خود را دارد و همچنین برای کسانی که محدودیت زمانی دارند مناسبتر است و در زمان کوتاهتری می توانند به نتیجه برسند.

استاد محمد سجادی با چندین سا سابقه درخشان در موسسات معتبر تهران مانند : کیش، سفیر،گفتگو،کیش ایر و ایرانمهر این بار اقدام به برگزاری کلاس خصوصی آیلتس در تهران کرده است تا زبان آموزان به راحتی در این کلاسها شرکت کنند. کلاس های خصوصی استاد سجادی شامل لیست زیر میشود :

عزیزانی که بنا به هردلیلی نمیتوانند به صورت حضوری در این کلاسها شرکت کنند میتواند در کلاسهای آنلاین شرکت کنند برای مطالعه بیشتر در این مورد میتوانید به مقاله تدریس خصوصی آنلاین زبان انگلیسی مراجعه نمایید.

تدریس خصوصی آنلاین

مزایای کلاس خصوصی آیلتس

کلاس های آموزش آیلتس توسط استاد محمد سجادی به صورت حضوری و آنلاین برگزار میشود، که کلاسهای حضوری به صورت خصوصی و نیمه خصوصی برگزار میشود در ادامه میخواهیم شما را با مزایای شرکت در کلاس خصوصی آیلتس آشنا کنیم.

 • کلاس در محل مورد نظر شما برگزار میشود.
 • مربی روی زبان شما، توانایی شما و حیطه هایی که به تمرین بیشتری نیاز دارید توجه می کند.
 • انجام دادن تکالیف خیلی سریع تر از شرکت در گروه کلاسی به پیشرفت شما کمک می کند.
 • شما می توانید در مورد موضوعات کلاس با مربی صحبت کنید و سرفصل هایی را انتخاب کنید که برایتان جالب و مورد نیاز است.
 • اگر دانش زبان را برای به دست آوردن موقعیت و یا شغلی نیاز دارید، شرکت در کلاس خصوصی زبان بهترین موقعیت را بوجود می آورد که روی همین مسئله تمرکز کنید.
 • شما می توانید بدون هیچ نگرانی بابت سایر شرکت کنندگان کلاس، در مورد تلفظ کلمات بارها و بارها از مربی سوال بپرسید.
 • می توانید سرعت پیشرفت کلاس را با توجه به توانایی فردی خودتان تنظیم کنید.
 • در کلاس های خصوصی حواس پرتی های محیطی کمتری وجود دارد و این کلاس ها سختگیرانه و جدی برگزار می شوند. این سخت کوشی نتایج درخشانی برای شما به ارمغان می آورد.

 

اما شرکت در کلاس‌های گروهی با وجود مزیت‌های محدودی که دارند (مثل لذت کار گروهی و شبکه سازی)، معایبی هم دارند از جمله:

 • یکسان نبودن سطح زبان افراد کلاس.
 • تمرکز کمتر زبان آموز نسبت به کلاسهای خصوصی one to one.
 • اتلاف وقت کلاس بابت سؤال‌ها و کارهای گروهی که در کلاس انجام می‌شود.
 • طولانی بودن دوره آموزش زبان به دلیل تعدد نفرات.
 • تضمینی نبودن دوره های آموزش آیلتس در این دوره‌ها.

جهت مطالعه بیشتر و قبولی در آزمون آیلتس میتوانید به مقاله کسب نمره ۷ در آزمون آیلتس مراجعه نمایید.

 

 

آیلتس لایف اسکیلز

آیلتس لایف اسکیلز برای چه گروهی مناسب است؟

داشتن مدرک آیلتس لایف اسکیلز برای کسانی که خانواده درجه ۱ آنها در کشور انگلیس زندگی می کنند و قصد ملحق شدن به آنها را دارند لازم است. در آزمون لایف اسکیلز، مهارتهای ارتباطی و تعاملی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و هدف آزمون سنجش میزان توانایی افراد در برقراری ارتباطات روزمره و تعاملات جاریست.

آزمون آیلتس سال هاست که در دو نسخه عمومی (General) و آکادمیک (Academic) برگزار می‌شود اما این نسخه از آزمون آیلتس که نام آن آیلتس لایف اسکلیز (IELTS Life Skills) است به تازگی معرفی شده و ساختار آن متفاوت از نسخه های جنرال و آکادمیک است.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز مخصوص داوطلبانی است که قصد مهاجرت و دریافت اقامت انگلستان را داشته و در عین حال به دنبال آزمونی به مراتب ساده تر از آیلتس هستند.

بعضی از موضوعات رایج در مهارت گفتار (Speaking) آیلتس لایف اسکیلز، علاقه مندی ها، آموزش، مشکلات اجتماعی، اوقات فراغت، وسایل نقلیه و خانواده هستند.

 

آیلتس لایف اسکیلز چه تفاوتی با آیلتس آکادمیک و جنرال دارد؟

 • آزمون آیلتس لایف اسکیلز با هدف سنجش دانش زبانی افراد در دو مهارت گفتاری (Speaking) و شنیداری (Listening) طراحی شده است و قسمت نوشتن (Writing) و خواندن   (Reading)  ندارد.
 • در بخش صحبت کردن (Speaking) آیلتس لایف اسکیلز بر خلاف نسخه جنرال و آکادمیک آّیلتس که به صورت فردی برگزار می‌شود، فرد آزمون دهنده با یک شرکت کننده دیگر آزمون خواهد داد.
 • آیلتس لایف اسکیلز نمره ندارد (یعنی مانند آیلتس، مهارت زبانی داوطلب بر اساس نمرات از ۱-۹ نشان داده نمی‌شود)، بلکه نمره داوطلب به صورت قبول یا عدم قبولی در امتحان اعلام می‌شود.

 

اگر برای کشور انگلیس اقدام کرده اید باید آیلتس مخصوص انگلیس را بدهید:

کشور انگلیس آیلتس مخصوص به خود را دارد که به آیلتس UKVI شهرت دارد. این آزمون ها در مراکز خاصی برگزار می شوند و اگر شما نیاز به آن دارید حتما باید از مرکز بپرسید که آیا این نوع آزمون را برگزار می کنند یا نه.این آزمون نمره ای ندارد و اگر در این آزمون شرکت کنید یا قبول (pass) می شوید یا رد (Fail) می شوید.

 

آزمون آیلتس لایف اسکیلز در چه سطوحی برگزار می شود؟

در آزمون لایف Life Skills سنجش دو مهارت اصلی برقراری ارتباط در سه سطح A2  ، A1 و B1 طبق چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان‌‌ها یا CEFR در دستور کار قرار دارد.

 

آزمون سطح A1:

این نوع آزمون برای افرادی ست که تقاضای ویزای اعضای خانواده در انگلستان را دارند.

آزمون سطح A2:

برای تمدید ویزای Family Member می‌باشد و تنها در خود انگلستان برگزار می‌شود. یعنی این آزمون برای داوطلبین حاضر در ایران که ویزای انگلستان ندارد، طراحی نشده است.

 

آزمون سطح B1:

اگر برای اجازه اقامت نامحدود یا شهروندی اقدام کرده‌اید به این سطح آزمون نیاز دارید.

به طور کلی روند آزمون Life Skills به این صورت است که در اتاق آزمون دو داوطلب با یک ممتحن قرار میگیرند. ابتدا هر کدام از داوطلبین در ۳ تا ۴ دقیقه به معرفی خود می‌پردازند. سپس به سوالات ممتحن پاسخ می دهند و در مرحله بعدی به یک فایل صوتی که توسط اسپیکر پخش میشود گوش می‌دهند و سوالات بعدی ممتحن از متن فایل صوتی طراحی می‌شود.

آزمون آیلتس در دو نوع Academic ، General  نیز برگزار می شود که مطالعه تدریس خصوصی آیلتس شما را در مسیر کسب نمره ۷ آیلتس در این آزمون ها کمک می کند. با انتخاب استاد خوب آیلتس می توانید در امر آموزش از اساتید مجرب در این زمینه کمک بگیرید و قبولی در آزمون آیلتس را پیش روی خود داشته باشید.

 

ساخت جعبه لایتنر برای یادگیری زبان

ساخت جعبه لایتنر برای یادگیری زبان انگلیسی

یکی از راه های موثر در یادگیری زبان انگلیسی استفاده از جعبه لایتنر است که می تواند کمک زیادی به شما بکند. زبان آموزان زیادی سوال می کنند که جعبه لایتنر را از کجا بخرم ؟ اما در مقاله زیر ما میخواهیم به شما ساخت جعبه لایتنر زبان را آموزش دهیم تا بتوانید در منزل این جعبه را بسازید و از آن استفاده کنید.

جعبه لایتنر چیست ؟

در واقع جعبه لایتنر از ۵ بخش تشکیل شده که هرکدام از این خانه ها ظرفیت مشخصی دارند :

 • خانه اول تنها ظرفیت یک ردیف برگه را دارد.
 • خانه‌ دوم ظرفیت دو ردیف
 • خانه‌ سوم چهار ردیف
 • خانه‌ چهارم هشت ردیف
 • خانه‌ پنجم شانزده ردیف

جعبه لایتنر چیست ؟

 

چگونه جعبه لایتنر بسازیم ؟ (آموزش تصویری جعبه لایتنر)

هرکس با هر امکاناتی میتواند در خانه شروع به ساخت جعبه لایتنر بکند، برای ساخت جعبه لایتنر باید ابعاد آن ۶*۳۰ سانتی متری که دارای ۵ خانه است ساخته شود . اندازه هر خانه باید دو برابر قبلی باشد. به اینصورت که خانه شماره یک جعبه ۱ واحد ، خانه شماه دو ۲ واحد ، خانهٔ شمارهٔ سه جعبه لایتنر  ۵ واحد، خانهٔ شمارهٔ چهار جعبه لایتنر، ۸ واحد و خانهٔ شمارهٔ پنج جعبه لایتنر، ۱۴ واحد باشد.

آموزش ساخت لایتنر

*برای اینکه بهتر متوجه شوید به تصویر زیر توجه کنید.

آموزش تصویری جعبه لایتنر

آموزش تصویری جعبه لایتنر

به این صورت که در هر خانه به تعداد خط چین های درون تصویر کاغذ رنگی قرار می دهیم. به عنوان مثال درون خانه‌ چهارم به جای نقطه چین باید ۷ تا کاغذ رنگی (یا هر چیز دیگری که برگه ها را از هم جدا کند) قرار دهیم. برای تهیه برگه مطالب می توانید یک برگه A4 را با تاکردن به ۱۶ قسمت تقسیم کنید و آن را با قیچی ببرید و یا اینکه آن را از بیرون خریداری نمایید.

همچنین برای مطالعه بیشتر میتوانید به مقاله چگونه بهتر یاد بگیریم ؟ مراجعه نمایید.

آموزش کار با جعبه لایتنر

اگر بخواهیم مختصر توضیح دهیم شما روزانه مطابق یک متد خاص، برگه هایی را درون خانه ها قرار می دهید و برگه های روز های قبل را می خوانید. استفاده از جعبه لایتنر روزانه ۳۰ دقیقه زمان می برد اما بازدهی عالی و بسیار بالایی دارد.

آموزش تصویری لایتنر

برای اینکه کار با جعبه لایتنر را به خوبی درک کنید توصیه می کنم بعد از تهیه جعبه (ساخت جعبه یا خرید آن)، از روز اول طبق مطالب پایین شروع کنید و پس از آن روزهای بعد را روزانه انجام دهید.

روز اول

بعد از تهیه جعبه (ساخت جعبه لایتنر یا خرید آن)، کار با آن را شروع می کنیم.

۱- مشخص کنید که چه مطلبی را می خواهید بخوانید. فرض می کنیم قرار است لغات زبان را حفظ کنید. به تعداد دلخواه یا بیشتر کاغذ کوچک تهیه کنید. روی یک طرفه برگه لغت و طرف دیگر معنی آن را بنویسید. (Red و طرف دیگر قرمز).

باقی برگه ها را نیز به همین صورت آماده کنید. یک دور برگه ها را مرور کنید تا لغات در ذهنتان بماند. سپس آنها را در خانه اول قرار دهید. در آخر جعبه را کنار بگذارید.

روز دوم

دوباره به سراغ جعبه لایتنر می روید. برگه های خانه اول را بردارید و یکی یکی بخوانید. اگر لغت داخل برگه ای را بلد بودید آن را داخل خانه دوم قرار دهید. اگر بلد نبودید آن را به خانه اول برگردانید.

مطابق روز اول، امروز هم به تعداد دلخواه برگه لغت بنویسید و به ردیف اول اضافه کنید. با این حساب الان در ردیف اول دو چیز وجود دارد:

۱- برگه‌هایی که بلد نبودید و به ردیف دوم راه پیدا نکردند.

۲- برگه‌های جدیدی که امروز اضافه کردیم.

نکته: مهم نیست که برگه های این ۲ موردی که ذکر شد با هم ادغام شود.

نکته: یک برگه رنگی بلندتر از برگه لغت جلوی برگه های خانه دوم بگذارید.

چگونگی ساخت جعبه لایتنر

روز سوم

همیشه کار را از خانه ای شروع کنید که ظرفیتش تکمیل شده است. خانه دوم شامل ۲ ظرفیت است که با برگه رنگی جدا شده بود. واضح است که جلوی برگه رنگی خالی است، پس ظرفیتش تکمیل نشده است. بروید سراغ خانه اول که ظرفیتش تکمیل شده است (خانه اول یک ظرفیتی بود). برگه های خانه اول را بردارید و بخوانید. اگر بلد بودید، درون خانه دوم بعد از برگه رنگی بگذارید. اگر بلد نبودید دوباره آنها را به خانه اول برگردانید.

روز چهارم

۱- در روز چهارم خانه دوم که ۲ ظرفیتی بود تکمیل شده است. پس کار را با خانه دوم شروع کنید. همیشه هر خانه ای را که می خواهید شروع کنید، از برگه های جلوی آخرین برگه رنگی شروع کنید. کار را با برگه های جلوی برگه رنگی خانه دوم شروع کنید. لغت درون برگه را بخوانید. اگر بلد بودید درون خانه سوم قرار دهید. در غیر این صورت آن برگه را به خانه اول برگردانید.

نکته: آخرین کاری که باید انجام دهید این است که برگه رنگی درون خانه دوم را بردارید و پشت برگه هایی که الان پشت برگه رنگی هستند قرار دهید تا برگه های گروه اول بیاید جلو و فردا خوانده شود.

۲- بعد بروید سراغ خانه اول که ظرفیتش تکمیل شده است. برگه را بخوانید اگر بلد بودید، ببرید درون خانه دوم پشت برگه رنگی قرار دهید. اگر هم بلد نبودید دوباره درون خانه اول بگذارید.

روش کار با جعبه لایتنر به این صورت بود که بیان کردیم. باقی روزهام هم به همین روال پیش ببرید تا همه ردیف ها تکمیل شود.

در آخر برگه هایی را که لغت درونش را بلد بودید از جعبه خارج کنید و درون پاکت بگذارید. این لغات را ۱۰۰% بلدید.

عزیزانی که تمایل به شرکت در آزمون آیلتس لایف اسکیلز را دارند میتوانند در کنار شرکت در کلاس های تدریس خصوصی آیلتس با استفاده از جعبه لایتنر به راحتی لغات را به خاطر بسپارند.

 

 

آزمون تافل در ایران

آزمون تافل در ایران

آزمون تافل چیست؟

همانطور که می دانید تافل مخفف می باشد و توسط موسسه غیرانتفاعی (ETS) واقع در ایالات متحده آمریکا برگزار می شود. آزمون تافل و آزمون آیلتس جز امتحانات اصلی سنجش توانایی استفاده از زبان انگلیسی، برای افرادی است که زبان مادری آنها انگلیسی نیست و بنا به هر دلیلی میخواهند به خارج از کشور مهاجرت کنند و در دانشگاه ها و موسسات آنجا به ادامه تحصیل بپردازند. برای موفقیت در آزمون تافل یکی از بهترین روش ها شرکت در کلاس تدریس خصوصی تافل است که در ادامه بیشتر در این مورد توضیح خواهیم داد.

آزمون تافل چیست

انواع آزمون تافل (TOEFL)

آزمون تافل تنها با یک فرمت Academic برگزار می شود اما به صورت :

آزمون تافل اینترنتی (iBT)

در گذشته آزمون تافل به صورت کامپیوتری برگزار می شد اما امروزه با توجه به پیشرفت و گستردگی اینترنت در تمامی مراکز برگزاری آزمون تافل در ایران و اکثر کشورهای این آزمون به صورت اینترنتی برگزرا می شود و کشورهایی که به اینترنت دسترسی ندارند به صورت کاغذی این آزمون را برگزار می کنند. آزمون تافل iBT در ۴ ساعت و ۴ بخش برگزار می شوند که هر یک از مهارت های  Reading (مهارت خواندن، یا همان درک مطلب)، Listening (مهارت شنیداری)، Speaking (مهارت گفتار، یا همان بیان شفاهی)، و Writing (مهارت نگارش)، را مورد سنجش قرار می دهند و نمره هرکدام از مهارت ها بین ۰ تا ۳۰ و در مجموع بین ۰ تا ۱۲۰ است.

مهارت خواندن  (درک مطلب)

بخش درک مطلب در تافل iBT خیلی با نسخه کامپیوتری آن (CBT) تفاوت ندارد. این بخش از سه متن آکادمیک تشکیل شده است که به دنبال هر کدام چندین پرسش مطرح می‌شود. هر کدام از این متن‌ها حدوداً از ۶۵۰ تا ۷۵۰ کلمه ساخته شده‌اند. موضوع متن‌ها آکادمیک بوده و معمولا در کتابهای دانشگاهی یافت می‌شوند. سوالات عمدتا در مورد موضوع اصلی متن، جزئیات، برداشت‌ها، نحوهٔ دیگر بیان جملات، جایگذاری جملات، واژه‌های مترادف می‌باشد. در آزمون iBT دانشجو باید مهارت‌هایی نظیر خلاصه برداری، برداشت سریع ایده‌های اصلی و جدولبندی را دارا باشد. به طور کلی نیازی به اطلاعات قبلی در مورد متن نیست اما اطلاعات قبلی می‌تواند کمک کننده باشد.

نوع سؤالات نیز ترکیبی از نوع سؤالات موجود در تافل کامپیوتری (CBT) و انواع جدیدتری از سؤالات است که در آن شرکت کنندگان باید جدولی را پر کنند یا یک نتیجه‌گیری روایی را تکمیل نمایند. به بخش درک مطلب (Reading) دو ویژگی اضافه شده که یکی فهرست لغات و دیگری یک گزینه تجدید نظر (review option) است. «فهرست لغات» به داوطلب این امکان را می‌دهد که معنی کلمات کلیدی موجود در متن را بیابد و با «گزینه تجدید نظر» (یا review option) می‌تواند در پاسخ‌ها تجدید نظر کند.

مهارت شنیداری

بخش شنیداری آزمون تافل توانایی داوطلب را در درک مکالمات انگلیسی- آن‌گونه که در آمریکای شمالی صحبت می‌شود- ارزیابی می‌کند. بخش شنیداری آزمون تافل اینترنتی (iBT) هم خیلی با نسخه کامپیوتری آن (CBT) متفاوت نیست. این بخش از دو مکالمه و چهار سخنرانی درسی همراه با پرسش‌های متعدد تشکیل شده است.

مهارت گفتاری

این بخش از آزمون تافل دارای شش تکلیف (task) می‌باشد که دو تکلیف آن به صورت مستقل (independent) و چهار تکلیف به صورت تلفیقی است؛ دو قسمت مستقل که در هرکدام از آنها یک سوال دربارهٔ زندگی آکادمیک مطرح می‌شود و شرکت‌کنندگان باید با استفاده از دانش و تجارب شخصی خود در مورد موضوع خاصی توضیح ‌دهند. چهار قسمت هم به صورت تلفیقی است که بخشهای  reading،listening  همراه با بخش speaking وجود دارد. در این بخشها دانشجو باید در مورد خلاصهٔ متنی که می‌خواند یا می‌شوند و یا ایده‌های جدید خود در مورد این متون صحبت کند. این صحبت‌ها باید دقیق، واضح و دارای تجزیه و تحلیل دقیق از اطلاعات ارائه شده باشد. مدت پاسخ‌گویی به هر کدام از تکالیف از ۴۵ تا ۶۰ ثانیه متغیر می‌باشد.

مهارت نوشتاری

این بخش شامل دو قسمت است. یک قسمت تلفیقی و یک قسمت مستقل. در بخش تلفیقی دانشجو باید متن آکادمیکی را بخواند، سپس به ادامهٔ آن گوش دهد و بعد از ان نظرات خود را در مورد متن بنویسد. در بخش مستقل نیز دانشجو یک مقالهٔ شخصی در مورد سوال ارائه شده می‌نویسد. در واقع در قسمت تلفیقی داوطلب باید در ابتدا متن کوتاهی را بخواند (۲۵۰ تا ۳۰۰ کلمه) و سپس به یک نطق مرتبط با متن گوش دهد. بعد از آن باید با استفاده از اطلاعاتی که از متن و سخنرانی به‌دست آورده‌ به یک پرسش پاسخ دهد. ۲۰ دقیقه فرصت داده می‌شود که داوطلب پاسخ خود را که باید بین ۱۵۰ تا ۲۲۵ کلمه باشد، بنویسد. اما قسمت مستقل (independent) بخش نوشتاری، مشابه بخش نوشتاری آزمون کامپیوتری تافل می‌باشد؛ در این قسمت ۲۰ دقیقه فرصت داده می‌شود که انشاء کوتاهی در حدود ۳۰۰ کلمه درباره یک موضوع خاص نوشته شود.

آزمون تافل اینترنتی iBT

آزمون تافل کاغذی (PBT)

در آزمون تافل کاغذی (PBT) سوالات در یک دفترچه در اختیار داوطلب قرار میگیرد. سوالات آزمون PBT به ۴بخش تقسیم میشوند:

شنيداری (Listening)

بخش شنیداری که شامل ۵۰ سوال میباشد در سه قسمت مطرح میگردد. طراحی سوالات listening بر اساس :

بخش اول: مکالمه بین دونفر

بخش دوم : مکالمه ای گسترده تر بین دو یا چند نفر

و بخش سوم : یک سخنرانی دانشگاهی با موضوعی علمی

میباشد. زمان پاسخگویی به سوالات این بخش ۳۵ دقیقه است.

ساختار(Structure and Written Expression)

سوالات این قسمت به دو شکل مطرح میشوند:

در دسته اول سؤالات، داوطلب بايد ساختار صحيح و ترتيب لغات را تشخيص دهد. اين دسته از سؤالات از يک جمله با يک يا چند جای خالی ساخته شده اند و داوطلب بايد گزينه‌ای را که به بهترين نحو جمله را تکميل می کند، انتخاب نماید.

در دسته ی دوم سوالات،جملات کاملی ارائه میشود که زیر چهار بخش آن خط کشیده شده است. داوطلب باید قسمت اشتباه را مشخص کند. سوالات این بخش در مجموع ۴۰ سوال خواهد بود که متقاضی ۲۵ دقیقه زمان برای پاسخگویی دارد.

درک مطلب

در این بخش میزان درک متون انگلیسی و نیز میزان گستردگی دایره لغات زبان آموزان مورد ارزیابی قرار می گیرد.۵ متن تخصصی با موضوعات علمی و دانشگاهی در این بخش بیان شده و برای هر متن ۱۰ سوال مطرح گردیده است که متقاضیان ۵۵ دقیقه زمان برای پاسخگویی به سوالات دارند. پاسخ تمامی سوالات در متن آمده و نیازی به داشتن پیشینه ذهنی برای پاسخگویی به سوالات نمی باشد.

نوشتار (Writing)

در این بخش موضوعی مطرح میگردد و متقاضیان ۳۰ دقیقه زمان دارد تا در مورد آن موضوع انشا بنویسند..

نمره آزمون تافل کاغذی PBT بین ۳۱۰ تا ۶۷۷ خواهد بود و از جمع امتیازات بخش های listening , comprehension , Structure  حاصل میشود.امتیاز بخش های listening , Structure در بازه ۶۸ -۳۱ و نمره بخش comprehension در بازه ۶۷-۳۱ تعریف شده است. نمره بخش writing  در نمره کل متقاضی لحاظ نمی گردد ولی به طور جداگانه محسوب می گردد.

بخش تعداد سوالات مدت زمان پاسخگویی
Listening ۵۰ ۳۵ دقیقه
Structure ۴۰ ۲۵ دقیقه
Comprehension ۵۰ ۵۵ دقیقه
Writing یک موضوع داده میشود ۳۰ دقیقه

مراکز برگزار کننده آزمون تافل (TOEFL)

شما از طریق جستجو در سایت ETS می توانید با وارد کردن نام دانشگاه ، یا شهر و موقعیت دانشگاه از نمره مورد پذیرش توسط دانشگاه مطبوعتان مطلع شوید. و یا با وارد کردن نمره یی که کسب کرده ید و انتخاب مقطع تحصیلی و کشور مطبوعتان، فهرستی از تمام دانشگاه ها و مراکزی که توانایی تحصیل در آن ها را دارید دریافت کنید.

 

مدرک تافل چه کاربردی دارد؟

غیر از امور مهاجرت، سفر، و تحصیل در خارج از کشور، داشتن نمره ی خوب در آزمون تافل می تواند رزومه ی شما در داخل کشور نیز تقویت نماید و شانس شما را برای یافتن شغلی عالی رتبه تر، و یا کرسی دانشگاهی افزایش دهد. پس شرکت در این آزمون و موفقیت در آن، حتی در صورت عدم امکان مهاجرت و تحصیل در خارج کشور، همچنان می تواند برایتان سودمند باشد.

 

نمره آزمون آیلتس

نمره آزمون آیلتس چگونه محاسبه میشود؟

بسیاری از داوطلبانی که در آزمون آیلتس شرکت میکنند به دنبال این هستند که بدانند نمره کل و نهایی آن ها در ین آزمون چگونه محاسبه میشود. ما در این مقاله به شما نحوه ی محاسبه نمره آزمون آیلتس را میگوییم.

نمره آزمون آیلتس از ۰ تا ۹ است.این آزمون از ۴ بخش ریدینگ ، لیسنینگ ،رایتینگ و اسپیکینگ  تشکیل شده است.هر کدام از این ۴ بخش آزمون دارای نمره ۰ تا ۹ هستند.(برای کسب هر یک از این مهارت ها میتوانید از کلاس های تدریس خصوصی آیلتس استفاده کنید.)

در انتها نمره ی کل این آزمون از میانگین کلی این ۴ بخش تشکیل میشوند. میانگین انتهایی به سمت نزدیک ترین عدد گرد میشوند.

هر نمره ای که شما کسب کنید به معنی میزان سطح و دانش شما در این آزمون است.

یه نمرات زیر دقت کنید.

نمره ۰ : اگر شما نمره آزمون آیلتس را ۰ بگیرید ،به این معنی است که هیچ اطلاعات قابل ارزیابی دیده نشده است.

نمره ۱: نمره ی ۱ در آزمون آیلتس به این معنی است که توانایی استفاده از زبان بیش از چند کلمه را ندارد.

نمره ۲ : اطلاعات بسیار ابتدایی با استفاده از چند  لغت برای برطرف کردن نیاز های ابتدایی و فوری دارد.

نمره ۳ : نمره ۳ به این معنی است که میتواند مفهوم کلی را در موقعیت های آشنا درک و ارزیابی کند.

نمره ۴: توانایی استفاده از زبان پیچیده را ندارد.مشکلات زیادی در فهم و بیان منظور را دارد.

نمره ۵: مهارت نسبی با قابلیت درک عمومی را در بیشتر موقعیت ها دارد.

نمره ۶: با داشتن بعضی از بی دقتی ها در کل دارای مهارت موثر زبانی است.همچنین قادر به استفاده و فهم زبان نسبتا پیچیده را در موقعیت های آشنا دارد.

نمره ۷ :مهارت کاملا کاربردی زبان را دارد اگر چه با اشتباهاتی همراه است و در کل توانایی آن را دارد که از پس زبان پیچیده برآید و برخی استدلال ها را درک کند.

نمره ۸ : مهارت کاملا کاربردی زبان را داراست و فقط هر آز گاهی اشتباه میکند.ممکن است در موقعیت های نا آشنا فهم کاملی نداشته باشد ولی از پس مباحثات پیچیده بر میاید.

نمره ۹: مهارت کاملا کاربردی زبان را داراست، دقیق، صحیح، روان همراه با فهم کامل.

محاسبه نمره لیسنینگ آیلتس

نمره ازمون آیلتس در بخش لیسنینگ به صورت زیر محاسبه میشود.

نمره نهایی مهارت پاسخ های صحیح
۹ ۳۹-۴۰
۸٫۵ ۳۷-۳۸
۸ ۳۵-۳۶
۷٫۵ ۳۲-۳۴
۷ ۳۰-۳۱
۶٫۵ ۲۶-۲۹
۶ ۲۳-۲۵
۵٫۵ ۱۸-۲۲
۵ ۱۶-۱۷
۴٫۵ ۱۳-۱۵
۴ ۱۱-۱۲

 

محاسبه نمره ریدینگ آیلتس آکادمیک

نمره ازمون آیلتس آکادمیک در بخش ریدینگ به صورت زیر محاسبه میشود.

 

نمره نهایی مهارت پاسخ های صحیح
۹ ۳۹-۴۰
۸٫۵ ۳۷-۳۸
۸ ۳۵-۳۶
۷٫۵ ۳۳-۳۴
۷ ۳۰-۳۲
۶٫۵ ۲۷-۲۹
۶ ۲۳-۲۶
۵٫۵ ۱۹-۲۲
۵ ۱۵-۱۸
۴٫۵ ۱۳-۱۴
۴ ۱۰-۱۲
۳٫۵ ۸-۹
۳ ۶-۷
۲٫۵ ۴-۵

 

محاسبه نمره ریدینگ آیلتس جنرال

نمره آزمون آیلتس در بخش لیسنینگ به صورت زیر محاسبه میشود.

 

نمره نهایی مهارت پاسخ های صحیح
۹ ۴۰
۸٫۵ ۳۹
۸ ۳۷-۳۸
۷٫۵ ۳۶
۷ ۳۴-۳۵
۶٫۵ ۳۲-۳۳
۶ ۳۰-۳۱
۵٫۵ ۲۷-۲۹
۵ ۲۳-۲۶
۴٫۵ ۱۹-۲۲
۴ ۱۵-۱۸
۳٫۵ ۱۲-۱۴
۳ ۹-۱۱
۲٫۵ ۶-۸

 

در این مقاله در مورد نمره آزمون آیلتس صحبت کردیم . امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. با توجه به این که ممکن است شما زمان کافی برای کسب مهارت در این آزمون را نداشته باشید ما به شما کلاس تدریس خصوصی آیلتس مجموعه  mypte را پیشنهاد میکنیم که دارای اساتید مجرب هستند.

کسب نمره 7 در آزمون آیلتس

کسب نمره ۷ در آزمون آیلتس

اگر در اینترنت جستجو کنید قطعا روشهای مختلفی برای کسب نمره ۷ در آزمون آیلتس به شما پیشنهاد داده می شود تا بتوانید در آزمون آیلتس موفق شوید، اما سوالی که در اینجا پیش می آید این است که آیا این برنامه ریزی ها برای تمام افراد مناسب است؟

نظر ما و اساتید بسیاری در این زمینه منفی است و طی تجربه ای که در این سالها داشته ایم باید بگوییم هیچ روش برنامه ریزی وجود ندارد که به طور ۱۰۰% روی همه زبان آموزان تاثیر گذار باشد. در این مقاله می خواهیم به نکاتی بپردازیم که برای کسب نمره ۷ در آزمون آیلتس می توانید از آنها کمک بگیرید.

کسب نمره 7 در آزمون آیلتس

برای مطالعه بیشتر میتوانید به مقاله مهارت های کلیدی آیلتس مراجعه نمایید.

کسب نمره ۷ در آزمون آیلتس

کسب نمره ۷ در آزمون آیلتس جز اهداف زبان آموزان بسیاری است و به این دلیل است که نمره ۷ ، ۷/۵ آیلتس نشان دهنده سطح خوب زبان انگلیسی است که به وسیله آن می توانید در هر دوره دانشگاهی حتی در موسسات نخبگان آکسفورد و آیوی لیگ شرکت کنید و فقط تعداد کمی از رشته ها مانند ادبیات، زبان شناسی و قانون نیاز به نمره بالای ۷ دارند. برای کسب نمره ۷ آیلتس ابتدا باید برنامه ریزی لازم را انجام دهید و در مورد آزمون آیلتس اطلاعات کافی را به دست آورده باشید و با منابع آن به خوبی آشنا باشید تا بدانید هر کدام از چهار مهارت مورد نیاز را چگونه به کار گیرید.

همانطور که میدانید نمره نهایی آیلتس از میانگین چهار مهارت Listening, Reading,Writing,Speaking به دست می آید که برای کسب نمره ۷ یا ۷/۵ باید به تعداد مشخصی تست پاسخ مثبت بدهید.

 

IELTS Listening

 • پاسخ درست به ۳۰ سوال از  ۴۰ (برای ۷ آیلتس)
 • پاسخ درست به ۳۲ سوال از ۴۰ (برای ۷ آیلتس)

IELTS Reading (آکادمیک)

 • پاسخ درست به ۳۰ سوال از  ۴۰ (برای ۷ آیلتس)
 • پاسخ درست به ۳۳ سوال از ۴۰ (برای ۷ آیلتس)

IELTS Writing (آکادمیک)

 • هر دو سوال را به طور کامل پاسخ دهید.
 • پاراگراف هایتان واضخ باشند و هرکدام شامل یک ایده اصلی و جملات باشند.
 • با استفاده از واژگان سطح بالا و با اگاهی، بین کلمات هماهنگی ایجاد کنید.
 • یک مرور کلی با ذکر مقایسه های دقیق را در تسک قرار دهید.
 • یک موقعیت روشن را نشان دهید و به تسک ۲ متصل کنید.
 • جملات بدون خطا در نظر گرامری و املایی داشته باشید.

IELTS Speaking

 • به صورت روان و بلند در هر موضوع خاص صحبت کنید.
 • برای اتصال ایده ها از طیف وسیعی از لغات مرتبط استفاده کنید.
 • از اصطلاحات کمتر استفاده کنید.
 • جملات خود را بدون خطای گرامری بیان کنید.
 • کنترل خوبی در تلفظ و لحن صدا از خود نشان دهید.

نکات مهم در کسب نمره ۷ آیلتس

قالب امتحان را شناسایی کنید

درباره ی قالب امتحان در ۲ مدل به خوبی آگاه باشید. محتوای لیسنینگ و اسپیکینگ در هر دو مدل مشابه هستند، با این حال محتوای ریدینگ و رایتینگ متفاوت است.

به قوانین و دستورات توجه کنید

شما باید با تمام قوانینی که یک مولفه دارد، آشنا باشید. برای مثال در ‘لیسنینگ’، شما ۱۰ دقیقه وقت دارید تا جواب های خود را به پاسخ نامه منتقل کنید. صرف نظر از این که جواب هایتان در برگه ی سوالات تا چه حد درست است، نمره ی شما بر مبنای آن چه که در پاسخ نامه نوشته اید، داده خواهد شد. به طور کامل به محدودیت لغات وفادار باشید. هر جوابی که از حد مشخص شده برای لغات فراتر برود باعث از دست دادن نمره می شود. شما باید در ‘لیسنینگ’ و ‘ریدینگ’ جواب های خود را با مداد بنویسید، با این حال در قسمت رایتینگ آزاد هستید تا بین مداد و خودکار یکی را انتخاب کنید.

تا موقعی که به بهترین حالت خود برسید به تلاش ادامه دهید

به راستی تمرین کردن کلید کمال است. تمام وقت خود را بگذارید و از توانایی های خود برای کسب بیش ترین نمره در تمام ۴ قسمت استفاده کنید. تمرین کردن فقط حیطه هایی را که مستلزم پیشرفت هستند با اهمیت نشان نمی دهد، بلکه حیطه هایی که قبلا در آن ها بهتر بوده اید را هم قوی می کند. شما می توانید استفاده از نمونه سوالات را تمرین کنید که در سایت رسمی آیلتس قابل دسترس هستند. شرکت در امتحان آزمایشی هم توصیه می شود که شامل جواب ها و انجام نمونه ی رایتینگ و نمونه ی اسپیکینگ به همراه نظرات شرکت کنندگان در امتحان است.

از زمان خود به خوبی استفاده کنید

این به نکته ی ذکر شده ی قبلی مربوط است. بازده زمانی شما به میزانی که تمام ۴ محتوا را تمرین کرده اید، بستگی دارد. آیلتس امتحانی با حد زمانی مشخص است و این را برای شرکت کننده بسیار ضروری می سازد که قبل از آن دوره ی زمانی مشخص، چند دفعه تمرین کرده باشند.

 

جهت شرکت در کلاس تدریس خصوصی آیلتس و همچنین تعیین سطح رایگان میتوانید با در تماس باشید.

 

هزینه تدریس خصوصی آیلتس

هزینه تدریس خصوصی آیلتس

یکی از مهمترین معیارهای زبان آموزان برای یادگیری آیلتس ، هزینه تدریس خصوصی آیلتس می باشد که بسیار مورد اهمیت است. همانطور که می دانید یادگیری زبان انگلیسی این روزها داوطلبان بسیاری پیدا کرده است و افراد به دلایل مختلفی در کلاسهای تدریس خصوصی آیلتس شرکت می کنند.

هزینه تدریس خصوصی آیلتس توسط اساتید با سابقه و مجرب و قوی طبیعتا نسبت به دیگر اساتید آیلتس بالاتر است، با ما همراه باشید تا در ادامه به عوامل و فاکتورهایی که در نرخ تدریس خصوصی آیلتس تاثیرگذار هستند بپردازیم.

پیش از اینکه در کلاس خصوصی آیلتس شرکت کنید توصیه ما به شما این است که به دنبال استاد خوب آیلتس بگردید تا برای موفقیت در آزمون آیلتس شانس بیشتری داشته باشید. استادی که انتخاب می کنید باید برنامه ریزی مشخصی داشته باشد و برای آموزش به شما باید ترتیب و اصول را رعایت کند همچنین پاسخگوی تمامی سوالات شما باشد و نمره شما را درست تخمین بزند تا در زمان مناسب در آزمون آیلتس شرکت کنید.

هزینه تدریس خصوصی آیلتس

برای مطالعه بیشتر در مورد ویژگی های استاد خوب آیلتس میتوانید به مقاله استاد خوب آیلتس مراجعه نمایید.

همانطور که گفتیم شهریه کلاس خصوصی آیلتس به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که شامل موارد زیر می شود:

سابقه و تجربه کاری استاد آیلتس

هرچه تجربه کاری مدرس بالاتر باشد، قاعدتا هزینه تدریس خصوصی آیلتس نیز بیشتر میشود زیرا با توجه به سابقه بالایی که دارد می تواند شما را بیشتر برای موفقیت در آزمون آیلتس راهنمایی کند. لازم به ذکر است اساتید تازه کار زیادی نیز وجود دارند که بسیار خوب به آموزش آیلتس می پردازند و توصیه ما تنها متکی بر سابقه کاری اساتید بود.

شهر محل تدریس

با توجه به شرایط ترافیکی و هزینه های بالای زندگی، نرخ تدریس خصوصی در شهرهای بزرگ طبیعتا بالاتر از دیگر شهرها است.

تحصیلات مدرس

نرخ جلسات آموزش خصوصی آیلتس به میزان تحصیلات مدرس نیز بستگی دارد و هرچقدر تحصیلات مدرس بالاتر باشد هزینه جلسات تدریس خصوصی آیلتس نیز بالاتر است.

برای آگاهی از هزینه تدریس خصوصی آیلتس و همچنین شهریه کلاسهای زبان می توانید با شماره ۰۹۱۲۴۸۸۳۷۵۶ تماس بگیرید تا مستقیم با استاد محمد سجادی در ارتباط باشید.

شرکت در کلاس خصوصی آیلتس تاثیر بسیار زیادی می تواند در آموزش و یادگیری آیلتس و همچنین پیشرفت شما در این زمینه داشته باشد.

 

ضمایر در رایتینگ آیلتس

اجتناب از تکرار با استفاده از ضمایر در رایتینگ آیلتس

ضمایر در رایتینگ آیلتس به انسجام و پیوستگی(coherence and cohesion) کلی رایتینگ کمک می کنند

داشتن یک مقاله ی منسجم و یکپارچه برای نمره کلی شما در هر دو تسک رایتینگ IELTS، به ویژه تسک ۲ بسیار مهم است. شما همیشه باید رایتینگ خود را تا جای ممکن برای خواننده ساده فهم و روان کنید. در آزمون آیلتس، خواننده، ممتحن خواهد بود.

یکی از راه های بهبود انسجام شما این است که از ضمایر در رایتینگ آیلتس برای کاهش تکرار (Repetition) استفاده کنید. این مسئله در معیارهای تعیین نمره  رایتینگ (marking criteria for writing) تحت عنوان “Referencing” ذکر شده است.

ارجاع چیست؟

ارجاع زمانی که شما به چیزی که قبلا گفته اید اشاره می کنید بدون اینکه آن را به طور مداوم تکرار کنید. شما میتوانید این کار را با استفاده از ضمایر(they, them, this, their, it, these, … ) انجام دهید. ضمنا ، در میان بسیاری از داوطلبین  IELTS (و اساتید آیلتس) باورهای غلطی وجود دارد که شما هرگز نباید کلمات را تکرار کنید.

شما می توانید برخی از کلمات را تکرار کنید، البته تا زمانی که بیش از حد این کار را انجام ندهید. واضح است که شما باید واژگان و گرامر خود را هر جا که ممکن است، تغییر دهید. با این حال، گاهی اوقات یافتن متردادف(Synonym) خوب و پارافریز کردن(paraphrasing) دشوار است.

ارجاع و یا استفاده از ضمایر در رایتینگ آیلتس، در بخش اسپیکینگ امتحان نیز ارزیابی می شود.

اجازه بدهید به معیارهای تعیین نمره آیلتس برای رایتینگ تسک ۲ در حوزه انسجام و پیوستگی نگاهی بیندازیم:

ضمایر در رایتینگ آیلتس

همانطور که در جدول معیارهای تعیین نمره آیلتس مشاهده میکنید برای گرفتن نمره بالای ۶ به بهبود مهارت استفاده بجا از ضمایر در رایتینگ آیلتس نیاز دارید.

در زیر، دو نمونه از یک پاراگراف یکسان که از یک مقاله آیلتس راجع به “مشکل چاقی و راه حل های آن” انتخاب شده است را میبینید: (قرمز= ضمایر، آبی= تکرار)

با ارجاع:

One of the reasons that people are becoming overweight these days is that they are eating more junk food, ready meals and convenience food rather than cooking healthy meals at home. This is because many people tend to lead a busy life and after a long day at work it is easier to just buy ready meals in the supermarket or get a take away. For instance, In the UK, sales of these types of foods have risen considerably since the 1990s, this is because busy people see cooking at home as time consuming. To tackle this issue the government should take steps to increase tax on high fat, high sugar or unhealthy foods, therefore, consumers would think twice about the foods they consume, which could lead to them losing weight.

بدون ارجاع:

One of the reasons that people are becoming overweight these days is that people are eating more junk food, ready meals and convenience food rather than cooking healthy meals at home. People are eating more junk food and ready meals because many people tend to lead a busy life and after a long day at work, instead of cooking at home most people prefer to buy ready meals in the supermarket or get a take away. For instance, In the UK, sales of take-aways and ready meals have risen considerably since the 1990s, The urge to buy ready meals and convenience foods is because busy people see cooking at home as time consuming. To tackle the problem of people being overweight, the government should take steps to increase tax on high fat, high sugar or unhealthy foods, therefore, consumers would think twice about the foods consumers consume, which could lead to consumers losing weight.