بهترین منابع آیلتس

بهترین منابع آیلتس

همانطور که در جریان هستید آزمون آیلتس شناخته شده ترین آزمون سنجش سطح زبان انگلیسی در تمام دنیا است که داوطلبان بسیاری دارد. در مقاله گذشته در مورد منابع آیلتس بدون استاد (self study) که می تواند در یادگیری هنرجویان تاثیر بسزای داشته باشد با شما عزیزان صحبت کردیم و حالا در این مقاله سعی داریم به معرفی بهترین منابع آیلتس بپردازیم تا شما عزیزان بتوانید از آنها بهره مند شوید.

معرفی بهترین منابع آیلتس

کتاب The official Cambridge Guide to IELTS

کتاب راهنمای کمبریج برای آیلتس  با نام دقیق The official Cambridge Guide to IELTS  منبع اصلی آیلتس است. کتاب The official Cambridge Guide to IELTS کاملترین و بهترین منبع برای آزمون آیلتس است که باید حتما مطالعه شود. به خصوص سانی که زمان کافی در اختیار دارند. کتاب The official Cambridge Guide to IELTS به عنوان رفرنس سایر کتاب های آیلتس نیز استفاده می شود و بهتر است از همان اول به سراغ منبعی بروید که بقیه منابع از روی آن تهیه شده اند.

The official Cambridge Guide to IELTS

The official Cambridge Guide to IELTS

کتاب The official Cambridge Guide to IELTS داری 5 بخش اصلی برای آمادگی آزمون آیلتس است که این بخش ها عبارتند از:

بخش شنیداری یا همان بخش لیسنینگ کتاب The official Cambridge Guide to IELTS  به عنوان بهترین منبع آیلتس که شامل 8 فصل است.

بخش خواندن یا همان بخش ریدینگ که شامل 8 فصل است.

بخش نوشتن یا همان بخش رایتینگ که شامل 8 فصل است که هم آیلتس آکادمیک را پوشش می دهد و هم آیلتس جنرال را.بخش صحبت کردن  یا همان بخش اسپیکینگ که شامل 4 فصل است.

بخش تمرین که شامل 7 آزمون است که 5 فصل مربوط به آیلتس آکادمیک و 2 فصل مربوط به آیلتس جنرال است.

 

کتاب IELTS Complete

کتاب IELTS Complete، یکی از بهترین و البته جدیدترین کتاب های آیلتس است و با توجه به نمره ای که می خواهید در آزمون آیلتس بگیرید، طبقه بندی می شود:

اگر نمره ای بین 4 تا 5 می خواهید، این کتاب برای زبان آموزان سطح B1، 10 درس را تدارک دیده است و در این صورت این منبع، با عنوان Complete IELTS Bands 4-5 شناخته می شود.

 IELTS Complete

IELTS Complete

 

اگر نمره ای بین 5 تا 6/5 می خواهید، این کتاب برای زبان آموزان سطح B2، 8 درس را تدارک دیده است و در این صورت این منبع، با عنوان Complete IELTS Bands 5-6/5 شناخته می شود.

Complete IELTS Bands 5-6.5

Complete IELTS Bands 5-6.5

جهت دانلود کتاب Complete IELTS Bands 5-6/5 از طریق لینک های زیر اقدام کنید: 

 

اگر نمره ای بین 6/5 تا 7/5 می خواهید، این کتاب برای زبان آموزان سطح C1، 8 درس را تدارک دیده است و در این صورت این منبع، با عنوان Complete IELTS Bands 6/5-7/5 شناخته می شود.

Complete IELTS. Bands 5-6.5

Complete IELTS. Bands 5-6.5

 

در تمامی این کتاب ها به هر 4 مهارت آزمون آیلتس پرداخته می شود. این کتاب یکی از بهترین کتاب ها برای آمادگی برای آزمون آیلتس به صورت خودخوان است و البته نیازمند زمان کافی برای مطالعه می باشد.

 

کتاب New insight into IELTS

کتاب New insight into IELTS یکی از جذاب ترین منابع آیلتس است که می تواند یک منبع بسیار زود بازده برای آیلتس قلمداد شود. می تواند به عنوان منابع زود بازده آیلتس حساب شود. کتاب New insight into IELTS، یک کتاب 4 بخشی است که شما را با آزمون آیلتس آشناتر کرده و و نکات بسیار با ارزشی را در یک ستون کناری و به رانگ آبی در حاشیه کتاب، می آموزد. در کتاب New insight into IELTS  هر درسی شامل 3 قسمت است.

New insight into IELTS

New insight into IELTS

قسمت اول کتاب New insight into IELTS: بیان مسئله ای در باب آیلتس

قسمت دوم کتاب New insight into IELTS: آموزش تکنیک و استراتژی برای مسئله بیان شده در قسمت اول

قسمت سوم کتاب New insight into IELTS: تمرین هایی برای آماده سازی شما برای آنچه که در دو قسمت قبل آموخته اید.

 

کتاب Cambridge Objective IELTS

کتاب Cambridge Objective IELTS، به عنوان یکی دیگر از منابع خوب آیلتس، دو سطح دارد: سطح متوسط یا همان Intermediate و دیگری سطح پیشرفته یا همان Advanced ,کتاب Cambridge Objective IELTS، در سطح متوسط به درد نمره های زیر 6 می خورد و در نمره های بالاتر و حتی بالاتر از 7، بهتر است شما از همان لول پیشرفته یا Advanced استفاده کنید البته به شرطی که سطح زبان خوبی داشته باشید. اگر سطح زبان شما پایینتر است بهتر است از سطح متوسط شروع کنید و سپس به سراغ سطح پیشرفته بروید. کتابCambridge Objective IELTS دارای 20 درس است که هر درس حول یک موضوع خاص نوشته شده است و در درون این موضوعات، مهارت های 4 گانه آیلتس را می آموزد. ضمناً کتاب Cambridge Objective IELTS به آموزش لغت و گرامر نیز می پردازد.

Objective IELTS Intermediate

Objective IELTS Intermediate

Objective IELTS Advanced

Objective IELTS Advanced

 

کتاب Kaplan IELTS

کتابی که به درد شروع از صفر تا صد برای آیلتس می خورد، کتاب Kaplan IELTS است.

 Kaplan IELTS Premier with 8 practice test

Kaplan IELTS Premier with 8 practice test

کتاب Kaplan IELTS Premier with 8 practice test دارای 7 بخش است که این بخش ها عبارتند از:

بخش اول کتاب Kaplan IELTS Premier with 8 practice test: آشنایی با ساختار آیلتس

بخش دوم کتاب Kaplan IELTS Premier with 8 practice test: مهارت لیسنینگ آیلتس

بخش سوم کتاب Kaplan IELTS Premier with 8 practice test: مهارت ریدینگ آیلتس

بخش چهارم کتاب Kaplan IELTS Premier with 8 practice test: مهارت رایتینگ آیلتس

بخش پنجم کتاب Kaplan IELTS Premier with 8 practice test: مهارت اسپیکینگ آیلتس

بخش ششم کتاب Kaplan IELTS Premier with 8 practice test: نمونه سوالات آیلتس

بخش هفتم کتاب Kaplan IELTS Premier with 8 practice test: متون لیسنینگ آیلتس

 

کتاب Cambridge Vocabulary for IELTS

کتاب Cambridge Vocabulary for IELTS، کتابیست ویژه افزایش مهارت لغت و افزایش دایره لغات شما. این کتاب در دو سطح متوسط (Intermediate) و سطح پیشرفته (Advanced) وجود دارد که با توجه به دایره لغت اولیه شما، مشخص می شود که کدام سطح را بهتر است برای مطالعه لغات شروع کنید.

Cambridge Vocabulary for IELTS

Cambridge Vocabulary for IELTS

Vocabulary for IELTS Advanced

Vocabulary for IELTS Advanced

 

کتاب Cambridge grammar for IELTS

کتاب Cambridge grammar for IELTS، یک کتاب بسیار عالی برای گرامر آیلتس است. از آنجایی که گرامر یکی از مهارت های بنیادین هر 4 مهارت آیلتس است، بهتر است توجه بسیار وبژه ای به آن شود و کتاب Cambridge grammar for IELTS، کتاب بسیار مناسبی برای این هدف می باشد. کتاب Cambridge grammar for IELTS در 25 فصل ارائه شده است و در ابتدای هر درس در این فصول، یک آزمون قبل از هر درس وجود دارد که بهتر است حتماً روی آن آزمون کار شود. کتاب Cambridge grammar for IELTS چند مزیت بزرگ دارد:

  1. زبان آموزشی آن ساده است.
  2. ساختارها بسیار مختصر و مفید ارائه می شوند.
  3. مثال های بسیار خوب و کاربردی دارد.
  4. تمرینات میانی و پایانی آن بسیار مفید است.
  5. آزمون اولیه در ابتدای هر درس، به شما کمک بسیاری می کند تا آموخته های خود را بسنجید.
Cambridge grammar for IELTS

Cambridge grammar for IELTS

 

کتاب Collins Vocabulary for IELTS

کتاب Collins Vocabulary for IELTS، یک کتاب خوب دیگر برای لغت است که 20 درس دارد و کار جالب این کتاب این است که در هر درسی سعی کرده است تا بر روی یکی از مهارت های 4 گانه آیلتس تمرکز کرده است.

Collins Vocabulary for IELTS

Collins Vocabulary for IELTS

 

کتاب Collins Grammar for IELTS

کتاب Collins Grammar for IELTS، یک کتاب تأثیرگذار برای مهرات های 4 گانه آیلتس به حساب می آید. این کتاب به این درد می خورد که کلی تمرین کنید و تکرار تا به تسلط بسیار بالایی در گرامر و از طرفی مهارت های 4 گانه آیلتس برسید. کتاب Collins Grammar for IELTS مانند کتاب کالینز در حوزه لغات، 20 درس دارد.

Collins Grammar for IELTS

Collins Grammar for IELTS

 

کتاب Common Mistakes at IELTS

اگر دنبال کتابی هستید که می خواهید با استفاده از ایرادات شما، نقاط ضعف شما را مشخص کند تا شما بدانید که در ادامه باید بر روی چه جاهایی در نکات گرامری آیلتس تمرکز کنید، کتاب Common Mistakes at IELTS ایده آل ترین کتاب است. این کتاب در هر درس خود یک موضوع خاص را مورد بررسی قرار می دهد و رویکرد کتاب Common Mistakes at IELTS به این نحو است که به شما در قالب اشتباهات رایج، حالت درست را آموزش بدهد.

کتاب Common Mistakes at IELTS نیز دارای دو سطح است: سطح متوسط و سطح پیشرفته، یعنی سطح Intermediate و سطح Advanced

 

کتاب Cambridge IELTS

کتاب Cambridge IELTS، بهترین منبع برای تست و تمرین مهارت های آیلتس است. ماهیت این کتاب بر مبنای تستها و آزمون های استاندارد آیلتس در ادوار مختلف می باشد. نمونه سوالات کاملا استانداردی که در آزمون های آیلتس مطرح شده اند در این کتاب جمع آوری شده است. کتاب Cambridge IELTS، آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال، هر دو را به صورت مجزا پوشش می دهد. این کتاب در آخرین دوره خود به 14 همین شماره رسیده است، ایده آل ترین منبع تست و تمرین است. طبیعی است که هر قدر شماره آن بالاتر باشد، تست ها و تمرینات ان بسیار به روزتر و تازه تر است. مثلا در کتاب های 1 تا 7، نمونه سوالات و تست های بسیار قدیمی تر گنجانده شده است. در حالیکه در کتاب های 8 تا 14، نمونه سوالات و تست های آیلتس جدیدتر هستند و قطعاً جدیدترین سوالات در کتاب Cambridge IELTS شماره 14 گنجانده شده است.

Cambridge IELTS 1-14

Cambridge IELTS 1-14

 

کتاب Collins Practice Tests for IELTS

کتاب Collins Practice Tests for IELTS نیز مانند کتاب Cambridge IELTS است. یعنی حاوی نمونه سوالات و تست های استاندارد آیلتس است که در ادوار مختلف برگزار شده است. کتاب Collins Practice Tests for IELTS در دو نسخه 1 و 2 ارائه شده است

Collins Practice Tests for IELTS

Collins Practice Tests for IELTS

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *