دوره فشرده زبان انگلیسی

دوره فشرده زبان انگلیسی در تهران توسط استاد محمد سجادی

دوره فشرده زبان انگلیسی به کسانی توصیه می شود که بنا به هر دلیلی دچار محدودیت زمانی هستند و نمیتوانند در کلاس های تدریس خصوصی آیلتس و یا تدریس خصوصی مکالمه زبان انگلیسی شرکت کنند، با ما همراه باشید تا بیشتر در این مورد باهم صحبت کنیم.

با تصور اینکه یک روز صبح از خواب بیدار شوید و ببینید به راحتی انگلیسی صحبت می کنید خیلی از مسائل تغییر می کنند مگر نه؟

قدرت انعطاف پذیری بیشتری پیدا می کنید و میتوانید در دنیای فرصت ها قدم بگذارید، با تسلط داشتن به زبان انگلیسی میتوانید به کشورهای مختلفی سفر کنید و یا حتی به آمریکا مهاجرت کنید و در انجا ادامه تحصیل بدهید. یادگیری زبان انگلیسی و تسلط داشتن بر آن فرصت های زیادی را برای شما به وجود می آورد، اما واقعیت این است که یادگیری زبان انگلیسی یک شبِ اتفاق نمی افتد و زبان انگلیسی هر چقدر جذاب باشد نیاز به پشتکار و پیشرفت دارد.

ممکن است یادگیری زبان انگلیسی هر روز جذاب باشد و از آن لذت ببرید، اما باز هم گاهی پیش آمده از پیشرفت ناامید شده باشید. حتی ممکن است با خودتان فکر کرده باشید «چرا سریع‌تر یاد نمی‌گیرم؟»، «چرا نمی توانم راحت صحبت کنم؟»

شرکت در دوره های فشرده زبان انگلیسی این تضمین را به شما می دهد که سریع تر و بهتر یاد بگیرید. شرکت در دوره های فشرده زبان به دلیل قرار گرفتن مستمر و هر روزه زبان آموز در معرض زبان تاثیر فوری و بسزایی در یادگیری او میتواند داشته باشد ، اما به شرط اینکه برابر با مقدار زمانی که در کلاس حضور دارند، در منزل نیز به همان اندازه زمان برای مطالعه در نظر بگیرد.

حال سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا این دوره ها باعث می‌شوند بتوانید بلافاصله و در مدت زمان بسیار کوتاهی زبان انگلیسی را روان و راحت صحبت کنید؟ باید بگوییم هم بله هم نه!

با شرکت در دوره فشرده سریع تر میتوانید زبان خود را تقویت کنید.

دوره فشرده زبان انگلیسی در تهران

با این حال، برای هر مهارتی از جمله یادگیری زبان انگلیسی باید وقت و زمان زیادی صرف کنید. درست مانند ورزش کردن حرفه‌ای، باید هر روز تمرین و تلاش کنید تا به نتیجه دلخواه برسید. همچنین باید برنامه‌ریزی خوبی داشته باشید و دوره‌ای را انتخاب کنید که مناسب شماست.

این مقاله در رسیدن شما به جواب سوالاتی که در ذهنتان است کمک می کند.

دوره فشرده زبان انگلیسی چیست؟

شرکت در دوره های فشرده زبان انگلیسی چه دلیلی دارد؟

شرکت در دوره‌های فشرده زبان انگلیسی با یادگیری زبان در قالب یک درس در مدرسه فرق دارد. دوره‌های فشرده معمولا بازه زمانی کوتاهی دارند ولی روند کلاس‌ها مداوم است. به عبارت دیگر، دوره‌های فشرده ممکن است فقط چند ماه طول بکشند، نه یک سال تحصیلی؛ ولی در این دوره‌ها باید هفت روز هفته در کلاس حضور داشته باشید. با شرکت در دوره‌های فشرده، تقریبا هرروز به کلاسی می روید که ممکن است مدت آن یک یا دو ساعت یا بیشتر باشد.

اگر بخواهیم مقایسه کنیم، در دبیرستان یا کالج، فقط چند ساعت در هفته به دانش‌آموزان زبان انگلیسی تدریس می‌شود. معمولا در این حالت، فشاری بر دانش‌آموزان نیست و لازم نیست در مدتی کوتاه حجم زیادی از موضوعات آموزش را یاد بگیرند و به همه آن‌ها مسلط شوند، فقط باید خود را برای امتحانات پایان ترم آماده کنند.

مزایای دوره فشرده زبان انگلیسی

  • دوره‌های فشرده زبان انگلیسی کمک می‌کنند زبان را از طریق درگیر شدن با آن یاد بگیرید

در این روش، زبان انگلیسی یا هر زبان دیگر را بر اساس یک برنامه‌ریزی روزانه یاد می‌گیرید و تمرین می‌کنید، روی یادگیری زبان در مدت زمانی کوتاه تمرکز دارید و خود را با دستور زبان و فرهنگ آن زبان درگیر می‌کنید. درگیر کردن و یادگیری فعالانه، بهترین راه تسلط به یک زبان است، چون قرن‌هاست که بومیان هر زبانی در کودکی خود و بعدها برای تربیت فرزندان از این روش استفاده می‌کنند.

  • به لطف فشردگی برنامه، احتمال اینکه با مطالب جذاب تر مواجه شوید و سریع تر به سطوح بالاتر برسید بیشتر است

وقتی به طور مرتب از جمله‌های ساده برای معرفی خود و اعضای خانواده‌تان استفاده کنید، مکالمه به زبان دوم یا زبان خارجی خیلی زود خسته‌کننده و تکراری می‌شود. در حالی که توانایی بحث کردن درباره موضوعات پیچیده‌تر همراه با سرعت بیشتر، می‌تواند باعث تعامل بیشتر با افراد و ایجاد روابط دوستانه‌تر بشود؛ در این صورت می‌توانید از آنچه که هستید یا می‌توانید باشید بیشتر لذت ببرید و این مسئله می‌تواند انگیزه بزرگی برای تقویت زبان انگلیسی باشد.

  • کسانی که دوره‌های فشرده زبان انگلیسی را انتخاب می‌کنند، می‌توانند با تمرین و تکرار روزانه سریع‌تر پیشرفت کنند

تمرین در بازه زمانی کوتاه کمک می‌کند کلمات جدید، عبارات و اصطلاحات را بهتر و راحت‌تر به خاطر بسپارید. تمرین روزانه، سرعت فرآیند تسلط بر یک زبان را بیشتر می‌کند.

چگونه در دوره‌های فشرده زبان انگلیسی

  • اهداف روشن داشته باشید.

مهم است که قبل از شروع هر دوره‌ای اهداف خودتان را مشخص کنید. دوره‌های فشرده زبان انگلیسی معمولا کوتاه مدت هستند و قطعا دوست ندارید بدون اینکه چیزی یاد گرفته باشید تمام شوند. البته اینکه اهداف شما چیست به خود دوره هم بستگی دارد. با این حال، خوب است قبل از اینکه در یک دوره فشرده زبان انگلیسی شرکت کنید، اهداف واضح و مشخصی داشته باشید. برای مثال، بیشتر شرکت‌کنندگان در دوره‌های فشرده آموزشگاه زبان ایرانمهر کسانی هستند که یا برای آزمون خاصی مثل آیلتس (IELTS) یا تافل (TOEFL) آماده می‌شوند یا برای مهاجرت تصمیم به خروج از کشور دارند. اهداف مشخص را در ابتدای دوره تعیین و در تمام مدت دوره آن‌ها را دنبال کنید. این اهداف باید عاقلانه، مشخص، قابل اندازه گیری، دست یافتنی، مرتبط با دوره و متناسب با آن باشند.

یکی از اهداف شما می‌تواند این باشد که در طول یک دوره با یادگیری روزانه ده کلمه، به طوری که معانی و کاربرد آن‌ها را سریع و دقیق به خاطر بسپارید، گنجینه لغاتتان را گسترش دهید. ممکن است بخواهید بالاتر از این تعداد را در نظر بگیرید، اما باید تصمیم بگیرید آیا با توجه به سرعت یادگیری شما و زمانی که در این دوره فشرده در اختیار دارید، تعداد کلمه بیشتر، منطقی و واقع‌بینانه هست یا نه.

  • درباره زمانی که در اختیار دارید، واقع‌بین باشید.

اگر می‌توانید یک ماه کامل در تابستان را به یک دوره فشرده زبان انگلیسی اختصاص دهید، عالی است! اما اگر تعهدات دیگری مثل شغلی که در آن فعالیت می‌کنید، برنامه‌های سفر یا مطالعات دیگر دارید، باید آن‌ها را پیش از شروع دوره در نظر داشته باشید. بررسی کنید تعهدات و مشغله‌های دیگر چقدر از شما زمان می‌گیرند و بعد واقع‌بینانه عمل کنید. مثل همه آدم‌های دیگر، شما هم در طول روزفقط 24 ساعت زمان دارید.

  • به یادگیری و تمرین ادامه بدهید.

یک دوره فشرده می‌تواند در مدت یک یا دو ماه زبان انگلیسی شما را به سطوح بالاتری ببرد، ولی بدون تمرین هرگز این اتفاق نمی‌افتد. اگرچه ممکن است وقت و منابع کافی نداشته باشید تا دوره‌های فشرده خصوصی را بگذرانید، ولی می‌توانید با تمرین روزانه و ابزارهایی که در دسترس است زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

 

دوره فشرده زبان انگلیسی(Intensive Courses)

کلاسهای فشرده سه روز در هفته زوج و یا فرد و در دو جلسه ی نود دقیقه ای برگزار میشوند و هر ترم در سه هفته به پایان میرسد.

این دوره ها مناسب افرادی هستند که:

  • قصد دارند در مدت زمان کوتاهی زبان انگلیسی را یاد بگیرند.
  • زمان کافی برای مطالعه بیشتر خارج از کلاس دارند.
  • میخواهند مدت زمان بیشتری در معرض زبان انگلیسی قرار بگیرند.

میزان پیشرفت در این دوره ها به نسبت سایر انواع کلاس ها بیشتر بوده و راندمان کلاسی بالا است.

دوره های فوق فشرده (Super Intensive Courses (SIC

کلاسهای فوق فشرده از شنبه تا چهارشنبه و هر روز سه جلسه ی نود دقیقه ای برگزار میشوند. هر ترم در پنج هفته به پایان رسیده و کل کتاب در این بازه زمانی تدریس میشود.

در این دوره ها، پس از پایان هر دو درس یک امتحان پایان ترم برگزار میشود. کلاسهای فوق فشرده، امتحان میان ترم ندارند.

شهریه این دوره ها معادل شهریه پنج ترم عادی است. به عبارتی، شرکت کنندگان در این دوره ها یک ترم شهریه کمتر میپردازند.
با ثبت نام در دوره های فوق فشرده، پک کتابها را به صورت رایگان دریافت خواهید کرد.

این دوره ها مناسب افرادی هستند که:

میخواهند در مدت زمان بسیار کوتاهی زبان انگلیسی را یاد بگیرند.
قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند.
زمان زیادی برای مطالعه بیشتر خارج از کلاس داشته و میخواهند دائم در معرض زبان انگلیسی قرار بگیرند.

میزان پیشرفت در این دوره ها بسیار بیشتر از انواع دیگر کلاس هاست. بنابراین اگر زمان کافی دارید، کلاسهای فوق فشرده سفیر را از دست ندهید.