چگونه بهتر یاد بگیریم ؟

چگونه بهتر یاد بگیریم

چگونه بهتر یاد بگیریم ؟

همه ی افراد در دوره ای از زندگی دغدغه ی فراگیری زبان دارند و همواره در پی رسیدن به راههای درست آن هستند. یکی از نکات مهم برای نتیجه ی خوب گرفتن، داشتن حافظه ای قوی می باشد که در ادامه با راهکارهای مختلفی جهت تقویت حافظه با شما خواهیم بود . علاوه بر استفاده از تکنیک های ارائه شده باید به سلامت جسم و روح خود نیز توجه نمایید تا بتوانید نتایج خوبی کسب نمایید. در اول کار برای خود هدف گذاری و برنامه ریزی کنید و به خودتان انگیزه بدهید تا بتوانید زبان جدید را با سهولت فرا گیرید.

  • محیط مناسب

یکی از عوامل مهم که تاثیر بسزایی در تقویت حافظه برای درس خواندن دارد،  محیطی است که شما در آن درس می خوانید. شما باید مکانی را انتخاب کنید که از هر نظر در آن راحت باشید و از اصوات و تصاویر مزاحم و عواملی که حواس را پرت می کنند دور بمانید مثل تلویزیون، موبایل، روزنامه و غیره.

  • رژیم غذایی صحیح

غذاهای سبک و فاقد چربی بخورید.غذاهایی که منجر به آلرژی شده و یا سخت هضم می شوند مصرف نکنید. رژیم غذایی خوب ذهن را روشن کرده و به شما انرژی لازم برای فراگیری می دهد، در حالی که خلاف آن برعکس عمل خواهد کرد.  برای تقویت حافظه، مصرف آنتی ‌‌اکسیدان‌ ها (مثل میوه‌ و سبزی ها) که از سلول‌های بدن دفاع و آنها را تغذیه می‌کند، پیشنهاد می شود. عسل، خرما و پنیر، عسل، خرما و پنیر مواد غذایی بسیار خوبی هستند که می توانید صبح روز امتحان استفاده نمایید. استفاده از مقدار کمی زنجبیل در غذاها ( به جای ادویه دیگر یا همراه آنها نیز مفید خواهد بود.

  • قدرت فکر

مدیتیشن (تفکر ، مراقبه) قدرت شگفت انگیزی در تقویت حافظه دارد. وقتی تفکر می کنید هوشیاری شما افزایش می یابد. چند ساعت مدیتیشن در روز ، قدرت حافظه را به طور قابل توجه ای افزایش می دهد. نفس عمیق بکشید، تنفس عمیق باعث می شود اکسیژن بیشتری به جریان خون فرستاده شود و در نتیجه اکسیژن بیشتری نیزبه مغز می رسد. نفس عمیق کشیدن به شما آرامش داده در نتیجه بهتر فکر می کنید.

  • استرس را از خود دور کنید

تا آنجا که می توانید میزان استرس را از خود دورکنید چرا که باعث کاهش تمرکز می شود و با داشتن استرس بیشتر با احساسات نامطلوب دست و پنجه نرم خواهید کرد و آنچه را که در ذهن داشته اید را مختل می کند. دست از نگرانیهای بی مورد بردارید ، هنگامیکه نگرانی و استرس بی مورد را از خود دور می کنید راحتتر و روشن تر تصمیم گیری می کنید و مطالب را به خاطر می آورید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *