آیلتس خارج از کشور یا ایران؟

آیلتس در خارج از کشور

با وجود فراهم بودن شرایط و مراکز آزمون آیلتس در ایران، همچنان بسیاری از داوطلبان آیلتس خارج از کشور را ترجیح میدهند. در این مقاله قصد داریم تا بررسی کنیم که شرکت در آزمون آیلتس در ایران و خارح از کشور چه تفاوت هایی با هم دارند؟ و آیا بهتر این است که آیلتس را در خارج از ایران و در کشورهایی دیگر نظیر ترکیه، عراق، امارات متحده عربی، ارمنستان و غیره امتحان بدهیم یا خیر؟

شایعات بسیاری پیرامون آزمون آیلتس در خارج از کشور وجود دارد. برای مثال گفته می شود احتمال اینکه یک شخص native در بخش Speaking و Writing ممتحن شما باشد بیشتر است و می توانید در چنین شرایطی نمره بالاتری را دریافت نمایید. اما باید در نظر داشته باشید در صورتی که تمرین کافی داشته باشید و خودتان را برای آزمون آماده کنید دیگر نگران هیچ کدام از این موارد نخواهید بود.

 

برگزار کنندگان آزمون آیلتس

به صورت کلی، این برگزاری و تصحیح این آزمون در ایران با کشور های دیگر هیچ تفاوتی ندارد. برگزار کنندگان اصلی آزمون در همه کشورها، سه عضو مالک آزمون یعنی دپارتمان ESOL دانشگاه کمبریج، موسسه آموزشی idp استرالیا و British Council یا کنسول گری بریتانیا هستند.

 

بیشتر بخوانید: مقایسه مراکز برگزاری آزمون آیلتس در ایران

 

روند تصحیح آزمون آیلتس

در آزمون آیلتس پاسخنامه بخش های مربوط به مهارت های ریدینگ و لیسنینگ، توسط نرم افزار تصحیح می شود وامکان هیچ دخل و تصرفی در نمره دریافتی شما وجود ندارد. بنابراین چه در ایتالیا آزمون آیلتس بدهید و چه در ایران، نمره یکسانی را دریافت خواهید کرد.

آزمون آیلتس

در بخش اسپیکینگ، ممتحن ایرانی دقیقا موظف است که همانند تمامی ممتحنین بین المللی و طبق معیارهای تعریف شده برای اسپیکینگ ارزیابی را انجام دهد. در این مدت صدای مصاحبه شما و ممتحن نیر ضبط می شود تا در صورت نیاز و اعتراض متقاضی، صدای ضبط شده مورد بررسی قرار گیرد.

جهت تصحیح بخش رایتینگ نیز سربرگه آن را جدا کرده و کدگزاری می کنند. سپس، برگه ها به مرکز idp Australia ارسال می شود تا توسط ممتحنین رسمی تصحیح و ارزیابی شود.

 

بیشتر بخوانید: اعتراض به نمره آزمون آیلتس

نتیجه آزمون آیلتس در ایران و خارج از کشور

از آنجایی که برگزار کننده های آزمون آیلتس خارج از کشور ایران و یا داخل ایران یکسان هستند و این آزمون توسط دانشگاه کمبریج ، idp استرالیا و British Council برگزار می شود. بنابراین شما چه آزمون را در ایران بدهید و چه آیلتس خارج از کشور را انتخاب کنید نباید تغییری در نتیجه شما حاصل شود.

نکته مهمی که باید به شما یادآور شویم این است که استاندارد های آزمون آیلتس خارج از کشور و ایران کاملا یکسان است و ارزش نمره شما در همه جای دنیا به یک اندازه خواهد بود. در واقع شرکت در آزمون آیلتس در انگلیس و یا ارمنستان و یا ایران هیچ تغییری در ارزش مدرک شما ایجاد نخواهد کرد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *