اگزمینر آزمون آیلتس چگونه انتخاب می شود؟

اگزمینر آزمون آیلتس

افرادی که وظیفه تصحیح آزمون آیلتس را بر عهده دارند و در بخش اسپیکینگ آیلتس با داوطلبان به گفتگو میپردازند را اصطلاحا اگزمینر آیلتس (ممتحن آیلتس) می نامیم. اما این افراد با چه شرایطی به عنوان اگزمینرهای آیلتس پذیرفته می شوند و چه وظایفی را برعهده دارند؟

 

شرایط اگزمینر آیلتس

از شرایط انتخاب اگزمینر آیلتس باید به داشتن مدرک حداقل لیسانس، داشتن مدرکی مرتبط با آموزش زبان یا ESL و تجربه حداقل 3 سال تدریس زبان انگلیسی است که بیش از نیمی از این تجربه باید یا دانش آموزان دبیرستانی یا بزرگسالان باشد.

اگزمینرهای آیلتس پس از استخدام از سمت سازمان های برگزار کننده باید آموزش بسیار سختی را پشت سر میگذارند و باید هر ۲ سال یک بار هم برای بازبینی دانش در یکی از مراکز برگزار کننده آزمون دوره های بازبینی بگذرانند.

اسپیکینگ آزمون آیلتس

اگزمینرهای آیلتس معمولا از چه کشورهایی هستند؟

از آنجایی که همه writting های آزمون آیلتس در مراکز آیلتس در انگلستان تصحیح میشوند، افرادی که به عنوان اگزمینر آیلتس برای Writing مشغول به کار هستند حتما باید در بریتانیا اقامت داشته باشند. اما از آنجایی که آزمون اسپیکینگ آیلتس در کشورهای مختلف برگزار می شود، اگزمینرهایی که در بخش Speaking آزمون فعالیت دارند در کشور محل برگزاری آزمون زندگی میکنند. بنابراین همه اگزمینرها در همه مراکز برگزاری آزمون در ایران، ایرانی هستند.

اگرمینر آیلتس به چه لهجه ای صحبت می کند؟

ممکن است تصور کنید که یک اگزمینر آیلتس موظف است که به لهجه بریتیش صححبت کند؛ در صورتی که چنین نیست و میتواند تنوع مختلفی از لهجه مانند ولزی ، اسکاتلندی و ایرلندی را داشته باشد.آنها حتی میتوانند استرالیایی، نیوزیلندی یا حتی آمریکایی و کانادایی باشند.

همچنین لزومی ندارد که زبان انگلیسی زبان مادری فرد ممتحن آیلتس باشد. بسیاری از ایرانی هایی که از کیفیت بالای زبان انگلیسی برخوردار باشند (اسپیکینگ ۹) میتوانند به عنوان اگزمینر آیلتس فعالیت کنند.

 

اگر که در ایران آزمون آیلتس می دهید به احتمال بسیار زیادی با یک هموطن ایرانی مصاحبه خواهید کرد.

 

ممتحن آزمون آیلتس

آیا داشتن اگزمینر ایرانی در نمره آیلتس تاثیرگذار است؟

به این سوال از دو جهت می توان پاسخ داد:

1- اگزمینرهای ایرانی همانند سایر افرادی که در دوره های آموزشی شرکت می کنند، فارغ از اینکه اصالتا از چه کشوری هستند، باید از قوانین خاصی در نمره دهی و فعالیت هایی که براشان تعریف شده است پیروی نمایند. بنابراین اجازه تبعیض قائل شدن برای هموطنان را ندارند.

2- بسیاری از تجارب بین المللی زبان آموزان در کشورهایی مانند چین، ایتالیا، برزیل و ترکیه که در فضای اینترنت وجود دارند نشان میدهند که اگزمینرهای آیلتس در این کشورها و طبیعتا هر کشور دیگری که انگلیسی زبان مادری نیست از خطاهای زبان آموزان چشم پوشی میکنند.

در نهایت به یاد داشته باشید که هیچ تضمینی وجود ندارد که شما با شرکت در آزمون آیلتس در ایران نمره بهتری خواهید گرفت. هرچند نوشته بالا سعی داشت به این مساله بپردازد که احتمالا اگزمینرهای ایرانی نرمش بیشتری در مورد نمره شما نشان خواهند داد در مقایسه با زمانی که در انگلستان، آمریکا یا کانادا در آزمون شرکت میکنید.

بیشتر بخوانید: آیلتس خارج از کشور یا ایران؟

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *