همه چیز درباره آزمون ماک pte

آزمون ماک PTE

بنا به توصیه اساتیدی که سالها تحربه تدریس زبان انگلیسی به داوطلبان آزمونهای بین المللی زبان انگلیسی در سطوح پیشرفته را دارند، شرکت در آزمون های آزمایشی و ارزیابی 4 مهارت اصلی در این آزمونها باعث می شود که نسبت به نقاط ضعف و قوت خود آگاهی بیشتری پیدا کنید و بتوانید عملکرد بهتری داشته باشید. آزمون ماک PTE تجربه ای از شرکت در آزمون اصلی را برایتان فراهم می آورد.

تست های آزمون ماک برای تمرین و گرفتن نتیجه بهتر در آزمون نهایی طراحی و برگزار می‌شوند. با استفاده از Mock Test ، شما و استاد زبان انگلیسیتان میتوانید با دید بهتری مسیر پیش رو را آنالیز کنید و نتیجه نهایی را حدس بزنید. شرکت در این آزمون قطعا به بالاتر رفتن نمره شما در آزمون نهایی کمک کنند.

مزایای شرکت در آزمون ماک PTE

  1. با الگوی آزمون آشنا میشوید.

از آنجایی که آزمون PTE به صورت کامپیوتری برگزار میشود. آزمون های ماک به شما کمک میکند تا با شکل متفاوت و نحوه برگزاری این تست آشنا شوید. با شرکت در این آزمون‌ها از نحوه زمانبندی آزمون و الگوی تست مطلع خواهید شد. همچنین استراتژی هایی برای شرکت در آزمون نهایی یاد خواهید گرفت.

از اینجا که آزمونهای ماک شبیه سازی شده ی آزمون‌های واقعی هستند، اگر که بتوانید در آزمون ماک نتیجه خوب و قابل قبولی بدست بیاورید، آ‌زمون ماک بهترین فرصت برای یادگیری و بهبود عملکردتان بشمار می آید.

آزمون آزمایشی pte

  1. مدیریت زمان در آزمون را تمرین میکنید.

از آنجایی که آزمون PTE از آزمون های مهم و سرنوشت ساز به شمار می آید، پاسخ صحیح به سوالات طبق زمانبندی استاندارد آزمون از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بنابراین هر چه بیشتر در آزمون‌های ماک شرکت کنید، شانس بیشتری برای یادگیری مدیریت صحیح زمان خود خواهید داشت. هر بخش از آزمون PTE دارای زمان بندی خاص خود است و باید قبل از شرکت در آزمون مهارت کافی در زمانبندی درست را بیاموزید.

  1. خودتان را به شکلی واقعی ارزیابی میکنید.

نمره ای که از آزمون ماک PTE بدست می آورید، شما را در مقیاس جهانی و با سایر داوطلبان می سنجد و مقایسه می کند. همین موضوع باعث میشود تا عملکرد خود را در آزمون واقعی محاسبه کنید. بنابراین علاوه بر اینکه می اوانید ضعف هایتان را بشناسید آنها را برطرف کنید، با مشکلات و چالش‌هایی که در آزمون اصلی تحربه خوهید کرد،‌ روبرو میشوید. تجزیه و تحلیل نمره و اشتباهاتی که در آزمون ماک مرتکب میشوید، به بهبود مهارتهای شما کسب نتیجه بهتر بسیار کمک خواهد کرد.

نکته: همانطور که می دانید آزمون PTE در ایران مرکزی برای برگزاری ندارد و برای شرکت در این آزمون باید به کشورهای دیگر سفر کنید، اگر با آمادگی کافی در آزمون شرکت نکنید طبیعتا متحمل هزینه‌هایی همچون هزینه سفر و هزینه شرکت در آزمون خواهید شد.

نحوه ثبت نام در آزمون Mock PTE

با مراجعه به سایت  https://ptepractice.com/ میتوانید نسبت به شرکت در آزمون ماک اقدام کنید. یکی از بسته‌هایی که مناسبتان است را انتخاب کنید. دو نمونه سوال مختلف با هزینه‌های 10 و 36 دلار آمریکا بر روی سایت موجود است (که چندان خرید آنها توصیه نمی‌شود،‌ زیرا فقط نمونه سوال هستند و در بسته‌های ترکیبی نیز موجود میباشند) و سه بسته ترکیبی با هزینه‌ها و الگوهای متفاوت، بسته‌های ترکیبی شامل نمونه سوالات و یک تا چند آزمون Mock هستند که همگی single Use (فقط یکبار قابل استفاده) می‌باشند. زبقه بندی بسته ها به این صورت است:

  • بسته Silver با هزینه تقریبا 40 دلار شامل یک نمونه سوال و یک آزمون ماک است،
  • بسته Gold با هزینه تقریبی 60 دلار شامل یک نمونه سوال و دو آزمون،
  • و بسته  Platinum با هزینه 80 دلار شامل یک نمونه سوال و سه آزمون است.

بسته‌هایی که شامل چند آزمون هستند این امکان را به شما می‌دهند تا مهارت‌های خود را در یک دوره زمانی (مثل قبل و بعد از شرکت در کلاس‌های آمادگی آزمون PTE) ارزیابی کنید. تمام این بسته‌ها سه ماه تاریخ انقضا دارند، یعنی از زمان خریداری بسته تنها سه ماه برای شرکت در آزمون های آنلاین فرصت دارید.

ماک پی تی ای

پس از اینکه بسته مورد نظرتان را انتخاب کردید، بر روی دکمه BUY NOW کلیک کنید. فرمی که برای ورود مشخصات برایتان به نمایش در می آید را پر کنید. سپس به صفحه پرداخت منتقل میشوید. بعد از پرداخت هزینه، می‌توانید هر وقت که آمادگی داشتید وارد صفحه شوید و بصورت آنلاین در آزمون ماک به صورت آنلاین شرکت کنید.

چند نکته مهم!

  • اگر تا قبل از زمان انقضا (سه ماه) نتوانستید در آزمون شرکت کنید، می‌توانید با ارسال ایمیل زمان آن را تمدید کنید. البته توجه داشته باشید پاسخ دهی به ایمیل تقریبا 48 ساعت به طول می‌انجامد، پس درخواست تمدید زمان آزمون را به روزهای پایانی موکول نکنید و سعی کنید حداقل 3 تا 5 روز قبل از به اتمام رسیدن زمان امتحان، نسبت به ارسال ایمیل اقدام نمایید.
  • برای شرکت در قسمت اسپیکینگ باید از میکروفن استفاده کنید. پس حتما میکروفونی تهیه کنید که کیفیت لازم را برای ضبط صدای شما داشته باشد.در غیر اینصورت نمره اسپیکینگ (حتی نمره رایتینگ و لیسنینگ) شما به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. می‌توانید قبل از شروع آزمون از قسمت Test Computer از خوب بودن کیفیت صدا و تجهیزات‌تان مطمئن شوید.

نتیجه گیری:

با استفاده از آزمون ماک،‌ زبان آموز می‌تواند شرایط و مدل آزمون واقعی PTE را ببیند و خود را با توجه به شرایط آن ارزیابی کند. آمادگی لازم را بری شرکت در آزمون بدست آورد و در صورت لزوم مهارت‌های خود را بهبود ببخشد. ماک تست‌ها با توجه به هزینه کمتر و صرف زمان کمتر (حذف هزینه‌‌ها و زمان برای سفر و شرکت در آزمون PTE) گزینه مناسبی برای سنجش مهارت ها و توانمندی های فرد و تخمین نمره نهایی آزمون هستند.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *