تفاوت آزمون CAE و IELTS

تفاوت آزمون CAE و IELTS

در مقاله گذشته به طور کامل در مورد آزمون CAE برای شما عزیزان صحبت کردیم و توضیح دادیم که این آزمون یکی از آزمون های طح پیشرفته دانشگاه کمبریج می باشد که توسط بخش آزمایش و ارزیابی دانشگاه کمبریج برای ارزیابی افراد سطح پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرد. حال اگر می خواهید در مورد تفاوت آزمون CAE و IELTS اطلاعاتی کسب کنید خواندن این مقاله می تواند به شما کمک بسیار زیادی بکند.

 • هر دو آزمون مهارت شما را در بخش‌های ریدینگ، رایتینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ (مکالمه) را مورد ارزیابی قرار می‌دهند. یک پارت مربوط به گرامر در آزمون CAE قرار دارد.
 • یک تفاوت مهم بین آیلتس و CAE کمبریج مدت زمان اعتبار آنهاست؛ آزمون IELTS تنها دو سال اعتبار دارد، در حالی که اعتبار مدرک CAE مادام العمر است.
 • مدت زمان آزمون آیلتس ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه است. در حالی که آزمون CAE به مدت  ۴ ساعت طول می‌کشد.
 • در هر دو آزمون، بخش مصاحبه در مقابل یک یا دو نماینده رسمی برگزار می‌شود.
 • هرگز در آزمون آیلتس رد نمی‌شوید؛ نتیجه شما بین ۴٫۰ الی ۹ خواهد بود و مدرکی مطابق آن دریافت می‌کنید. اما در آزمون CAE جهت قبولی باید ۶۰ درصد سوالات را پاسخ داده باشید. اما به هر حال جهت موفقیت در هر دو آزمون باید تلاش کنید و نتیجه خوبی بدست آورید. فردی که در آزمون CAE قبول شده باشد، حدودا در سطح آیلتس ۷ قرار دارد.
 • آیلتس آسان‌تر نیست، بلکه سبک متفاوتی دارد. اگر قصد رفتن به دانشگاه خاصی را داشته باشید، کسب نمره بالا در هر کدام از این دو آزمون ضروری است.
 • آزمون CAE به نسبت آزمون آیلتس آنچنان آکادمیک نیست – موضوعات این آزمون گسترده و جذاب هستند. به همین خاطر معمولا زبان آموزان از تمارین و متون CAE بیشتر لذت می‌برند.
 • بخش مصاحبه آزمون CAE یا همان اسپیکینگ متفاوت از آزمون آیلتس است. در اینجا به صورت دو نفره از داوطلبین آزمون گرفته می‌شود، در حالی که مصاحبه آیلتس به صورت انفرادی است.

قسمت اسپیکنیگ

• در هر دو آزمون آیلتس و CAE قسمت اسپیکنیگ زبان انگلیسی به شکل زنده و در مقابل یک فرد زبان انگلیسی انجام می شود. این امتیازی است که به داوطلبان تعلق می گیرد اما در رابطه با آزمون CAE اگر بالای ۶۰ % امتیاز را کسب نمایید به شما مدرک تعلق خواهد گرفت.

هر دوی آنها نیازمند آمادگی زیاد داشتن و انگیزه بالا هستند. نمره های بالای ۶۰ % و قبولی در آزمون CAE معادل نمره تقریبی z در آزمون آیلتس است.

• این باور در میان زبان آموزان و مدرسین زبان انگلیسی وجود دارد که آزمون آیلتس برای ارزیابی دانش و مهارت زبان انگلیسی آسان تر از آزمون CAE است، که در اصل باوری اشتباه است. در فرمت این دو آزمون تفاوت هایی وجود دارد ولی این به معنای آسان تر یا سخت تر بودن یکی از این دو نیست.

به عنوان مثال برای ورود به یک دانشگاه بریتانیایی و ارائه دادن مدرک آزمون آیلتس یا CAE نیازمند سطح مشخصی از دانش و مهارت زبان انگلیسی هستید.

• آکادمیک بودن آزمون CAE کمتر از آیلتس است؛ تاپیک ها وسیع تر هستند و برای رایتینگ ها موضوعات متنوع تری در اختیار دارید. به همین دلیل ممکن است آزمون CAE برای شما خسته کننده باشد.

تست اسپیکینگ

• تست اسپیکنیگ آزمون CAE با آیلتس متفاوت است. در این قسمت از آزمون CAE شما به همراه یک فرد متقاضی دیگر در یک مکالمه شبیه به مکالمات واقعی و طبیعی زبان انگلیسی شرکت می کنید. این در حالی است که در آزمون آیلتس شما به تنهایی در مقابل فرد ممتحن هستید.

• قسمت اسپیکینگ آیلتس بر خلاف CAE ضبط می شود.

• در قسمت لیسینینگ آزمون آیلتس، فایل صوتی مد نظر را تنها یک بار خواهید شنید که این امر به واقعیت نزدیک است چرا که در مکالمات مختلف رسمی و غیر رسمی شما صحبت ها را دوبار نخواهید شنید. اما این امر معایبی را نیز در کنار خود دارد.

• قسمت مهارت نوشتاری در آزمون CAE مفصل تر از آزمون است یعنی در CAE بایستی بیشتر بنویسید. در آزمون آیلتس زمان قسمت رایتینگ ۱ ساعت بوده و در آزمون CAE مدت ۱ ساعت و نیم را به رایتینگ اختصاص داده اند.

از سوی دیگر، موضوعاتی که برای رایتینگ CAE مطرح می شوند از تنوع بهتری برخودار هستند که هم می تواند خوب و هم بد باشد و علاوه بر این شما بایستی روش ها و قالب های نگارشی زیادی مانند گزارش، پروپوزال و غیره را نیز در ذهن داشته باشید.

در قسمت CAE شما حق انتخاب میان آن چه که می خواهید بنویسید نیز دارید ولی در آزمون آیلتس هر دو قسمت رایتینگ ثابت هستند.

 

نحوه ثبتنام در آزمون CAE

نحوه ثبتنام در آزمون CAE

در مقاله گذشته در مورد آزمون CAE و مراکز برگزاری این آزمون به طور کامل صحبت کردیم. حال اگر تمایل دارید در این آزمون ثبتنام کنید با ما همراه باشید تا نحوه ثبتنام در آزمون CAE را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

ثبت نام در این آزمون ، دارای شرایط خاصی نمی باشد جز این که دانش زبان کافی داشته باشید. برای ثبت نام ابتدا باید نوع و مکان آزمون را تعیین کرده و سپس به ثبت نام و یا به اصطلاح رزرو کردن آن بپردازید. برای این کار هم باید مطابق زیر عمل کنید.

گام اول: وارد سایت دانشگاه کمبریج به نشانی www.cambridgeenglish.org شوید.

گام دوم: از منوی بالای صفحه گزینه “Exams and tests” را انتخاب نمایید.

نحوه ثبتنام در آزمون CAE

گام سوم: از منوی باز شده ، مطابق تصویر زیر ، بر روی عبارت “Book an exam” کلیک کنید.

گام چهارم: صفحه ای با عنوان Find an exam centre برایتان نمایش داده خواهد شد. از این صفحه ، ابتدا محل برگزاری آزمون را از قسمت “Choose a location” انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که ایران ، برگزار کننده این آزمون نبوده و می بایست یکی از کشورهای مجاور را (که در ادامه لیستی از آن ها تهیه کرده ایم) انتخاب نمایید.

گام پنجم: در این مرحله باید نوع آزمون را که CAE است را از کادر “Chosse an exam” انتخاب نمایید.

انتخاب آزمون کتبی CAE

انتخاب آزمون کامپیوتری CAE

گام ششم: پس از تعیین کشور برگزار کننده و نوع آزمون ، بر روی دکمه Search کلیک کرده و از لیست حوزه های موجود در کشور انتخابی ، یکی را برگزیده و با استفاده از راه های ارتباطی موجود با آن تماس حاصل نمایید تا از اقدامات لازم بعدی ، مطلع شوید.

آزمون CAE چیست

آزمون CAE چیست ؟

آزمون CAE چیست ؟ آزمون CAE مخفف Certificate in Advanced English می باشد که یکی از آزمون های سطح پیشرفته دانشگاه کمبریج می باشد که توسط بخش آزمایش و ارزیابی زبانی دانشگاه کمبریج برای ارزیابی افراد دارای سطح پیشرفته (C1) طراحی شده است با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد این آزمون توضیح دهیم.

همانند دو آزمون دیگر دانشگاه کمبریج که شامل آزمون CPE و FCE می شود، آزمون CAE بر اساس توانایی های اجتماعی-شناختی بررسی می شود و میزان قدرت زبانی فرد در موقعیت های روزمره را می سنجد. سطح آزمون بر اساس مرجع مشترک اروپایی یادگیری زبان (CEFR) سطح پیشرفته ی C1 است که شامل ۴ قسمت است میشود و چهار مهارت کلیدی زبان را مورد آزمایش قرار می دهند:

داوطلبین امتحان CAE باید در عرض ۴ ساعت به ۴ بخش آن پاسخ دهند. این بخش‌ها به ترتیب عبارتند از:

 1. ریدینگ و کاربرد زبان (Reading and Use of English)
 2. رایتینگ (Writing)
 3. لیسنینگ (Listening)
 4. مصاحبه (Speaking)

شرکت کنندگان میتوانند آزمون را به صورت حضوری یا آنلاین به انجام برسانند. بخش مکالمه به صورت رو در رو و با حضور دو ممتحن و دو شرکت کننده برگزار می گردد تا شرایط واقعی تر و بهتری برای سنجش توانایی ها به وجود بیاورد.

 

بخش های مختلف آزمون CAE

بخش استفاده از زبان انگلیسی و خواندن (Reading and Use of English)

زمان ارزیابی بخش مهارت ریدینگ ۹۰ دقیقه است و شامل ۸ بخش و ۵۶ سوال می باشد. مجموعا در حدود ۳۰۰۰ تا ۳۵۰۰ لغت انگلیسی به صورت مقاله در متون این بخش وجود دارد که منابع مختلفی تهیه شده است.

لذا از شرکت کنندگان این انتظار می رود که متون مذکور را درک و توانایی پاسخ گویی به سوالات مطرح شده در زمینه های آن را دارا باشند.

آزمون CAE چیست

بخش نوشتاری (Writing)

زمان ارزیابی بخش مهارت رایتینگ نیز ۹۰ دقیقه می باشد و در دو بخش ارائه می گردد. بخش اول اجباری است و شامل نوشتن یک انشا در پاسخ یک متن است؛این متن می تواند مواردی چون: مقاله، بروشور و یا نامه ی رسمی یا غیررسمی باشد.

در بخش دوم آزمون CAE ، داوطلبان باید یکی از ۳ موضوع ارائه شده را انتخاب کنند. که به طور معمول شامل: نوشتن نامه، پروپوزال، گزارش و یا بازخورد (Review) است. شرکت کنندگان بر اساس این شاخص ها ارزیابی می گردند:محتوا، توانایی برقراری ارتباط با خواننده، سازماندهی اطلاعات موجود در متن و زبان.

 

بخش شنیداری (Listening)

ارزیابی بخش مهارت لیسینینگ در ۴۰ دقیقه برگزار می گردد و شامل ۳۰ سوال: یک بریده کوتاه از یک سخنرانی، یک مونولوگ طولانی، یک مصاحبه یا مکالمه و یک مونولوگ کوتاه در مورد یک محتوا است.

از شرکت کنندگان در آزمون CAE انتظار می رود توانایی های شنیداری مانند درک مطلب، انتقال اطلاعات شنیده شده، درک موضوع و نظر گوینده و احساسات فرد گوینده را درک کنند.

بخش گفتاری (Speaking)

ارزیابی بخش مهارت اسپیکینگ نیز به صورت رودررو در ۱۵ دقیقه برگزار می گردد و فرمت استاندارد آن به صورت ۲ شرکت کننده و ۲ ممتحن است.

یکی ازممتحنین نقش سنجش و واکنش و مدیریت مکالمه زبان انگلیسی را بر عهده دارد در حالی که ممتحن دیگر تنها وظیفه بررسی و ارزیابی زبان شرکت کنندگان در آزمون CAE را دارد. شرکت کنندگان به سه صورت صحبت می کنند: مونولوگ، با ممتحن و با یکدیگر.

نمره‌دهی در آزمون CAE

تمام شرکت کننده ها یک اعلان نتیجه از دانشگاه کمبریج دریافت می کنند، اما آنهایی که امتیازشان به قدر کافی بالاست یک مدرک آزمون CAE  نیز دریافت خواهند کرد.

در صورت شرکت در امتحان نتایج جدید جایگزین نتایج قبلی خواهند شد. همچنین شرکت کنندگان یک مدرک CAE که در آن سطح زبان فعلی آنها و امتیاز زبانی آنها در ترازبندی زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج دریافت می کنند.

درجه بندی ترازبندی زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج سطح بندی زبانی CERF
A ۲۱۰-۲۰۰ C2
B ۱۹۹-۱۹۳ C1
C ۱۹۲-۱۸۰ C1
CERF B2 ۱۷۹-۱۶۰ B2

نمره CAE نهایی شرکت کننده ازمیانگین نمرات همه ی مهارت ها (خواندن، نوشتن، شنیدن و گفتار) تشکیل می شود.

