آزمون دولینگو زبان انگلیسی

آزمون دولینگو

اگر که شما نیز از زبان آموزان حرفه ای و قدیمی باشید حتما با نرم افزار کاربردی دولینگو (Duolingo) برای یادگیری زبان انگلیسی آشنایی دارید. این نرم افزار برای اولین بار در سال 2011 منتشر شد و تا به امروز طرفداران بسیار زیادی دارد که و جزو محبوب ترین نرم افزار های زبان انگلیسی مطرح می شود. در سالهای اخیر آزمون دولینگو به عنوان یکی دیگر از آزمون های معتبر دنیا معرفی شده و برگزار می شود.

از آنجایی که ویروس کرونا شیوع یافته و امکان ثبت نام و شرکت در آزمون های تافل یا آیلتس فراهم نیست، بهترین فرصت برای اینکه بتوانید خود را با آزمون آنلاین دولینگو محک بزنید فراهم شده است. این آزمون در 24 ساعت شبانه روز قابل دسترسی است و شما می توانید با هزینه ای بسیار کمتر از آزمون های دیگر در حدود 49 دلار، در کمتر از یک ساعت این آزمون را به پایان برسانید و مدرک خود را دریافت کنید.

duolingo app

آزمون زبان انگلیسی Duolingo یک آزمون مبتنی بر کامپیوتر و انطباقی یا همان adaptive است. این آزمون به صورت پرسش به پرسش جلو می رود به این معنا که پاسخ داوطلب روی میزان دشواری سوال بعدی تاثیر گذار است. به طور مثال اگر که پرسش ها را به درستی پاسخ دهید، پرسش ها یکی پس از دیگری دشوارتر خواهند شد و تا زمانی که به پرسش ها پاسخ درست بدهید سطح دشواری آنها نیز افزایش خواهد یافت.
اما در صورتی که به پرسشی پاسخ اشتباه بدهید تا زمانی که شما مجددا توانایی ارائه پاسخ درست به پرسش ها را بیابید سطح دشواری کاهش می یابد و الی آخر.

نکته جالب دیگر درباره آزمون دولینگو این است که اگر برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا از این آزمون استفاده می کنید می توانید در هر دوره ی ۳۰ روزه نهایتا دو بار در این آزمون شرکت کنید.

در این آزمون بر خلاف آیلتس و تافل که نوع سؤال را بر اساس مهارت های خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن تقسیم می‌کند، در آزمون Duolingo تمام سؤالات را به صورت کلی در یک امتحان واحد از شما می پرسد. مثلا شما در دولینگو با تنوع سوالات مختلف نوشتاری، خواندنی و … روبرو خواهید شد و محدود به یک قالب ثابت که در TOFEL با آن روبه‌رو هستیم، نمی‌شود!

آزمون زبان انگلیسی Duolingo چه ویژگی هایی دارد؟

آزمون با دسترسی به اینترنت در هر زمان و هر مکانی قابل انجام است
مدت زمان آزمون: ۱ ساعت
اعلام نتیجه‌ی آزمون : ۲ روز
هزینه‌ی آزمون: ۴۹ دلار
امکان ارسال کارنامه برای دانشگاه‌های مختلف بدون نیاز به هزینه‌ی اضافی

 

قوانین آزمون انگلیسی دولینگو

از آنجایی که آزمون Duolingo به صورت کامپیوتری برگزار می شود و باید از منزل در این آزمون شرکت کنید، نیاز است تا برای جلوگیری از تقلب در نظر گرفته شود. قوانینی که پیش از شرکت در این آزمون باید با آنها آشنایی داشته باشید عبارتند از:

باید در اتاقی پرنور تنها باشید؛
نباید عینک آفتابی یا هدفون استفاده کنید
و حق استفاده از قلم و کاغذ هم ندارید.
هدفون یا ایرپاد استفاده نکنید.
از وسایلی مانند، گوش­ی‌های موبایل، جزوه یا کتاب­‌های آموزشی استفاده نکنید.
از وسایل نوشتاری یا کاغذ استفاده نکنید.
به هر دلیلی صفحه آزمون را روی مرورگر وب خود رها نکنید.
در مدت زمان آزمون نباید به هیچ عنوان از جلوی دوربین کنار بروید.
گوش های شما به هیچ عنوان نباید پوشانده شود.
داوطلب فقط می بایست به دوربین نگاه کند.
در تمام مدت زمان آزمون صفحه آزمون نباید از حالت فول اسکرین یا تمام صفحه خارج شود.
در صورت صحبت با شخص دیگر و یا دیده شدن شخصی دیگر در دوربین در مدت زمان آزمون، این آزمون تصحیح نخواهد شد.
در صورت تقلب از یادداشت و یا استفاده از موبایل نیز این آزمون تصحیح نخواهد شد.

توجه داشته باشید که هر گونه تخطی از قوانین و حتی رعایت نکردن یک مورد از آن ( به طور مثال استفاده از تلفن همراه یا نوت برداری) شما را از شرکت کردن مجدد در این آزمون منع خواهد کرد!

 

تقلب در آزمون انگلیسی دولینگو

بسیاری از زبان آموزان برا این تصورند که با وجود قوانینی که برای این آزمون وضع شده اند و می شود به روش های مختلفی تقلب کرد، اما برای تمامی احتمالاتی که وجود دارد تدابیری اندیشیده شده است. به این صورت که به محض شروع آزمون، نرم افزاری که باید به کمک آن در آزمون شرکت کنید، صفحه نمایش شما را ضبط می کند؛ تنظیمات این نرم افزار به گونه این است که هر گونه خروج از مرورگر یا باز کردن تب جدید را تشخیص می دهد و راهی برای تقلب باقی نمی گذارد!

دولینگو این حق را برای خود محفوظ می داند که در صورت صلاحدید، بدون اینکه پول شما را بازگرداند، آزمون شما را تایید نکند یا حتی نتایج آزمون های قبلی شما را باطل اعلام کند. بسته به شدت تخلف و تقلب شرکت کنندگان ممکن است آنها را از شرکت مجدد به صورت دائمی محروم کند.

 

آزمون دولینگو چگونه برگزار می شود؟

این آزمون دارای سه بخش می باشد:
1- راه اندازی سریع: در این بخش رهنمودهایی در مورد مقررات و شرایط وضع شده توسط Duolingo به شما ارائه می گردد. (این بخش مجموعا ۱۰ دقیقه زبان می برد و نمره ای ندارد)؛

پرسش های انطباقی (بخش اصلی آزمون): در این بخش مهارت های شنیداری، گفتاری، نوشتاری و قرائت شما سنجیده می شود و به شما نمره داده خواهد شد (۲۵ دقیقه)
مصاحبه ویدئویی و نمونه ای از نگارش زبان آموزان: در بخش سوم از شما خواسته می شود که به چند پرسش که پاسخ قطعی ندارد پاسخ دهید. هدف از طرح این سوالات این است که میزان دانش شما نسبت به واژگان انگلیسی، دستور زبان انگلیسی، تلفظ واژگان انگلیسی، لحن صحیح در بیان واژگان، توانایی خواندن و نوشتن و درک مطلب سنجیده شود. ظاهر شدن پرسش ها در هر یک از این مهارت ها، به غیر از دو پرسش آخر کاملا بصورت تصادفی است؛ دو پرسش آخر شامل یک پاسخ تشریحی طولانی (بین ۵۰ تا ۱۰۰ کلمه) و یک پاسخ شفاهی (۳۰ تا ۹۰ ثانیه) می باشد که به صورت ویدئویی ضبط می شود.

 

نمره دهی زمون دولینگو به چه صورت است؟

در آزمون Duolingo از 10 تا 160 به شرکت کننده نمره داده می شود. نمرات در 5 سطح، دانش و مهارت شرکت کننده را تعیین می کند:

نمره: 10 تا 55 سطح: A1/A2

توانایی درک واژگان و عبارات ابتدایی انگلیسی

توانایی درک اطلاعات ساده و رساندن مفهوم خود در موقعیت های آشنا

 

نمره: 60 تا 85 سطح: B1

توانایی درک نکات اصلی سخن یا متن ملموس در مورد مطالب روزمره زندگی و کار

توانایی توضیح در مورد اهداف، تجربیات، نظرات و آرزوها که اغلب با مکث و دست پاچگی همراه است

 

نمره: 90 تا 115 سطح: B2

توانایی بیان اهداف خود حتی در موضوعات ناآشنا

توانایی درک نکات اصلی سخن و متن انتزاعی و ملموس

توانایی تعامل نسبتا آسان با افرادی که سطح زبان بالا دارند

 

نمره: 120 تا 160 سطح: C1/C2

توانایی درک انواع متون و سخنان گفتاری که شامل اصطلاحات تخصصی هم می شود

توانایی درک زبان استعاری، کنایه ای و اصطلاحات عامیانه

توانایی به کار بردن زبان به طور موثر در اکثر موقعیت های اجتماعی، دانشگاهی و حرفه ای

 

کدام دانشگاه ها دانشجویان را با مدرک آزمون دولینگو پذیرش می کنند؟

نمره‌ی آزمون Duolingo برای بیش از ۵۰۰ دانشگاه و کالج در سراسر جهان معتبر است که لیست آن را در لینک زیر می توانید مشاهده نمایید: به طور مثال برای کشور کانادا، دانشگاه ها وکالج های طرف قرار داد ما که این آزمون را به جای آیلتس می پذیرند را در زیر لیست نموده ایم ( این لیست آپدیت می شود):
– FDU
– Vancouver island university
– University Canada west
– centennial college
– Vancouver community college
– Langara college
– Georgian college

برای شرکت در آزمون نیز می توانید از لینک زیر ثبت نام نمایید. لازم به ذکر است پس از ثبت نام می توانید به صورت آزمایشی آزمون ۱۵ دقیقه ای رایگان داشته باشید تا با نحوه برگزاری آزمون بیشتر آشنا شوید.

https://englishtest.duolingo.com/

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *