تدریس خصوصی آیلتس

تدریس خصوصی آیلتس

آیلتس ( IELTS ) شناخته شده ترین آزمون سنجش سطح زبان انگلیسی عمومی در جهان است. کلمه IELTS مخفف International English Language Testing System یا سیستم آزمون زبان انگلیسی بین المللی می باشد. البته برای بعضی ها IELTS مخفف International English Language Torture System یا سیستم شکنجه زبان انگلیسی بین المللی می باشد. بر خلاف باور این عده، آزمون آیلتس برای شکنجه کردن کسی طراحی نشده است و مانند هر آزمون معتبر دیگری دارای یک فرمت منحصر به فرد می باشد که آگاهی از آن هرگونه ترس و استرس را از بین می‌برد. آیلتس یک آزمون مهارت زبان انگلیسی (English language proficiency test) می باشد که مهارت های چهار گانه اسپیکینگ یا گفتاری ( Speaking )، رایتینگ یا نوشتن( Writing )، لیسنینگ یا شنیداری ( Listening ) و ریدینگ یا خواندن ( Reading ) را ارزیابی میکند. آزمون آیلتس در سال ۱۹۸۹ به عنوان جایگزین آزمون IELTS توسط موسسه IDP: IELTS Australia، شورای فرهنگی بریتانیا ( British Council ) و سازمان ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج ( Cambridge English Language Assessment ) تاسیس شده است.شما عزیزان میتوانید با شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی آیلتس در آزمون آیلتس شرکت کنید که در ادامه توضیحات بیشتری در این رابطه در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

فرمت آزمون آیلتس ( IELTS )

  • لیسنینگ( Listening )
  • ریدینگ( Reading )
  • رایتینگ ( Writing )
  • اسپیکینگ( Speaking )

آزمون آیلتس از چهار بخش تشکیل شده است. داوطلبین آیلتس باید ابتدا به سوالات بخش لیسنینگ پاسخ دهند، سپس بخش ریدینگ و در آخر بخش رایتینگ. این سه قسمت در یک روز انجام میشوند. بخش اسپیکینگ که شامل یک مصاحبه رو در رو با یک ممتحن رسمی آیلتس می‌باشد در یک روز دیگر انجام میشود.
پس از پایان آزمون آیلتس و ارزیابی آن، به داوطلبین یک نمره یا بند اسکور( band score ) بین ۱ تا ۹ برای هر یک از مهارت های چهارگانه آزمون و یک نمره کلی که میانگین نمره چهار مهارت یاد شده هستند اعطا میشود.

فرمت آزمون آیلتس

انواع آزمون آیلتس ( IELTS )

  • جنرال ( General )
  • آکادمیک ( Academic )

دو نوع آزمون آیلتس وجود دارد : آزمون جنرال و آزمون آکادمیک. بخش های اسپیکینگ و لیسنینگ برای همه داوطلبین یکسان است ولی بخش های رایتینگ و ریدینگ برای داوطلبین آزمون های جنرال و آکادمیک متفاوت است. داوطلبین بر اساس شرایط و نیاز های خود یکی از این دو آزمون را انتخاب میکنند.

آیلتس آکادمیک و جنرال

چرا آزمون آیلتس( IELTS ) بدهیم ؟

دلایل زیادی برای شرکت در آزمون آیلتس وجود دارد. مثلا:

  • ادامه تحصیل
  • مهاجرت
  • بهبود شرایط کار
  • بهبود سطح زبان انگلیسی

پیش از هر چیز، افراد برای اهداف تحصیلی و سفر خارجی در آزمون آیلتس شرکت میکنند. بسیاری از دانشگاه ها در کشورهای انگلیسی زبان از دانشجویان خود، یک نمره آیلتس حداقلی را طلب میکنند. به عنوان مثال، دانشگاه آکسفورد از تمام متقاضیان ورود به این دانشگاه نمره ۷ در هر چهار مهارت را میخواهد.
کشورهایی مانند استرالیا و بریتانیا هم از تمامی متقاضیان مهاجرت به این کشورها مدرک آیلتس میخواهد. به عنوان مثال، افرادی که قصد مهاجرت به این بریتانیا را دارند باید حداقل نمره ۴ را در هر چهار مهارت کسب کنند.
دانشگاه های کشورهای غیر انگلیسی زبان نیز معمولا از دانشجویان یک مدرک زبان بین المللی مانند آیلتس را به جای پاس کردن درس زبان انگلیسی میخواهند. علاوه بر این، شرکت های بین المللی نیز از متقاضیان کار در شرکتشان یک مدرک معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس طلب میکنند به ویژه اگر کار آنها مستلزم برقراری ارتباط مداوم با مراجعان انگلیسی زبان و یا نمایندگان دیگر شرکت های بین المللی باشد.