همانگونه که گفته شد CAE برای آزمایش سطح C1  طراحی شده اما کسانی که بین ۲۰۰ الی ۲۱۰ امتیاز در این آزمون بگیرند سطح زبانی آنها C2 و کسانی که کمتر از ۱۸۰ امتیاز دریافت کنند، سطح زبانی آنها B2 اعلام خواهد شد.

زمان ثبت نام آزمون CAE

این آزمون به دو صورت کتبی یا کامپیوتری ، چندین مرتبه در سال برگزار می شود. زمان ثبت نام آن برای آزمون های کامپیوتری حدود ۱ هفته پیش از اجرا هم امکان پذیر است اما به طور کلی پیش از ثبت نام و یا هر اقدامی ، می بایست با محل برگزاری آزمون ارتباط برقرار کرده و از زمان ثبت نام مطلع شوید. جدول زیر ، بیانگر زمان برگزاری آزمون در روزهای متفاوت سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ می باشد. با در نظر گرفتن زمان مناسب ، می توانید اقدامات لازم را پیش از آن انجام دهید.

زمان برگزاری آزمون CAE در سال ۲۰۱۹
آزمون کتبی آزمون کامپیوتری
۱۲ ژانویه ۱۹ ژانویه
۹ و ۲۷ فوریه ۱۶ فوریه
۱۶ و ۲۳ مارس ۲۲ مارس
۲۷ آوریل ۶ آوریل
۴ ، ۱۱ و ۱۸ مه ۱۶ و ۲۵ مه
۱ ، ۱۲ و ۲۲ ژوئن ۱۱ ، ۱۵ و ۲۹ ژوئن
۶ و ۲۴ ژوئیه ۲۰ ژوئیه
۲۳ آگوست ۳ آگوست
۷ سپتامبر ۲۱ سپتامبر
۱۹ اکتبر ۲۶ اکتبر
۲ و ۲۳ نوامبر ۹ نوامبر
۴ ، ۷ و ۱۴ دسامبر ۵ دسامبر
زمان برگزاری آزمون CAE در سال ۲۰۲۰
آزمون کتبی آزمون کامپیوتری
۱۱ ژانویه ۱۸ ژانویه
۸ و ۲۶ فوریه ۱۵ فوریه
۱۴ و ۲۱ مارس ۲۰ مارس
۱۸ آوریل ۴ آوریل
۹ ، ۱۶ و ۳۰ مه ۱۴ و ۲۳ مه
۱۰ و ۲۰ ژوئن ۹ ، ۱۳ و ۲۷ ژوئن
۱۱ و ۳۱ ژوئیه ۱۸ ژوئیه
۲۸ آگوست ۱ و ۲۲ آگوست
۱۲ سپتامبر ۱۹ سپتامبر
۱۷ و ۳۱ اکتبر ۲۴ اکتبر
۲۱ نوامبر ۷ نوامبر
۲ ، ۵ و ۱۲ دسامبر ۳ دسامبر

آزمون CAE در ایران

به لطف برخی موسسات و مراکز معتبر، آزمون CAE در ایران برگزار می‌شود و نیازی به خارج شدن از کشور نیست. هزینه آزمون CAE در ایران هم‌اکنون حدود ۴۰۰ هزار تومان است که به نسبت برخی آزمون‌های دیگر نظیر آیلتس کمتر است.

کشورهای همسایه برگزارکننده آزمون بین المللی CAE

آزمون CAE ، هر ساله در بیش از ۱۳۰ کشور و ۲۸۰۰ مرکز ، برگزار می شود اما همان طور که اشاره کردیم ، ایران جهت برگزاری این آزمون مورد تحریم قرار دارد. از همین رو داوطلبان ایرانی ، می بایست در یکی از کشورهایی که برگزار کننده آزمون هستند ، اقدام به ثبت نام نمایند. به همین خاطر ترجیح دادیم لیستی از کشورهای مجاور ، که امکان حضور در آن ها آسان تر است را تهیه نموده و در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

کشورهای همسایه برگزار کننده آزمون زبان CAE
آزمون کتبی
ارمنستان کویت
آذربایجان عمان
بحرین قطر
عراق روسیه
قزاقستان عربستان
ترکیه
آزمون کامپیوتری
ارمنستان ترکیه
روسیه کویت
امارات متحده عربی عراق
قزاقستان آذربایجان
پاکستان عربستان
اشتباهات رایج در آزمون آیلتس

اشتباهات رایج در آزمون آیلتس

قبولی در آزمون آیلتس دغدغه افراد زیادی می باشد که بنا به هر دلیلی قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند، تعداد زیادی از زبان آموزان هستند که به دلیل استرس و یا نداشتن آمادگی کافی دچار اشتباهات رایج در آزمون آیلتس می شوند که در میان زبان آموزان طبیعی است.

در این مقاله سعی داریم به معرفی اشتباهات رایج زبان آموزان بپردازیم که شما عزیزان در رابطه با این موضوع آگاهی کامل داشته باشید و این اشتباهات را تکرار نکنید.

۱٫ نمره آیلتس ۹ فقط مخصوص زبان آموزان بومی (Native) یا کسانی است که زبان مادری‌شان انگلیسی است.

همان‌طور که می‌دانید نمره نهایی یا Bandscore آیلتس، عددی بین ۱ تا ۹ است و رسیدن به نمره ۹ آیلتس واقعا کار ساده نیست! اما نه اینکه فقط افراد با زبان مادری انگلیسی می‌توانند، نمره ۹ را کسب کنند. در واقع مهارت‌های آیلتس طوری در آزمون محک زده می‌شود که هم بومیان و هم غیر بومیان انگلیسی بتوانند نمرات بالا را کسب کنند اما همان‌طور که اشاره شد نمره ۹ بالاترین نمره در آیلتس است و برای هیچ کس به راحتی به‌دست نمی‌آید.

۲. کسانی که انگلیسی خوبی دارند از آمادگی برای آیلتس بی نیازند.

حتی اگر مهارت خوبی در انگلیسی دارید، معقول نیست که بی گدار به آب بزنید! باید با فرمت و محتوای سؤالات آزمون از قبل آشنا باشید. ترفندها و نکات زیادی برای یادگرفتن وجود دارد که می تواند به شما در کسب نمره ایلتس دلخواهتان کمک کند.

۳. کلمات سخت و پیچیده، نمرات رایتینگ و اسپیکینگ بالاتری را به ارمغان می‌آورند

گنجاندن کلمات و عبارات پیچیده در آزمون رایتینگ آیلتس با دیگر غلط‌های دستوری فراوان، آزمون گیرنده را فریب نخواهد داد. کلمات باید در یک سطح باشند و جریان طبیعی را در کلام راه بیندازند. و شما در عین حال باید بتوانید گستره لغات خود را نشان بدهید. اگر در مورد معنی کلمه ای مطمئن نیستید از آن استفاده نکنید.

۴. پاسخ به نمونه سؤالات می‌توانند به تنهایی مرا در رسیدن به نمرات بهتر کمک کنند

حل کردن نمونه سؤال به پیشرفت مهارت‌های انگلیسی شما و آمادگی شما برای هر بخش آزمون آیلتس، خیلی کمک می‌کند ولی برای پیشرفت بیشتر زبان در هر ۴ زیر-مهارت لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ، نیاز دارید که زبان را در هر بستری استفاده کنید مثل خواندن روزنامه‌ها و ژورنال‌های انگلیسی زبان، دیدن فیلم‌های زبان اصلی، و یا صحبت کردن با دوستان و نزدیکان خود به زبان انگلیسی.

۵. نمره آزمون SPEAKING آیلتس به دانش من در موضوع مورد سؤال بستگی دارد

اصولا آزمون گیرندگان توجهی به احاطه علمی شما به موضوع مورد سؤال ندارند! در اینجا جواب درست یا غلطی از جهت محتوایی وجود ندارد. آزمون گیرنده تنها می‌خواهد که شما قدرت صحبت کردن خود را به نمایش بگذارید. شما فقط روی دادن یک پاسخ روان و صحیح از جهت دستوری (grammatically) تمرکز کنید.

۶. صحبت کردن با لهجه بریتیش، امریکایی یا استرالیایی نمره آیلتس بالاتری کسب می‌کند

توجه داشته باشید که لهجه شما جزء معیارهای نمره دهی اسپیکینگ آیلتس نیست. هدف بخش Speaking در آیلتس، ارزیابی تسلط شما بر صحبت کردن است. به شما توصیه می‌کنیم به هیچ وجه لهجه غیر اصیلی را تمرین نکنید که آزمون گیرنده احساس بدی کند. طبیعی صحبت کنید، آزمون گیرنده می‌خواهد بشنود که چه‌قدر خوب انگلیسی صحبت می‌کنید. معیارهای سنجش اسپیکینگ شما به‌طور دقیق عبارتند از:

روانی و وابستگی در صحبت کردن (Fluency and coherence)

وسعت دایره لغات (Lexical resource)
دقت و وسعت گرامری (Grammatical range and accuracy)
صحت تلفظ کلمات (Pronunciation)
۷. برای قبول شدن در آیلتس باید نمره نهایی (Band score) مشخصی را کسب کرد

قبولی و ردی در آیلتس معنا ندارد! شما نمره ای را کسب می‌کنید که بیانگر سطح زبانی شماست. در هر مهارت، نمره ای بین ۰ تا ۹ کسب می‌کنید و نمره نهایی شما، میانگین نمرات این ۴ مهارت اصلی زبانی است.

۸. اختلاف نظر آزمون دهنده با آزمون گیرنده ممکن است منجر به کسب نمره پایین‌تری شود

آزمون آیلتس یک آزمون دانشی یا نظریه پردازی نیست، بلکه تست تسلط شما بر زبان انگلیسی است. ممکن است آزمون گیرنده با تمامی نظرات شخصی شما هم مخالف باشد اما شما نمره نهایی ۹ را به‌دست آورید.

۹. نمره آزمون بسته به محل آزمون فرق می‌کند

آزمون آیلتس، آزمونی جهانی با استاندارد یکسان در تمامی شعب برگزاری آن است. نمره دهی آیلتس هم اصول و ضوابط یکسانی دارد.

۱۰. امکان تقلب و فریب در آزمون آیلتس وجود دارد

بعضی‌ها ممکن است ادعا کنند که راه‌هایی برای فریب و رسیدن به نمرات بالا در آیلتس وجود دارد. در چنین مواقعی خیلی مواظب باشید! امنیت آیلتس با محافظت چندلایه و پیچیده‌ای تأمین می‌شود.

۱۱. سختی و آسانی آزمون آیلتس بستگی به مرکز برگزاری آن دارد

آزمونها توسط متخصصین ارزیابی زبان در دانشگاه کمبریج نگارش می‌شود و مستقیم برای مراکز برگزاری در سراسر دنیا ارسال می‌شود. پس هیچ تفاوتی ندارد که کجا آزمون می دهید. آزمون گیرندگان به روش یکسانی آموزش دیده اند و ملاک‌های نمره دهی هم یکسان است.

۱۲. نمره تست‌ها بسته به آزمون گیرنده فرق می‌کند

آزمون گیرندگان سراسر دنیا تحت پوشش شبکه حرفه‌ای آیلتس (IELTS Professional Network) هستند. سیستمی جامع برای استخدام، آموزش، استانداردسازی و نظارت بر آزمون گیرندگان. همه آزمون گیرندگان، دوره آموزشی یکسانی را زیر نظر یک مربی طی می‌کنند. این آموزش به آنها در اجرای دقیق معیارهای ارزیابی آزمون و ثبات در انجام وظایفشان در تمامی مراکز برگزارکننده آزمون آیلتس کمک می‌کند.

نکات مهم برای موفقیت در آزمون PTE

نکات مهم برای موفقیت در آزمون PTE

آزمون PTE تفاوت های فراوانی با آزمون IELTS و تافل دارد که جزء یکی از معتبرترین آزمون های سنجش سطح زبان انگلیسی محسوب می شود که به صورت General و Academic توسط سازمان Perason برگزار می گردد با ما همراه باشید تا در مورد نکات مهم برای موفقیت در آزمون pte باهم صحبت کنیم.

۱٫از آزمون های آزمایشی PTE استفاده کنید.

آزمون آزمایشی PTE به صورت روزانه انجام دهید تا امتیاز شما بهبود بخشد. نمره خودتان را در هر بخش یادداشت کنید و بر روی آن مناطقی تمرکز کنید که پایین‌ترین امتیاز را طی آماده‌سازی  داشته اید. مطمئن شوید که زمانی که تست را انجام می دهید، هیچ حواس‌پرتی وجود ندارد.

۲. نقاط ضعف خود را مشخص کنید.

به سوالاتی که نمی‌توانید به اشتباه در آزمون آزمایشی pte  پاسخ دهید را علامت گذاری کنید. برای پاسخ به این سوالات تحقیق کنید. اگر احساس می‌ کنید در هر بخش خاصی به اندازه کافی قوی نیستید، پس هر روز مقدار قابل‌توجهی از وقت را صرف آماده‌سازی کامل کنید.

۳. واژگان خود بهبود را ببخشید.

بهبود واژگان یک چالش سخت برای هر کاندید آزمون است. تا جایی که می‌توانید مطالعه کنید و هر روز حداقل ۱۵ تا ۲۰ کلمه برای کسب امتیاز بیشتر در امتحان یاد بگیرید.

۴. برنامه مطالعاتی خود را تنظیم کنید.

برنامه آموزشی خود را تنظیم کنید و برای آماده‌سازی جامع تر به آن پایبند باشید. در هر روز یک آزمون آزمایشی را در جدول روزانه خود قرار دهید و نمره خود را ثبت کنید.

۵. از فلش کارت ها استفاده کنید.

فلش کارت ها بهترین راه برای به یاد آوردن چیزهای جدید است که یاد می ‌گیرید. یک مجموعه از اصطلاحات pte  و دایره لغات خود آماده کنید که به خاطر آوردن آن ها آسان نیست و با استفاده از آن ها آماده‌ سازی برای شما آسان خواهد بود.

۶. چیزهایی که یاد می‌ گیرید را یادداشت کنید.

فرمول های جدید، کلمات جدید و چیزهای ضروری دیگر که در طول آماده‌سازی به دست می‌ آورید یادداشت کنید. هر روز برای کسب نمره خوب در آزمون pte  یادداشت های خود را مرور کنید.

۷. انگیزه خود را حفظ کنید.

اگر در قدرت تصمیم‌گیری و انگیزه کمبود داشته باشید، پس در امتحان خوب رفتار نخواهید کرد. متمرکز باشید و فیلم‌های انگیزشی را تماشا کنید تا الهام بگیرید. اجازه ندهید اشتباهات و نمرات پایین شما را بی انگیزه کند. به جای آن، آن‌ها را به عنوان گام هایی به سمت موفقیت در نظر بگیرید.

۸. به زبان انگلیسی صحبت کنید.

برای دوستان و خانواده تان به انگلیسی صحبت کنید. تنها در صورتی می ‌توانید در زبان تسلط پیدا کنید که به طور مرتب صحبت کنید. ریلکس باشید و در مدتی که صحبت می ‌کنید آرام و خونسرد باشید و مکث طولانی انجام ندهید.

۹. روی مهارت‌های نوشتاری خود تمرکز کنید.

برای بخش رایتینگ، بر روی نوشتن جملات پیچیده و مرکب تمرکز کنید تا مهارت ‌های نوشتاری شما را بهبود بخشد. پاراگراف ‌ها را به طور خلاصه شرح دهید و سعی کنید تا زمانی که می‌ نویسید، خلاصه محتوای خود را حفظ کنید.

۱۰. یاد بگیرید که با تمرکز گوش دهید.

تمرین کنید که با تمرکز به زبان انگلیسی گوش دهید تا امتیاز خوبی در بخش لیسنینگ داشته باشید. تنها در صورتی می‌ توانید به سوالات پاسخ دهید که بتوانید به طور کامل صدا را درک کنید. زمانی که گوش می ‌دهید، یادداشت بردارید و به قسمت هایی که از دست دادید توجه نکنید.

 

صرف کردن افعال در زبان انگلیسی

صرف کردن افعال در زبان انگلیسی

صرف کردن افعال در زبان انگلیسی میتواند یکی از کارهایی باشد که بسیاری از زبان آموزان با فکر کردن به آن دچار استرس می شوند و احساس می کنند هیچ چیز بلد نیستند. تا به حال به این مسئله فکر کرده اید که صرف کردن افعال در زبان انگلیسی به چه دردی میخورد؟ اگر بخواهیم ساده توضیح دهیم صرف افعال روشی ساده برای بیان حالت، وجه، زمان تغییرات موجود در فاعل می باشد.

حال در این مقاله سعی داریم به معرفی تکنیکهایی جهت حل مشکلات صرف کردن افعال در زبان انگلیسی بپردازیم با ما همراه باشید.

تکنیک‌هایی برای حل مشکلات رایج در صرف افعال انگلیسی

اگر در رابطه با صرف افعال انگلیسی مشکل دارید، تنها نیستید. در ادامه راجع به موارد متداولی صحبت می‌کنیم که هر زبان‌آموزی هنگام صرف افعال با آن دست و پنجه نرم می‌کند و برای غلبه بر آن‌ها نکاتی نیز ارائه می‌دهیم.

وجه فعل و فاعل باهم نامتناقض است

اگر ماجرا در گذشته اتفاق افتاده است، فعل را در گذشته نگه دارید. اگر در مورد آنچه اکنون در حال رخ دادن است صحبت می‌کنید، در زمان فعلی بمانید و اگر در مورد آینده صحبت می‌کنید، فقط از وجه‌های آینده استفاده کنید.

یکی از راه‌های غلبه بر این مشکل این است که در زمان حال یا گذشته داستانی بگویید یا بنویسید (البته به زبان انگلیسیJمی‌دانم تعداد زیادی از شما از انشا نویسی متنفر هستید. اما برای حل این مشکل، مجبور به انجام این کار هستید). اگر واقعا می‌خواهید به نتیجه برسید و چیزی یاد بگیرید، ابتدا داستان را بنویسید و بعد بدون اینکه به نوشته‌ی خود نگاه کنید، داستان را با صدای بلند بیان کنید.

در این مورد می‌توانم به شما کتابی معروف را معرفی کنم که دانشجویان زبان انگلیسی همیشه با آن سروکله می‌زنند! کتاب بتی ایزر (Betty Azar) با عنوان “Fundamentals of English Grammar” که شامل فعالیت‌های تعاملی، نوشتاری و گفتاری می‌شود تا به شما هم وجه‌های مختلف افعال در زبان انگلیسی را یاد دهد، هم نکات گرامری بیاموزد. بتی ایزر در این کتاب قطور آبی رنگ، انگلیسی در زندگی را آموزش می‌دهد تا کاربرد گرامر در مکالمات روزمره را یاد بگیرید.

زبان‌آموز یادش می‌رود که به انتهای فعل «ed» یا «s» اضافه کند

البته تکلیف کسانی که از آن ور بوم میفتند و تمام افعال را با s سوم شخص تزئیین می‌کنند،‌ کاملا جداست. زبان آموزان انگار عاشق این هستند که «s» یا «ed» در انتهای فعل را فراموش کنند و در زبان گفتاری و نوشتاری به اشتباه بیفتند. این به این دلیل اتفاق میفتد که زبان‌آموز مطمئن نیست که آیا باید آن لحظه، از آن وجه استفاده کند یا خیر. در نتیجه کلا فراموش می‌کند که پسوند را به انتهای فعل اضافه کند و از نظر بومی‌های انگلیسی زبان جمله‌ای شبیه « من خیلی خوشحال است» بیان می‌کند.

در این مورد می‌توانیم سایت Education.com را معرفی کنیم که تمرینات خیلی خوبی ارائه می‌دهد و به شما «افزودن پسوند به انتهای فعل» را یاد می‌دهد.

املای اشتباه افعال بی‌قاعده (خصوصا قسمت سوم فعل)

قبول داریم که یادگیری قسمت سوم فعل، بد قلق و آزاردهنده ( و  وحشتناک و روی اعصاب و سخت و …) است. اما برای جلوگیری از اشتباه راه‌حل‌هایی وجود دارد. برای جلوگیری از خطاهای املایی و تلفظی، زبان‌آموزان می‌توانند یک دفترچه داشته باشند که در آن افعال بی‌قاعده و قسمت سوم آن‌ها نوشته شده است، سپس مرتبا آن‌ها را نگاه کنند یا با صدای بلندی از رویشان بخوانند. البته تلفظ کلمه را با دیکشنری چک کنید که مبادا تلفظ غلطی در ذهنتان جا بیفتد. برای تمرین املایی، وب سایت Quizlet بسیار مفید است. این وب‌سایت این امکان را به شما می‌دهد که لیستی از کلمات را بنویسید و سپس  املای آن‌ها را تمرین کنید.

زبان‌آموز بیخیال صرف افعال می‌شود

اغلب اوقات زبان‌آموزان در هر جمله و شرایطی از وجه «حال ساده»‌ استفاده می‌کنند و کلا بیخیال وجه‌های خاص‌تر می‌شوند. مثلا وجه عزیز «present perfect»! کجا؟ صفحه را نبندید! این وجه اصلا هم ترسناک نیست?

هنگامی که یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری را شروع می‌کنید، اولین وجهی که یاد می‌گیرید زمان حال ساده است. استفاده از سایر وجه‌ها شاید در ابتدا چالش برانگیز و سخت باشد، برای همین ممکن است ترجیح دهید که به همان وجهی تکیه کنید که در استفاده از آن راحت‌تر هستید.

اما اگر به این بیخیالی ادامه دهید و فقط از وجه‌های ساده برای رساندن منظور خودتان استفاده کنید، منظور واقعیتان از بین می‌رود و ممکن است شنونده را گیج کنید. خصوصا شنونده‌ای که بومی انگلیسی زبان باشد. سعی کنید از بازی‌های مختلفی استفاده کنید تا صرف افعال را یاد بگیرید و بدون ترس، آن‌ها را صرف کنید و منظورتان را به خوبی منتقل نمایید.

فعالیت‌های سرگرم‌کننده برای تمرین صرف افعال

وقتی پای تبحر در صرف افعال انگلیسی در میان باشد،‌ نباید صرف هر فعل را بارها و بارها بنویسید. مگر دبستان است که مشق می‌نویسید؟ روش‌های خیلی جالب‌تر و سرگرم‌کننده‌تری وجود دارد که صرف افعال را بهتر هم به شما یاد می‌دهند. برای مثال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فیلم « Bean» را تماشا کنید و کاراکتر او را در سه وجه مختلف توصیف نمایید

 • ماجرای بامزه یا مهمی را که اخیرا رخ داده است، تعریف کنید

 • از بازی‌های مختلف برای صرف افعال کمک بگیرید. برای مثال می‌توان به «Hot Verb-tato» و «Pantomine Verbs» اشاره کرد.

جهت مطالعه بیشتر میتوانید به مقاله بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان انگلیسی مراجعه نمایید.

آموزش تافل غیرحضوری

آموزش تافل غیرحضوری

آموزش تافل غیرحضوری یکی از روشهای غیرحضوری می باشد که بسیاری از اساتید با استفاده از آن دوره های خود را برگزار می کنند، استاد محمد سجادی این امکان را برای کسانی که قصد دارند در آزمون تافل شرکت کنند فراهم نموده تا به صورت آنلاین در جلسات شرکت کنند.

دوره آموزش آنلاین تافل مناسب داوطلبانی می باشد که ساکن شهرستانها و کشور های دیگر بوده و یا به علت مشغله کاری امکان حضور در جلسات حضوری را ندارند و در درجه دوم کسانی که قبلا برای این آزمون کلاس رفته اند و یا شخصا برای تافل مطالعه کرده ولی برای نمره بالا تمرین بیشتری نیاز دارند. شرکت در دوره های آموزش تافل غیرحضوری ویژگی های خاص خود را دارد شامل لیست زیر میشود:

 • عدم داشتن زمان کافی برای شرکت در کلاس
 • عدم داشتن زمانی منظم برای شرکت در کلاس (مشاغل شیفتی)
 • ساکن شهرهای کوچک و یا کم امکانات
 • عدم سکونت در شهر خاص برای مدت طولانی (مشاغل ماموریتی)
 • و بسیاری از شرایط مشابه دیگر

مزایای آزمون تافل

۱٫ آزمون تافل مورد قبول اکثر دانشگاه های دنیا می باشد.

تقریبا تمام دانشگاه های امریکا نمرات این آزمون را برای پذیرش دانشجویان قبول می کنند. حدود ۱۰ هزار دانشگاه در ۱۳۰ کشور، امتیازات آزمون تافل را می پذیرند که شامل کانادا، انگلستان، استرالیا و… می باشد. همه ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا، نمرات آزمون تافل را معیار استانداردی برای سنجش سطح زبان انگلیسی متقاضیان می دانند و در روند پذیرش، امتیازات تافل آن ها را بررسی می کنند.

۲٫ ثبت نام در آزمون تافل بسیار آسان است.

شما می توانید در هر کشور که باشید، به صورت آنلاین در این آزمون که توسط شرکت ETS طراحی می شود ثبت نام کنید و مراکز برگزاری این آزمون تقریبا در همه کشور ها موجود می باشد. آزمون تافل ibt حدود ۵۰ بار در سال برگزار می شود و در نتیجه شما قادر خواهید بود که در تاریخ های متعددی در سال در این آزمون شرکت کنید. نتایج این آزمون حدود ۱۵ روز پس از تاریخ برگزاری مشخص می گردد.

۳٫ منابع آموزشی رایگان زیادی وجود دارد.

از آن جایی که این آزمون بسیار محبوب می باشد، منابع بسیار زیادی وجود دارد تا داوطلبین بتوانند از آن ها برای آمادگی بیشتر در این آزمون استفاده کنند که برخی از آن ها رایگان می باشد. شما می توانید با کمی جستجو تمرین ها، کتاب ها، ویدیو ها و دوره های آموزشی بسیاری را پیدا کنید که شامل دوره های آموزشی شرکت ETS نیز می باشد.

۴٫ مقیاس ارزیابی آزمون دهندگان به صورت عمیق می باشد.

در آزمون تافل، عملکرد شرکت کنندگان تنها با بررسی پاسخ های صحیح و اشتباه بررسی نمی گردد، بلکه نوع پاسخ ها نیز اهمیت دارد. برای مثال عملکرد آزمون دهندگان در تست مهارت اسپیکینگ تافل به صورت بی طرفانه توسط ۳ الی ۴ استاد بررسی می شود.

همچنین در این آزمون، سوالات چند گزینه ای (multiple choice) نیز طراحی می شود که باعث خواهد شد که فرصت بهتری برای کسب امتیاز داشته باشید. در نتیجه آزمون تافل توسط متقاضیان و دانشگاه ها، یک آزمونی متعادل درنظر گرفته شده است.

چرا انگلیسی یاد میگیریم ؟

چرا انگلیسی یاد میگیریم ؟

چرا انگلیسی یاد میگیریم ؟ این سوالی است که شاید ذهن افراد زیادی را به خود مشغول کرده باشد، فواید یادگیری زبان انگلیسی بسیار زیاد است و به همین دلیل میباشد که کودکان را از سنین پایین در این کلاسها ثبتنام میکنند تا زبان انگلیسی را یاد بگیرند.

در حال حاضر  بیش از ۱.۵ میلیارد نفر در حال صحبت کردن با این زبان هستند. در سرتاسر جهان زبان انگلیسی انتخاب اول بسیاری از کشورهای پیشرفته و صنایع گوناگون است. با درک زبان انگلیسی طیف گسترده ای از فرهنگ های متنوع در اقصی نقاط کره زمین قابل فهم و تحلیل خواهند بود. به طور خلاصه، فهم و یادگیری زبان مزیت هایی بیکرانی دارد.

۱۵ دلیل برای یادگیری زبان انگلیسی

۱. زبان انگلیسی معمول ترین زبان گفتاری در جهان است. یک نفر از هر ۵ نفر در جهان، می تواند به زبان انگلیسی صحبت کند.

۲. زبان انگلیسی شانس شما را برای گرفتن یک شغل مناسب افزایش می دهد زیرا یکی از مهارت های مهم برای کارفرمایان،دانستن زبان انگلیسی است

۳. کار با ابزاری نظیر کامپیوتر و انواع نرم افزارها مستلزم دانستن زبان انگلیسی است.

۴. زبان اصلی اینترنت، انگلیسی است و بسیاری از وب سایت ها ( حدود ۷۰%) به زبان انگلیسی هستند.

۵. دانستن زبان انگلیسی باعث افزایش مهارت های ارتباطی می شود.

۶. یادگیری بسیاری از علوم و فنون و تجربیات، مستلزم دانستن زبان انگلیسی است.

۷. یادگیری زبان انگلیسی نسبت به سایر زبان ها آسان تر است.

۸. تحصیل در بسیاری از کشورها نیاز به دانستن زبان انگلیسی دارد.

۹. سمینارها و همایش های بین المللی فضای مناسبی برای تبادل نظرات تخصصی و آشنایی با متخصصان مختلف است و زبان انگلیسی لازمه شرکت در این همایش ها است.

۱۰. پس از یادگیری موفقیت آمیز زبان و گذراندن دوره های تربیت مدرس، می توان تدریس زبان انگلیسی را شروع کرد که این خود، داشتن یک شغل و مهارت است.

۱۱. دانستن زبان انگلیسی سبب افزایش اعتماد به نفس می شود زیرا خود، یک مهارت مهم است.

۱۲. محققان دریافتند که یادگیری زبان، کمک بسیاری به تقویت نیمکره راست مغز می کند و قدرت خلاقیت و نوآوری را افزایش می دهد و همچنین سبب افزایش انعطاف پذیری ذهن و قدرت حافظه می شود.

۱۳. یکی دیگر از دلایل مهم یادگیری زبان انگلیسی، استفاده از آن در مسافرت هاست و دانستن زبان انگلیسی کمک به مدیریت زمان در سفر و کیفیت آن دارد.

۱۴. بسیاری از منابع دانشگاهی بویژه در مقاطع بالا به زبان انگلیسی است و در پژوهش ها و تحقیقات، زبان انگلیسی کاربرد بسیاری دارد.

۱۵. یادگیری زبان انگلیسی جذاب است! با یادگیری زبان از تمامی نکات مثبت نام برده شده استفاده می کنید و همین بسیار لذت بخش است.

بیشتر بخوانید: تقویت لهجه زبان انگلیسی

آموزش تضمینی زبان انگلیسی

آموزش تضمینی زبان انگلیسی

آموزش تضمینی زبان تا چه اندازه صحت دارد و چه اساتیدی دوره های آموزش تضمینی زبان انگلیسی را برای زبان آموزان خود برگزار می کنند . موسسه های زیادی با شعار آموزش ۱۰۰% تضمینی زبان تبلیغ می کنند اما در هیچ کجای دنیا ۱۰۰% کامل وجود ندارد و هرگز این اطمینان را نمیتوان به تمام زبان آموزان داد که شما پیش از شرکت در آزمون زبان مطمئن باشید ۱۰۰% قبول میشوید.

شرکت در دوره های آموزش زبان انگلیسی اولین گام برای موفقیت در آزمون های مختلف سنجش سطح زبان انگلیسی است. استاد محمد سجادی یکی از اساتید مجرب و با سابقه درخشان در زمینه تدریس خصوصی زبان میباشد که دوره های تدریس خصوصی آیلتس ، تافل ، مکالمه و PTE را به صورت حضوری و آنلاین برگزار می کنند.

آموزش آنلاین زبان نیز یکی از روش های برگزاری دوره ها میباشند که طرفداران بسیاری دارد. جهت آگاهی بیشتر در این مورد میتوانید به مقاله کلاس آنلاین زبان انگلیسی مراجعه نمایید.

شرکت در دوره های تدریس خصوصی مزایای خاص خود را دارد که شامل لیست زیر میشود:

علاوه بر آنکه نیازی نیست شما برای شرکت در کلاس زبان در ترافیک مانده و به آموزشگاه زبان بروید، آموزش خصوصی زبان مزایایی دیگر نیز دارد. یکی از مشکلات عمده کلاس های گروهی یک دست نبودن کلاس می باشد. تقریبا هیچوقت و در هیچ کلاسی همه زبان آموزان و دانشجویان در یک سطح نمی باشند و باعث می شود تا زبان آموزان قوی تر تمام وقت کلاس را به خود اختصاص داده و هر روز قوی تر شوند و همینظور زبان آموزان ضعیف تر از کلاس استفاده ای نبرده و پیشرفت نکنند. اما در کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی این مشکل به صورت کامل رفع شده است. استاد خصوصی زبان، سطح زبان شما را با تست های مختلف ارزیابی کرده و تدریس خصوصی زبان را گام به گام بر اساس سطح زبان شما پیش می برد.

 • برگزاری دوره تدریس خصوصی زبان انگلیسی کاملا متناسب با نیاز زبان آموزان گرامی مانند تجار، مسافران و دانشجویان.
 • برگزاری کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی به صورت فشرده
آزمون PTE چیست

آزمون PTE چیست ؟

زبان آموزان بسیاری در مورد این مسئله سوال دارند که آزمون PTE چیست و چه تفاوت هایی با دیگر آزمون های سنجش سطح زبان انگلیسی مانند آیلتس و تافل دارد؟ با ما همراه باشید تا در این مقاله به طور کامل در مورد این مسئله با شما عزیزان صحبت کنیم؟

آزمون PTE چیست ؟

آزمون PTE نیز مانند آزمون آیلتس و تافل یکی از آزمون های سنجش سطح زبان انگلیسی می باشد که افراد غیر بومی که می خواهند در خارج از کشور تحصیل کنند در نظر گرفته شده است. آزمون PTE چهار مهارت اصلی شما که شامل خواندن ، نوشتن ، شنیدن و مکالمه می شود را مورد سنجش قرار می دهد.

این آزمون توسط سازمان PEARSON برگزار می شود که ناشر انتشارات LONGMAN است. در آزمون PTE معمولا مهارت شنیدن و خواندن یا خواندن و مکالمه با هم مورد ارزیابی قرار می گیرد و مدت زمان برگزاری آزمون سه ساعت به طور می انجامد که در محیط امن و پشت سیستم رایانه ای برگزار می شود همچنین بخش مکالمه آزمون هم با کامپیوتر انجام می شود که طی این مرحله صدای شما ضبط شده و برای نمره دهی و بررسی به ممتحن فرستاده می شود.

یکی از مزایایی که آزمون PTE دارد می توان به این مسئله اشاره کرد که نتیجه آزمون خیلی سریع به دست زبان آموزان می رسد و طی ۵ روز کاری بعد از آزمون شما عزیزان می توانید نتیجه آزمون خود را مشاهده کنید.

لازم است بدانید آزمون PTE از جمله آزمونهایی می باشد که در تمام کشورها و دانشگاه های دنیا این مدرک مورد قبول نمی باشد اما مهمترین عاملی که باعث شده این آزمون طرفداران بسیاری داشته باشد مربوط به این مسئله می شود که اداره مهاجرت استرالیا این آزمون را به عنوان جایگزین آزمون آیلتس در نظر می گیرد.

 

Speaking & Writing

(۷۷ الی ۹۳ دقیقه)

Personal Introduction در این بخش ۳۰ ثانیه برای معرفی خود فرصت دارید که نمره دهی نمی شود ۱ دقیقه
Read Aloud یک متن بر روی صفحه مانیتور ظاهر می شود و شما باید آن را بلند در میکروفن بخوانید تا صدای شما ضبط شود. ۳۰-۳۵ دقیقه
Repeat Sentence بعد از گوش دادن به یک متن کوتاه چند کلمه ای باید آن را تکرار کنید.
Describe Image یک عکس بر روی صفحه مانیتور ظاهر می شود و شما باید نکات اصلی آن را در مدت ۴۰ ثانیه توصیف کنید.
Re-tell Lecture بعد از گوش دادن به یک فایل صوتی و یا تماشای یک ویدئو، باید نکات اصلی آن را به صورت خلاصه در ۴۰ ثانیه بیان کنید.
Answer Short Question بعد از گوش دادن به یک سوال باید با یک یا چند کلمه به آن پاسخ دهید.
Summarize Written Question بعد از خواندن یک متن آکادمیک، باید نکات اصلی آن را در یک جمله با تعداد کلمات بین ۵ تا ۷۵ کلمه خلاصه کنید. از این سوال بین یک تا سه عدد ممکن است در امتحان گنجانده شود که برای پاسخگویی به هر یک ۱۰ دقیقه فرصت داده می شود. ۱۰ دقیقه
Essay یک مقاله آکادمیک بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ کلمه باید نوشته شود. ۲۰ دقیقه

Reading

(۳۲ الی ۴۱ دقیقه)

Multiple-choice. choose single answer پس از خواندن یک متن باید به یک سوال چند گزینه ای که تنها یک پاسخ صحیح دارد پاسخ دهید. ۳۲-۴۱  دقیقه
Multiple-choice. choose multiple answers پس از خواندن یک متن باید به یک سوال چند گزینه ای که بیش از یک پاسخ صحیح دارد پاسخ دهید.
Re-order paragraphs چند باکس متن دار بر روی صفحه مانیتور با ترتیب بهم ریخته ظاهر می شوند که از شما خواسته شده که آنها را به ترتیب صحیح مرتب کنید.
Reading: Fill in the blanks یک متن با تعدادی جای خالی نمایش داده می شود که باید جای خالی ها با استفاده از گزینه های ارائه شده که تعداد آن ها بیشتراز تعداد جای خالی ها است، پر شوند.
Reading & writing: Fill in the blanks یک متن با تعدادی جای خالی نمایش داده می شود که هر جای خالی باید با استفاده از گزینه های ارائه شده مخصوص همان جای خالی پر شوند.

فرمت آزمون PTE

Listening

(۴۵ الی ۷۵ دقیقه)

Summarize spoken text پس از گوش دادن به یک فایل صوتی باید نکات اصلی آن را در قالب یک متن بین ۵۰ تا ۷۰ کلمه خلاصه کنید. ۲۰-۳۰ دقیقه
Multiple-choice. choose multiple answers پس از گوش دادن به یک فایل صوتی باید به یک سوال چند گزینه ای که بیش از یک پاسخ صحیح دارد پاسخ دهید. ۲۳-۲۸ دقیقه
Fill in the blanks یک متن با تعدادی جای خالی نمایش داده می شود که این جاهای خالی باید با استفاده از اطلاعاتی که هنگام گوش دادن به یک فایل صوتی داده می شود، پر شوند.
Highlight correct summary پس از گوش دادن به یک فایل صوتی، باید بهترین گزینه که خلاصه ای صحیح از آن متن می باشد را انتخاب کرد.
Multiple-choice. choose single answer پس از گوش دادن به یک فایل صوتی باید به یک سوال چند گزینه ای که تنها یک پاسخ صحیح دارد پاسخ دهید.
Select missing word بعد از گوش دادن به یک فایل صوتی باید گزینه ای را که شامل یک یا تعدادی کلمه است و متن را کامل می کند انتخاب کرد.
Highlight incorrect words یک متن نمایش داده می شود که باید همزمان با گوش دادن به یک فایل صوتی، کلماتی که میان فایل صوتی و متن نمایش داده شده تفاوت دارند را همان زمان انتخاب کرد.
Write from dictation بعد از گوش دادن به یک متن چند کلمه ای باید متن شنیده شده را تایپ کرد

 

 

ثبتنام آزمون PTE

عزیزانی که قصد دارند در آزمون PTE شرکت کنند می توانند با مراجعه به مقاله ثبت نام آزمون پی تی ای هرآنچه لازم است در مورد این آزمون را بدانند بیاموزند.

هزینه آزمون PTE

هزینه این آزمون با توجه به کشورهای مختلف متفاوت و از ۱۵۰ تا ۲۲۰ دلار متغیر است.